Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LAN Brak Internetu, router, adres MAC, radiówka.

djdean30 05 Feb 2009 10:11 2569 6
    djdean30
    Level 2  
    witam mam taki problem mam z kumplem z bloku siec lan internet mam radiowy lacze sie z internetem przez router gdy wloze kabel od siec lan nie mam internetu prosze o pomoc w tej sprawie
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Moja szklana kula mówi: za mało danych...
    djdean30
    Level 2  
    malo danych w jakim sensie
    entermen
    Level 31  
    Czy wcześniej kolega miał internet przy takim ustawieniu jak obecnie, czy może to jest dopiero pierwsze uruchomienie?

O ile się nie mylę to na routerze powinna być opcja dostępu do internetu po mac-u twojej karty sieciowej, albo opcja klnowania , chyba się tak to nazywa, że jakąkolwiek kartę sieciową masz w komputerze to będziesz miał na niej internet.
    Jest to kwestia ustawienia odpowiedniej opcji po prostu na routerze, bądź dopisania twojego mac-a. Zobacz w instrukcji.

Aby sprawdzić MAC (adres sprzętowy) karty sieciowej wpisz:

1)polecenie getmac z wiersza poleceń
    lub
    2) ipconfig /all
    djdean30
    Level 2  
    wczesnij bylo wszystko ok to ja nie mam internetu kolega ma wszystko dobrze kupel ma z neo ja mam radiowke gdy jest lan podlaczony to ja nie mam neta tylko wczesniej mialem inny router moze to ma cos wspolnego z brakiem neta
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Wiesz co ? Narysuj może albo opisz dokładniej, jak wygląda struktura tej waszej "siatki", bo ja przynajmniej pogubiłem już się, kto w jaki sposób jest do tej sieci podłączony, ile jest routerów i gdzie stoją, nie mówiąc już o takich "szczegółach" jak np. ustawione albo otrzymane adresy IP. W końcu to chyba Ty masz problem i Tobie powinno najbardziej zależeć na jego rozwiązaniu, nieprawdaż ? Jeśli nie wiesz o co nam chodzi i jak to opisać - przejrzyj inne wątki i kieruj się tymi, w których pytający klepnął więcej niż 10 słów dotyczących opisywanego problemu i w których nikt w odpowiedzi nie napisał o szklanych kulach, wróżeniach z fusów i przywdziewaniu szat czarnoksiężnika...
    Aha - i używaj znaków przestankowych - to też pomaga....
    irkowy
    Level 2  
    Domyślam się - bo mało danych, masz sobie internet radiowy, wkładasz kabel od sieci LAN i w tej chwili Internet przestaje działać?
    Problem może być z domyślną bramą internetową - po podłączeniu kabla windows przestawia ci się na bramę którą dostajesz z "kabla".
    Wklej tu to co zwróci polecenie ipconfig /all