Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra AT9100 + CD-ROM

09 Apr 2004 20:47 1961 5
  • Level 10  
    Hej.Jestem tu nowy i mam pytanko : jak podlaczyc cd-rom (taki od kompa) do amplitunera,aby mozna bylo sobie plytki odtwarzac??Gdzie konktretnie do zasilania podlaczyc cd rom i w ogole jesli byscie mogli to wyjasnijcie mi to wszystko jak najprosciej :) .Sciagnalem schematy AT9100 wiec jesli mozecie to zaznaczcie co i gdzie:)

Z gory dzieki za pomoc :)
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    nie wystarczy podłaczyć zasilania i kabelek audio żeby grało, CD rom potrzebuje tez sterowania(chyba ze jest to jakis model który może odtwarzać CD Audio bez połaczenia z kompem). Zasialania tez tak łatwo nie podłaczysz z AT 9100 bo do kazdego CD romu potrzebne jest 12 i 5 V stałego, a w tym amplitunerze (i prawie w kazdym) nie ma takich napięć.
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    Myslalem o cd-romie ktorym mozna zmieniac mp3 za pomoca przyciskow na panelu glownym.Wiem,ze potrzebne jest 12 i 5 V no i myslalem ze jakos to sie da zrobic w miare prosty sposob.Dzieki livekiller
    za info.No jakby ktos mial jeszcze jakis pomysl to prosze o odpowiedz:-)
  • Level 32  
    trzeba pomajdrowac przy zasilaczu i zrobic stabilizacje +5 i +12V, zalezy ile cdrom pobiera, mozna dolaczyc w 9100 plytke z dwoma stabilistorami, na kazdy przypadnie jesszcze po pare elek i zwyklych blokujacych...
    miejsca jest dosc w srodku, tylko trza madrze zamocowac...
    a gniazdo din wykorzystac na wypuszczenie napiec i masy do cdrom, prawie nikt juz dinow niw uzywa, tylko trzeba odciac sciezki sygnalu a podlutowac napiecia po stabilistorach :)
  • Level 32  
    skittles :arrow: wszystko zalezy od poboru pradu przez cd na 5 i 12v
    w 9100 troche to kiepawo bo uzyty ts120/14 daje zmiennego na zlaczu3 (majacym 3styki)1-3 i 1-2 po 22,4V/1,9A zwalac stad na 12 i 5volt przy poborze wiekszym niz 0,3A to marnotrawstwo i przegrzewanie radiatora na stabilistorach... z kolei na zlaczu1 (szesciostykowym) 1-2 i 3-2 jest po 12V/0,5A ale stad idzie zasilanie na przedwzmacniacz i zarowki podswietlajace skale, wiec duzo nie zostaje na cd... pozostale napiecie na zlaczu1 - styki 5-6 daja 42V/0,05A i stad po stabilizacji jest napiecie programatora-to nie wchodzi wogole w rachube...
    zlacze 1 i 3 sa na plytce z potencjometrami barwy i balansu, tej na spodzie amplitunera, trzeba wyjac glowice z posrednia i skala odkrecajac cztery wkrety na tylnej sciance i 3-4 ponizej skali z przodu...
    coz, nie bardzo trafo jest przystosowane do pociagniecia niskich napiec...
    sa wiec 2.wyjscia:
    po 1.mozna wyprodukowac drugi zasilacz z trafo, mostkiem i stabilizacja 12 i 5 v, plytke mozna umiescic pod plytka koncowek mocy, miejsca jest dosc, tylko trzeba dobrac trafo z katalogu, powinno miec dwa uzwojenia, zeby te rozne napiecia pociagnac z roznych, bo zwalka do 12, a potem z tego do 5v przy poborze pradu chocby 0,25A to juz niemalutkie radiatory
    po 2. (ale to moje gdybanie, bo nie wyjmowalem trafo z tej puszki w ktorej siedzi) - w/g katalogu trafo tam siedzace ma jeszcze jedno uzwojenie nie wykorzystywane w 9100, mianowicie 7,5V/0,4A - nadaloby sie po pociagnieciu kabli na stabilizacje 5V dla cd, a brakujace 12V mozna sprobowac dac z uzwojen 12V/0,5A ale jesli pobor cd nie przekracza jakies 0,25A, bo inaczej trafo nie da tyle....
    troche to skomplikowane, ale prosciej sie nie da, a skoro masz schemat to zalapiesz o co chodzi :)