Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra AT9100 + CD-ROM

Skittles 09 Kwi 2004 20:47 1826 5
  • #1 09 Kwi 2004 20:47
    Skittles
    Poziom 10  

Hej.Jestem tu nowy i mam pytanko : jak podlaczyc cd-rom (taki od kompa) do amplitunera,aby mozna bylo sobie plytki odtwarzac??Gdzie konktretnie do zasilania podlaczyc cd rom i w ogole jesli byscie mogli to wyjasnijcie mi to wszystko jak najprosciej :) .Sciagnalem schematy AT9100 wiec jesli mozecie to zaznaczcie co i gdzie:)

Z gory dzieki za pomoc :)

0 5
  • #2 09 Kwi 2004 21:21
    livekiller
    Poziom 15  

nie wystarczy podłaczyć zasilania i kabelek audio żeby grało, CD rom potrzebuje tez sterowania(chyba ze jest to jakis model który może odtwarzać CD Audio bez połaczenia z kompem). Zasialania tez tak łatwo nie podłaczysz z AT 9100 bo do kazdego CD romu potrzebne jest 12 i 5 V stałego, a w tym amplitunerze (i prawie w kazdym) nie ma takich napięć.
    Pozdrawiam

0
  • #3 09 Kwi 2004 21:53
    Skittles
    Poziom 10  

Myslalem o cd-romie ktorym mozna zmieniac mp3 za pomoca przyciskow na panelu glownym.Wiem,ze potrzebne jest 12 i 5 V no i myslalem ze jakos to sie da zrobic w miare prosty sposob.Dzieki livekiller
    za info.No jakby ktos mial jeszcze jakis pomysl to prosze o odpowiedz:-)

0
  • #4 09 Kwi 2004 22:05
    olaf x
    Poziom 30  

trzeba pomajdrowac przy zasilaczu i zrobic stabilizacje +5 i +12V, zalezy ile cdrom pobiera, mozna dolaczyc w 9100 plytke z dwoma stabilistorami, na kazdy przypadnie jesszcze po pare elek i zwyklych blokujacych...
    miejsca jest dosc w srodku, tylko trza madrze zamocowac...
    a gniazdo din wykorzystac na wypuszczenie napiec i masy do cdrom, prawie nikt juz dinow niw uzywa, tylko trzeba odciac sciezki sygnalu a podlutowac napiecia po stabilistorach :)

0
  • #6 13 Kwi 2004 22:27
    olaf x
    Poziom 30  

skittles :arrow: wszystko zalezy od poboru pradu przez cd na 5 i 12v
    w 9100 troche to kiepawo bo uzyty ts120/14 daje zmiennego na zlaczu3 (majacym 3styki)1-3 i 1-2 po 22,4V/1,9A zwalac stad na 12 i 5volt przy poborze wiekszym niz 0,3A to marnotrawstwo i przegrzewanie radiatora na stabilistorach... z kolei na zlaczu1 (szesciostykowym) 1-2 i 3-2 jest po 12V/0,5A ale stad idzie zasilanie na przedwzmacniacz i zarowki podswietlajace skale, wiec duzo nie zostaje na cd... pozostale napiecie na zlaczu1 - styki 5-6 daja 42V/0,05A i stad po stabilizacji jest napiecie programatora-to nie wchodzi wogole w rachube...
    zlacze 1 i 3 sa na plytce z potencjometrami barwy i balansu, tej na spodzie amplitunera, trzeba wyjac glowice z posrednia i skala odkrecajac cztery wkrety na tylnej sciance i 3-4 ponizej skali z przodu...
    coz, nie bardzo trafo jest przystosowane do pociagniecia niskich napiec...
    sa wiec 2.wyjscia:
    po 1.mozna wyprodukowac drugi zasilacz z trafo, mostkiem i stabilizacja 12 i 5 v, plytke mozna umiescic pod plytka koncowek mocy, miejsca jest dosc, tylko trzeba dobrac trafo z katalogu, powinno miec dwa uzwojenia, zeby te rozne napiecia pociagnac z roznych, bo zwalka do 12, a potem z tego do 5v przy poborze pradu chocby 0,25A to juz niemalutkie radiatory
    po 2. (ale to moje gdybanie, bo nie wyjmowalem trafo z tej puszki w ktorej siedzi) - w/g katalogu trafo tam siedzace ma jeszcze jedno uzwojenie nie wykorzystywane w 9100, mianowicie 7,5V/0,4A - nadaloby sie po pociagnieciu kabli na stabilizacje 5V dla cd, a brakujace 12V mozna sprobowac dac z uzwojen 12V/0,5A ale jesli pobor cd nie przekracza jakies 0,25A, bo inaczej trafo nie da tyle....
    troche to skomplikowane, ale prosciej sie nie da, a skoro masz schemat to zalapiesz o co chodzi :)

0