Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FullHD czy HD Ready? Samsung LE32A551 czy Philips 32PFL5403D

override_23 04 Feb 2009 22:55 5051 10
    override_23
    Level 11  
    Mam zamiar zakupić TV LCD do ok. 1800 zł. W oczy rzuciły mi się dwa modele:
    Philips 32PFL5403D (HD Ready) http://www.marketmedia.pl/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idss=10&idsa=9994
    Samsung LE-A551 (FULL HD) http://www.marketmedia.pl/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idss=10&idsa=8965 .

Telewizor będzie służył do odbioru filmów DVD oraz filmów i gier na Playstation3. Generalnie mam dylemat - Full HD czy HD Ready.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    marekpsp
    Level 11  
    Hmm, na twoim miejscu wziął bym tego Samsunga ponieważ to jest zawsze Full HD, tylko jest kilka spraw czy na TV filmy będą oglądane w HD oraz jak daleko od TV będziesz siedział..
    Tak porównując parametry to Samsung wygrywa :P tylko niech się wypisze ktoś kto ma jakiś z tych TV (bo nie chcę znów dostać kary za udzielanie błędnych informacji/wskazówek :P )

Sam ma w domu TV Full HD SONYego i Cyfrę+ w HD i jak przełączam z 720p na 1080i to widać różnice gdy film jest wyświetlany w Full HD sry że to tak zagmatwanie napisałem :P
    override_23
    Level 11  
    Odległość to jakieś 2,5 - 3 m. Ogolnie mam dylemat bo troche poczytalem i niektorzy pisza "mniej niz 40 cali - Full HD nie ma sensu" - i jestem ciekaw co sądzicie
    marekpsp
    Level 11  
    no fakt 32" to trochę mały TV ale nie wiem niech inni się wypowiedzą
    override_23
    Level 11  
    wiesz, mały - nie mały - kwestia co wybrać przy takich parametrach. Bo ja już sam nie wiem. Z jednej strony to Full HD jest bardzo kuszące...
    jurekN
    Level 22  
    Koledzy na temat FullHD tyle wątków się pojawiło że bez sensu prowadzić nowe , lepiej użyć opcji szukaj.
    override_23
    Level 11  
    Telewizor zakupiony - wybrałem tego Samsunga LE32A551 i jestem zadowolony :). Mam jeszcze takie pytanie - obecnie mam telewizję analogową - czy przejście na telewizję cyfrową znacznie polepszy jakość odbieranego i wyświetlanego obrazu?
    override_23
    Level 11  
    Nie no słuchaj - jeżeli kanał jest nadawany w HD to ja wiem, że jakość będzie powalająca. Ale mi chodzi o stosunek jakości odbieranego obrazu w porównaniu telewizja analogowa-telewizja cyfrowa.
    AxelNext
    Level 38  
    override_23 wrote:
    mi chodzi o stosunek jakości odbieranego obrazu w porównaniu telewizja analogowa-telewizja cyfrowa.
    SD to SD i przejście na telewizję cyfrową nic nie zmieni.
    Obraz może być lepszej jakości jeśli przejdziesz z kablówki na własny zestaw satelitarny bo wiadomo jak nadają kablówki.