Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MCP25050, microchip jak go programować

Durzy200 04 Lut 2009 23:05 2464 4
  • #1 04 Lut 2009 23:05
    Durzy200
    Poziom 2  

Przejrzałem kilka datasheetów ze strony microchipa i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czym programować taki mikrokontroler.
    programator proponowany przez producenta kosztuje kilkaset złotych, a dla mnie to za dużo.

spotkałem kilka programatorów obsługujących mikrokontrolery firmy microchip PIC posługujących się złączem icsp i niby kompatybilne programatory z programatorem MPLADtm ale wszędzie w obsługiwanych typach kontrolerów są tylko PICe... Czy microchip zapomniał o serii MCP

a moje pytanie brzmi czy można taki programator (z dowolnym icsp) zastosować do ww MCP250xx jeśli nie dowolny to na co zwracać uwagę.

link do przykładowego programatora, a w załączniku podaję user guida do tego modelu kontrolerów

http://www.btc.pl/pdf/zl12prg.pdf

0 4
  • #2 04 Lut 2009 23:51
    adamwesola
    Poziom 24  

Na 11 stronie podanego pdf'a jest pokazane podłączenie do icsp.

0
  • #3 28 Maj 2009 12:05
    azalewsk
    Poziom 12  

Programatorek BTC który załączyłeś do postu programuje PICki. Nic nie jest napisane czy wspiera MCP25050 mimo że korzysta z protokołu ICSP. Znalazłem materiał do programowania MCP, ale nie mam czasu się za to zabrać. Jak ci się uda coś wymodzić to daj znać. Musisz zbudować programator, zainstalować i uruchomić program kvaser_canking_setup.exe. Powinno hulać, lub zakupić starterkit tak jak napisano w pdf. jes to program dołączany do tego starterkita firmy microchip. Udanych doświadczeń!

0
    Załączniki:
  • #4 28 Maj 2009 23:30
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Mam MPLAB w wersji 8.15 i na liście do wyboru są te układy MCP, jednak lista obsługiwanych programatorów jest bardzo uboga.

0
  • #5 07 Cze 2009 12:36
    darek_l
    Poziom 12  

Witam
    MCP25050 to nie mikrokontroler lecz sprzętowy CAN I/O Expander.
    Najtańszy programator to PICKIT2 (czyta/programuje pamięć konfiguracyjną OTP).
    Development Kit to DV250501 i współpracujący z nim program do tworzenia plików konfiguracyjnych to MCP250xx Programming Software V1.1.0 .
    Plik wyjściowy niekompatybilny z plikami akceptowanymi przez PICKIT2.
    Oczywiście są jeszcze inne programy do generacji konfiguracji, np
    Artic CAN Bit Time Calculator, CANKing,...
    Pozdrawiam

0