Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADS 800LX - głośna praca wentylatora, lekkie buczenie, clip.

05 Lut 2009 15:20 3754 22
  • Poziom 15  
    Witam
    Od kilku dni jestem posiadaczem końcówki mocy ADS 800LX, wcześniej pracowałem na słabszych końcach tj: Smound, Gama, MG coś tam, gdzie moce sięgały 100W na kanał przy 8ohm. Przyzwyczaiłem się do cichej pracy wzmacniacza. A tu ADS negatywnie mnie zaskoczył, po odpaleniu limitery zadziałały ok, jednak sama praca końca jest dość głośnia, może przez ten wiatrak, który włącza się od razu. Jednak rzeczą, która bardziej mnie niepokoi to dość charakterystyczne buczenie w głośnikach, przy jałowej pracy. Tzn. abyśmy się zrozumieli, potencjometry są wyciszone, przedwzmaczniacze tj mikser odpięte.
    Drugą rzeczą, która mnie niepokoi, jednak tu zaznaczam, że jestem raczkującym posiadaczem ADS'a, wcześniej nie miałem okazji pracować na tym sprzęcie, to Clipy, zapalają się na żółto dość wcześnie, czy to normalne? Mam rozumieć, iż przy wartościach szczytowych barwa zmienia się na czerwoną?
    Dodając jeszcze na koniec, to koniec ma bardzo mocnego kapcia, nawet przy małym wysterowaniu, zacząłem się zastanawiać czy nie była czasem podkręcana.
    Prosiłbym o rady kolegów bardziej doświadczonych jak i również posiadaczy owego sprzętu. Nie miałem jeszcze możliwości testowania końcówki na imprezie, za tydzień to się zmieni.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Jak wiatrak brzęczy to trzeba jak najszybciej go wymienić. Ale jeśli tylko szumi, równo, bez zacięć można uznać to za prawidłową pracę. W Lx800 jest tylko jeden więc coś musi wiać.
    Clipy palą się "dość wcześnie" to trochę niezrozumiałe dla mnie - może rzeczywiście dajesz na miserze do spodu?? Weź innego ADSa na chwilę, (nie musi być 800) i podłącz równolegle, ustaw gały na max, jak będzie migał jak ten drugi to wszystko Ok.
    Co to znaczy że ma kapcia??
    A paczki mają 4 czy 8R?? Bo jak 8 to nie spodziewaj się nie wiadomo czego, dostaną tylko ciut więcej niż 200W...
    Clipy powinny się palić na czerwono, nie na żółto... chmmm tu może coś jest nie tak...
  • Poziom 15  
    dj arq - dzięki za zainteresowanie, niestety nie mam możliwości postawić obok siebie drugiego ads'a dla porównania. Ja gały na wzm. rozkręciłem na połowę i na mikserze na potencjometrze miałem też jakoś połowę. . Najbardziej mnie martwi buczenie w głośnikach, pomijam już fakt clipów, być może tak musi być.
    Kolumny mają 250W 8ohm.

Dość wcześnie tzn przy niegłośnym graniu.
  • Poziom 28  
    może mylisz SIGNAL który swieci się na zielono ew żółto CLIP świeci się na czerwono (A to jest jedna ta sama dioda która świeci się w dwóch kolorach) więc puki nie zaświeci się na czerwono niema clipu

Fragment instrukcji obsługi

5. Wskaźnik wysterowania, CLIP/ SIGNAL
    - dioda świeci na zielono - pokazuje obecność sygnału na wejściu
    - (ta sama) dioda świeci na czerwono - informuje nas, że został podany za duży sygnał wejściowy
    i zaczyna działać automatyczne ograniczenie sygnału LIMITER

Większość wzmacniaczy estradowych jest hałaśliwa bo wentylatori hałasuje - to normalne

http://www.ads.com.pl/instrukcje_pliki/instrukcja_lx.pdf
  • Poziom 15  
    Kapitan - Rzeczywiście teraz mnie rozjaśniłeś, moje niedopatrzenie. A jak sprawa wygląda z tym buczeniem w głośniach, wydaje mi się, że nie powinno mieć to miejsca. Nie wiem czy teraz rozkręcać obudowę, zacząć ekranować, czy coś.
  • Poziom 28  
    to już nie wina wzmacniacza tylko uziemienia
  • Poziom 15  
    Czyli według Ciebie ze wzmacniaczem jest wszystko ok? I nie muszę być pełen obaw. Trochę mnie uspokoiłeś, bo już wyobrażałem sobie zbyt duży prąd, czy inne cholerstwo.
  • Poziom 28  
    co masz podpięte do tego wzmacniacza? (nie pytam o głośniki)
  • Poziom 15  
    Mikser, ale ja nie mówię o jakiś zniekształceniach płynących z źródła zewnętrznego, bo buczenie słyszę po odpięciu sygnału wejściowego.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    a wzmacniacz masz podpięty do kontaktu z uziemieniem? bo to na pewno chodzi o uziemienie
  • Poziom 15  
    Teraz już nie pamiętam, bo testy nie przebiegały u mnie w domu, a nie mogę sobie przypomnieć, bo ten zaszczyt podpięcia mnie nie kopnął. Ale dzięki za radę, sprawdzę jeszcze raz jak wrócę do domu.
  • Poziom 26  
    Witam
    Jeśli wentylator jest na 12V to polecam wymianę na ,,komputerowe,, firmy Arctic Cooling ,są bardzo ciche i wydajne .Niektóre mają zamontowany czujnik temperatury i regulują obroty ,ale oczywiście muszą wtedy wyciągać powietrze na zewnątrz ,co nie we wszystkich końcówkach jest wskazane.
    pozdro
  • Poziom 25  
    Witam
    Wg. mnie adsy nie buczą po odłączeniu sygnału nigdy, ale może to pierwszy raz :) spróbuj przełącznikiem ground lift, spróbuj z bolcem gniazdko lub bez. Ale jeśli dalej buczy bez podpięcia sygnału to do serwisu...

