Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CROWN cd 2111r compact disc player (nie czyta płyt)

05 Lut 2009 12:45 3912 23
  • Poziom 12  
    witam i o pomoc pytam.
    Nabyłem z sentymentów:
    1 amplituner stereo toska 303 (1)
    2 morwatts stereo equalizer fs 0421
    3 crown cd 2111r compact disk player (i tu moja proźba o pomoc gdyż wszystkie trzy segmenty są w nie naruszonym stanie wizualnym po za drobniutkimi rysami działają pierwsze dw a deck cd nie czyta płyt a kręci sie płyta i pochwili8 na wyświetlaczu wyskakuje "EE EE"
    i moje pytanko brzmi czy da sie coś z tym zrobić. Koleszka dożucił to jako gratis)

Z GÓRY DZIĘKUJE UPRZEJMIE ZA WASZE PORADY (cenione u mnie)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    czyszczenie nic nie poprawiło
    zastanawiam sie czy w ostateczności nie wymienić samej kieszeni z laserem a zostawić pozostałą elektroniką
    bo nawet nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać. Żebym miał z tym do czynienia to bym może znalazł jakieś alternatywne rozwiązanie jak sie do tego zabrać
  • Poziom 12  
    Proszę państwa mam pytanie dotyczące podłączenia tosci pod kompa szukałem w google, na forach i jak to jest z tym wejściem gramofonowym i magnetofonowym Din chodzi mi o to że trzeba przerabiać czy te przejściówki kupić i starczy bo nie ukrywam boje się ingerencji gdyż jest to naprawdę bardzo zadbany sprzęt wizualnie i nawet jakieś radio złapało bardzo dobrze (nie wiem jakie gdyż podłączone były chwilowo pod nią kolumny)
    jaki sposób lepszy ponoć te przejściówki to nie są jakieś dobrej jakości (wywnioskowane z opinii ludzi na forach)
    czy jakiś filtr riia
    jeśli macie jakieś sprawdzone metody to prosił bym o podanie rozwiązań tego problemu z jak najmniejszą szkodo dla tosci
  • Poziom 30  
    jozi88 mogłbyś wrzucić fotkę tego CD'ka oraz jego środka - chodzi mi o to jaki laser tam siedzi. Bo jeśli jest to jakaś diora na eksport to miałbym sprawny laser.
  • Poziom 12  
    zdjęcia się postaram wrzucić jak najszybciej tego cd'ka
    a po za tym w tej tosce to piny DIN nie są pozmieniane
    tzn lewy kanał prawy bo co znalazłem to są to różne numeracje tych pinów podawane
  • Poziom 30  
    We wtyczce DIN zawsze są pozamieniane bolce
    1 - Lewy nagr.
    2 - Masa
    3 - Lewy odtw.
    4 - Prawy nagr.
    5 - Prawy odtw
  • Poziom 12  
    Coś mnie korci żeby lekko stuningować czarniutką tosce 303 :
    1 zmienić podświetlanie skali radia (nie wiem jaki kolor diod)
    2 wentylatorek upchnąć w środku
    3 wymienić końcówki wejścia i wyjścia na praktyczne
    4 i koniecznie ją przestroić
    5 jakieś niezbyt ostre podświetlanie wnętrza (nie wiem jaki kolor niebieski czy zielony)
    i może wy mi inspiracji nadacie:)

a zdjęcia tekgo cd'ka to postaram się jak najszybciej zrobić i wrzucić na "portal"
  • Poziom 30  
    Jeśli masz skalę podświetlaną po bokach to da się zmienić podświetlanie na ledy. Jeśli jest podświetlana od góry to sobie odpuść bo to nic nie da.

