Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot boxer 2005 - jaki sygnał na pompie 2.0HDI?

04 Lut 2009 22:53 1202 3
  • Poziom 11  
    Witam.

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jakie są sygnały na złączach pompy w silniku 2.0HDI? Auto to peugeot boxer 2005.
    Pracowałem w serwisie bosch i miałem dostęp do kts'a. W Sis'e wyczytałem, że jedno z nich to regulator ciśnienia sterowany przez pwm. Zmierzyłem współczynniki wypełnienia na obydwu wtyczkach i po włączeniu zapłonu jest ok. 25%, podczas kręcenia rozrusznikiem 35-40%. Wydaje mi się, że od strony elektrycznej ok, ale ciśnienia brak w listwie, auto nie zapala. Pompka elektryczna chodzi.
    Niestety (albo stety ;) już nie pracuje w tym cudownym serwisie więc nie mam jak sprawdzić takich informacji i potrzebuję pomocy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Wspolczynnik wypelnienia 35%-40% jest prawidlowy, to znaczy ze regulator pracuje na maksa. Jezeli mimo to brak cisnienia na rampie szukaj innych przyczyn - w ostatnim miesiacu bylo sporo watkow z tym problemem, przeszukaj elektrode.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany, brak sygnału z czujnika położenia wału. Przy okazji dowiedziałem się, że auto może chodzić gdy we filter psiknie się Plaka :). Co ciekawe, żaden tester nie pokazywał ustarki (sprawdzane na cdif/2 i na interfejsie do citroena) a wtyczka była rozłączona.