Co do wentylatora - żadnych komputerowych. Te są nastawione na ciszę i ich wydajność jest przynajmniej o połowę niższa od sunonów zastosowanych w adsach.
    Poszukaj jaką wydajność ma ten sunon w ads'ie i kup taki sam lub podobny wydajnościowo/mocowo.

Co do głośności - no z 200W nie ukręcisz dużo więcej niż ze 100W. wzmaki podobne do lx800 nadają się mocowo do nadstawek, może do basu ale na 8r w mostku pędząc 1 gar. Szerokopasmowo na 2x8r też cudów nie nakręcisz. Ale z czasem może cośik się dokupi

Miłego grania
  • Poziom 26  
    Używam taki wentylator z czujnikiem ,trzy lata w ADS PA600F i nic złego się nie dzieje.Akurat te są wydajne.
  • Poziom 15  
    dj arq napisał:

Co do głośności - no z 200W nie ukręcisz dużo więcej niż ze 100W. wzmaki podobne do lx800 nadają się mocowo do nadstawek, może do basu ale na 8r w mostku pędząc 1 gar. Szerokopasmowo na 2x8r też cudów nie nakręcisz. Ale z czasem może cośik się dokupi

Miłego grania

Pod tym względem jestem zadowolony, w końcu na jednego LDM pada 250w rms, tyle ile ma sama kolumna, ba powiem, że nawet nie wykorzystam tej mocy, bo będzie za głośno. W końcu to chałtura dj'ska.

Co do "końca" sprawdzę go jeszcze raz, jak wrócę do domu i napiszę co jak.
  • Poziom 21  
    Ja mam LX 800 od wielu lat i nic takiego co kolega opisuje nie miało miejsca. żadne buczenie. Zobacz z którego roku jest Twój sprzęt, bo może ma już z 10 lat i po prostu wyschły mu kondensatory na zasilaczu i dlatego buczy. A co do wentylatora to lepiej kupić taki sam. Ja już wymieniałem, i kupiłem taki sam Sunona. koszt to ok 17zł. A jak już zmieniałem to założyłem dwa jeden na początku radiatora a drugi na końcu po prostu wymieniłem na taki sam. Teraz nie ma szans żeby się nagrzewał jakoś drastycznie nawet na obciążeniu 4R.
  • Poziom 15  
    Leciwy jest na pewno, trzeba będzie obadać go dokładniej, miałem zamiar zanieść go do elektronika na oscyloskop.
  • Poziom 21  
    Jeżeli jest leciwy to ja już nie potrzebuje oscyloskopu, aby stwierdzić że kondensatory wyschły... Na jego spodzie powinna być naklejka z modelem i rokiem produkcji.
  • Poziom 25  
    Farad napisał:
    A jak już zmieniałem to założyłem dwa jeden na początku radiatora a drugi na końcu po prostu wymieniłem na taki sam. Teraz nie ma szans żeby się nagrzewał jakoś drastycznie nawet na obciążeniu 4R.

Bardzo dobry pomysł
  • Poziom 11  
    SPRAWDŻ ZASILANIE -O ILE MI WIADOMO PRZY ZASILANIU SYMETRYCZNYM BRAK JEDNEGO Z NAPIĘĆ PLUSA LUB MINUSA DAJE EFEKT BUCZENIA

Regulamin p.10.9
    Proszę poprawić.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 19  
    zjedraszkiewicz napisał:
    SPRAWDŻ ZASILANIE -O ILE MI WIADOMO PRZY ZASILANIU SYMETRYCZNYM BRAK JEDNEGO Z NAPIĘĆ PLUSA LUB MINUSA DAJE EFEKT BUCZENIA

Regulamin p.10.9
    Proszę poprawić.
    (dj-MatyAS)

Zmniejsz te literki...
    Na pewno nie będzie tak się działo..
  • Poziom 15  
    po co odgrzewać stary kotlet?
    Sprzęt dawno wylądował w serwisie
  • Poziom 27  
    dj arq napisał:
    Witam
    Co do wentylatora - żadnych komputerowych. Te są nastawione na ciszę i ich wydajność jest przynajmniej o połowę niższa od sunonów zastosowanych w adsach.
    Poszukaj jaką wydajność ma ten sunon w ads'ie i kup taki sam lub podobny wydajnościowo/mocowo.

A ja odgrzeję ten kotlet jeszcze raz - wentylatory używane w ADS LX500/800/1100 to SUNON KD1208PTS1. Nie są ciche to fakt ale wydajność mają sporą. Dobrym zamiennikiem jest SUNON KD1208PTB1. Jest lepszy od tego fabrycznie montowanego gdyż posiada łożyska kulkowe. Chodzi dłużej i ciszej i nie psuje sie tak łatwo. I jest niewiele droższy, ADS montuje ślizgowe bo są tańsze - przecież producentowi zależy jedynie na tym by spełniał swoje zadanie. A nie na tym że za parę złotych więcej- w hurcie jeszcze mniejsza różnica ale i tak więcej można dać lepszy element. Tak samo jest z pojemnością kondensatorów w zasilaczu itp ale mniejsza...