Tak więc:
    1 -Tak
    2 - po kiego grzyba będzie tylko siać po układach i nie będzie słuchania
    3 - DIN'y są bardzo praktyczne
    4 - Obowiązkowo nie jest to trudne, jednak polecałbym jakiś serwis
    5 - bez komentarza
  • Poziom 12  
    co do przestrojenia to się wybiore do szkoły do znajomego profesorka to mi pomoże to przestroić na pracowniach posiada na stanie oscyloskopy ponoć najlepsze do przestrojenia
  • Poziom 12  
    Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA ZŁEJ JAKOŚCI ZDJĘCIA ROBIŁEM CZYM BYŁO POD RĘKĄ
    to jest ten cd'ek
    laser a pod laserem był taki mini potencjometr przekręciłem go dosłownie leciutko i zaczął mi działać :) [na chwilę:( ]

Pozwolę sobie przypomnieć co już pisałem, ale może wreszcie oduczą się Koledzy szanowni zarówno kręcić "czym się da i w co śrubokręt wchodzi" a także udzielania szkodliwych porad na publicznym Forum :
    ...Wyczyść laser, a jeśli nic to nie da, to możesz delikatnie podkręcić prąd lasera w odtwarzaczu. Jeśli te zabiegi nie pomogą, to laser do wymiany...

Regulamin p.12
    Na Forum jest kilka wątków w tym temacie- proponuję się zapoznać, a następnie porównać ze swoją poradą.
    Przy okazji proszę zapoznać się również z charakterystyką samej diody laserowej i jej trwałością w funkcji wydzielanej mocy.
    (dj-MatyAS)
    Zdaję sobie sprawę z kontrowersyjności tej porady, lecz oparłem ją na swoim własnym doświadczeniu - mój odtwarzacz CD działa już drugi rok, z delikatnie zwiększonym prądem diody, i nie zapowiada się że to jego koniec. Wszak lepszy mało trwały ale działający laser, niż taki który nie działa. :) James695.

I jest to wyjątek potwierdzający regułę...
    I aż chciałoby się dodać "A nie mówiłem..."
    (dj-MatyAS)

a tu daje to malutkie ustrojstwo

i znów magiczne 4xE na wyświetlaczu wyskakuje

a i całości dam bebechów

Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

jeśli laser do wymiany to czy musi być tej samej firmy cd'ek czy jakieś zamienniki mogą być bo na tym się nie znam

Dodano po 5 [minuty]:

James695 jak radziłeś tak zrobiłem delikatnie przekręciłem potencjometrem po uprzednim wyczyszczeniu lasera i jak miało paść to padło
    choć się dowiedziałem że cd'ek nie był używany prawie od nowości grał parę tygodni i do szafy trafił z toscą i korektorem,
  • Poziom 12  
    znalazłem dwa jedno na obudowie zewnętrznej "1TCD-20120660006" A drugie centralnie na laserze po zdemontowaniu blach dostałem się do niego "hop-m3"
    następne znalazłem koło silniczka przesuwającego laser do osi" 002920922"
    którymś z tych oznaczeń mam się kierować

Regulamin p.10.9
    Proszę nie używać wielkich liter bez powodu.
    Proszę poprawić post.
    (dj-MatyAS)

przepraszam
  • Poziom 12  
    i mam takie prostokątne ustrojstwo z laserkiem w środku znaleźć i wymienić na nowe
    a tak na marginesie to czy ten silniczek który przesuwa laser w tą i z powrotem wzdłuż osi to może mieć związek z tym że laser nie czyta płyt (chyba dobrze wytłumaczyłem mam nadzieje) tzn. palcem przesunąłem go i zaczął płytę mielić wyskoczyło na wyświetlacz ile piosenek i tu jest ten problem bo śmieć nie wraca na poprzednie miejsce tj stoi w miejscu chyba że go wezmę bliżej osi środka(1/2) to sam go przesunie i już nie wraca na powrotną pozycje tj na kraniec
    więc może być to przyczyną
  • Poziom 34  
    Może być.

Wymontuj silnik i podłącz pod zasilacz regulowany.
    Sprawdź czy startuje bez problemu w jedną i drugą stronę już przy napięciu 1V.

Możliwe że jest wykończony lub "zapuszczony" nagarem komutator i szczotki.
  • Poziom 12  
    wszystko trybi :( mam pytanie czy da się zastąpić ten "cd-rom"jako całość bo lasera nie znalazłem jako takiego (modułu)
    na co zwracać szczególną uwagę przy doborze zamiennika
  • Poziom 12  
    na tym nie patrzyłem nie znam ale na pewno sprawdzę
  • Poziom 34  
    Najedź myszką na niebieski napis - to link od razu do lasera na stronie.
  • Poziom 12  
    nom jest znalazłem i tańszy tylko w magazynach brakło ;)