Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzy długie sygnały podczas startu kompa po upgrade biosu

05 Lut 2009 09:00 7924 3
  • Poziom 16  
    Witam,

Dziś z powodu chęci do OC, chciałem zuprgradować BIOS, z wer. F3 na F9, użyłem do tego QBIOS dołączony na płytce producenta, robiłem wszystko wg. instrukcji obsługi mojej płyty głównej, po restarcie komp się nie chce włączyć, ekran czarny, komp pracuje i słychać 3 długie sygnały przerwa, 3 długie sygnały i tak w kółko, odpiąłem teraz kompa od prądu na parę min. zobacze czy to cos da, choc watpie :(...
  • Poziom 23  
    Witam!
    Ciężko coś wywnioskować bez informacji na temat producenta BIOS'u
    Przedstawiam krótką informację na temat sygnałów dźwiękowych różnych producentów BIOS'ów.Może coś pomoże. :D
    AMI
    Liczba dźwięków - Typ błędu
    1 - Problem z odświeżaniem RAM
    2 - Błąd parzystości pamięci RAM w obszarze pierwszych 64 KB
    3 - Błąd w obszarze pierwszych 64 KB RAM-u
    4 - Błąd zegara systemowego
    5 - Problem z procesorem
    6 - Błąd kontrolera klawiatury
    7 - Błąd trybu wirtualnego procesora
    8 - Błąd zapisu lub odczytu z pamięci karty graficznej
    9 - Błąd sumy kontrolnej BIOS-u
    10 - Błąd zapisu lub odczytu pamięci CMOS
    11 - Błąd pamięci cache
    ciągły ton -! Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej
    Award
    1 długi - błąd pamięci
    1 długi i 2 krótkie - Błąd parzystości pamięci RAM
    1 długi i 3 krótkie - Błąd karty graficznej
    ciągły ton - Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej
    Phoenix
    1-1-3 - nie jest możliwy odczyt parametrów konfiguracyjnych z pamięci CMOS .Konieczna jest wymiana płyty głównej .
    1-1-4 - Układ zawierający BIOS musi być wymieniony
    1-2-1 - Błąd zegara systemowego
    1-2-2 - Uszkodzona płyta główna
    1-2-3 - Uszkodzona płyta główna
    1-3-1 - Uszkodzona płyta główna
    1-3-3 - Błąd parzystości pamięci RAM w obszarze pierwszych 64 KB
    1-3-4 - Uszkodzona płyta główna
    1-4-1 - Uszkodzona płyta główna
    1-4-2 - Błąd pamięci RAM
    2-x-x - Każda kombinacja sygnałów, rozpoczynająca się od dwóch dźwięków oznacza uszkodzenie pamięci RAM
    3-1-x - Jeden z układów płyty głównej jest uszkodzony. Prawdopodobnie konieczna jest wymiana płyty głównej
    3-2-4 - Błąd kontrolera klawiatury
    3-3-4 - Brak karty graficznej
    3-4-x - Błąd karty graficznej
    4-2-1 - Jeden z układów płyty głównej jest uszkodzony. Prawdopodobnie konieczna jest wymiana płyty głównej
    4-2-2 - Błąd zgłoszony przez płytę główną - należy sprawdzić czy klawiatura jest sprawna
    4-2-3 - Jak wyżej
    4-2-4 - Prawdopodobnie jedna z kart rozszerzeń jest uszkodzona. Jeśli wszystkie są sprawne to płyta główna nadaje się do wymiany.
    4-3-1 - Błąd płyty głównej
    4-0-2 - Jak wyżej
    4-3-3 - Jak wyżej
    4-3-4 - Błąd zegara czasu rzeczywistego Powinna pomóc wymiana baterii na płycie głównej
    Kody BIOS-ów Phoenix są najbardziej szczegółowe ze wszystkich, ale płyty wyposażone w taki BIOS są rzadko spotykane (głównie w Laptopach). Za każdym razem emitowane są trzy grupy krótkich dźwięków, oddzielone od siebie krótką pauzą. Zatem zapis 1-3-3 oznacza, że został wygenerowany jeden dźwięk, potem była pauza, następnie trzy dźwięki, kolejna pauza i znów trzy dźwięki.
  • Poziom 38  
    Witam
    Czy na pewno wgrałeś prawidłowy bios? Raczej mi się nie zdarzyło w ten sposób uwalić BIOS-a . Sprawdź czy reset CMOS-a coś da.
  • Poziom 16  
    Mój bios to AWARD, przed upgrade F3 i po upgrade F9, kompa ożywiłem, na szczęście (chyba straciłem gwarancję...) wystarczyło wyciągnąć bateryjke na 1min, tak jak opisywał to producent w manualu po angielsku dołączonym do płyty głównej. Na 100% był to prawidłowy BIOS bo był ściągany za pomocą programu producenta z ich strony no i co najważniejsze komp wstał na nowym BIOSie po wyciągnięciu baterii (wyciągnięcie baterii = restart CMOS?) teraz zastanawiam się czy dalej go kręcić na tym nowym BIOSie bo przybyło parę opcji 1 czy 2 odnośnie OC... Tutaj temat o moim kręceniu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6103923&sid=6c4dc5a14cdaf96eba687cb0ef96ed03