Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP2656 - przestała działać

05 Lut 2009 13:35 5097 8
  • Specjalista AGD
    Witam.

Mam problem ze zmywarka. Pewnego dnia przestała działać - tzn. po wybraniu programu po około 3 sekundach miga kontrolka zraszania z częstotliwością 3 Hz oraz Stary z częstotliwością 1 Hz. Nie reaguje na przytrzymanie przycisku Start oraz AquaStop.

Wymieniłem główny moduł na nowy i jest podobnie - po załączeniu na dowolny program wchodzi w tryb testu. Nie reaguje na przycisk Start. Reaguje na AquaStop - pompa zaczyna pracować, ale nie przestaje.

Podmieniłem czujnik NTC, sprawdzone zostały pozostałe elementy zmywarki (prócz modułu wybieraka - mikrostyki są OK).

Nie wiem co dalej robić. Ktoś ma pomysł (prócz wymiany moduły wybieraka)?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Stary model Delfin i system sygnalizacji błędów dość skomplikowany. Postaraj się za wszelką cenę zresetować zmywarkę i włączyć ją w trybie testowym. Dopiero wtedy niech zasygnalizuje błąd.
  • Specjalista AGD
    Jak zresetować jak przycisk Start zachowuje się tak jakby go w ogóle nie było - brak reakcji.
    Porównywałem tabelę kodów z innego modelu i niby to błąd F1 (NTC), ale niestety na sprawnym NTC też to samo.
  • Moderator AGD i automatyka
    Czujnik WI czysty?
  • Poziom 21  
    NTC to czujnik oporowy więc istnieje pożliwość, że to może być także uszkodzona wiązka. Wystarczy tylko lekko przetarta, nadtopiona, peknięta izolacja. Spróbuj z nowym NTC ale i przewodem na krótko bezpośrednio do programatora.
  • Specjalista AGD
    Czujnik czysty. Tak jak już pisałem, podpinałem sprawny czujnik. Wiązki przemierzone i oględziny od spodu były. Wszystko jest OK, tylko lekkie naloty na płytce z wybierakiem (przemyłem propanolem i wysuszyłem, ale nic to nie dało).
  • Poziom 21  
    Ustaw program 1, wyłącz zmywarkę, wsiśnij Start i trzymając go włącz zmywarkę. Jak zacznie migać Start puść i po chwili wciśnij. Powinna wejść w tryb testowy.
  • Specjalista AGD
    Nie wiele miałem czasu na zmywarkę.
    Ale zrobiłem kilka prób i zero reakcji na naciskanie lub przytrzymywanie przycisku START. Na nowym module na dowolnym programie jak się załączy to na krótko mignie 3 dioda PS3, a potem kolejno zapalają się i gasną diody Ps1, Ps2, Ps3, Ps4, Ps1, Ps2....
    Przy naciśnięciu Aquastop, zaczyna migać Ps3.
  • Specjalista AGD
    Po wymianie także górnego modułu na nowy, zmywarka ożyła.