Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GeForce 8400 strasznie się grzeje i zawiesza system

05 Lut 2009 16:30 2345 12
  • Poziom 15  
    Witam, sprzęt to:

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 2000 MHz
    Microsoft Windows XP Professional SP2
    385 MB RAM
    Dysk twardy 160GB
    Zasilacz Feel III-350ATX
    Płyta główna ma zintegrowana kartę grafiki VIA Chrome9

Kupiłem kartę graficzną jak w temacie. Zamontowałem ja i zainstalowałem sterowniki, komputer uruchamiał się ponownie i niestety zawisł po załadowaniu windowsa. Dzieje się tak po każdym restarcie i przy różnych sterownikach. Dodam jeszcze, że radiator na karcie się bardzo grzeje, po 15 min nie można już go ręką dotknąć. Poniżej zamieszczam ekran z programu Everest, bo wydaje mi sie, że napięcia nie są prawidłowe.

Czytałem, że takie problemy może sprawiać za slaby zasilacz, niestety aktualnie nie mam możliwości wymiany na inny. Czy wieszanie się po zainstalowaniu sterowników to też wina zasilacza?
    Pozdrawiam,
    drowning_man
  • Poziom 43  
    Tym co pokazuje program nie można się sugerować. Wykonaj pomiary napięć MIERNIKIEM - opis w dziale FAQ.
  • Poziom 15  
    Mój miernik niestety ostatnio odmówił posłuszeństwa, więc jak sprawie sobie nowy to wszystko sprawdze. A co z ta kartą? Ona jest uszkodzona czy coś innego? I dlaczego się tak grzeje i wiesza?
  • Poziom 43  
    Kartę kupiłeś nową czy używaną na Allegro? Zdemontuj chłodzenie z karty (radiator). Oczyść GPU, nałóż nową warstwę pasty i sprawdź efekt.
  • Poziom 15  
    Używaną na allegro, zawsze mam opcje odeslania ale chciałem wiedzieć czy mogę coś samemu zdziałać no i czy to nie jest czasem wina komputera. Ale to właśnie radiator się tak mocno grzeje więc pasta chyba dobrze przewodzi ciepło...
  • Poziom 43  
    Jeśli tak mocno się grzeje to jest coś nie tak. Zrób tak jak napisałem i napisz o efektach.
  • Poziom 15  
    Gdyby była to wina pasty to radiator by sie mniej grzał...a na RADIATORZE możnaby praktycznie wodę gotować po 15min, więc wina lezy dzieś indziej, albo w elektronice karty albo w komputerze...(takie moje sugestie przyjamniej), no ale kupię pastę i zrobię tak jak napisałeś.
  • Poziom 43  
    Jeśli na GPU już tej pasty nie ma, lub jest wyschnięta to efekt będzie taki jak napisałeś. Dlatego nie upieraj się usilnie przy swoim.
  • Poziom 15  
    Studiuję fizykę więc rozważyłem to czysto pod kątem fizycznym (skoro radiator sie grzeje to ciepło jest dobrze oddawane z GPU czyli to właśnie GPU się za bardzo grzeje więc problem tkwi gdzies indziej) ale to tylko rozważania studenta fizyki i elektronika amatora...
  • Spec Overclocking
    Czy sprawdziłeś z jakimś dodatkowym nawiewem na kartę?
  • Poziom 15  
    Nie, gdyż ona strasznie się grzeje w stanie bezczynnym, co wg mnie nie jest normalne, rozumiem jakbym w cos grał ale ja nic nie robie na komputerze a ona sie grzeje, że doktnąc radiatora nie można... Dowiedziałem sie od znajomego, że może być to wina sterowników płyty głównej. Skąd ściągnąć najnowsze sterowniki do płyty glównej?

• Poziom 43  
    Tak "drastyczne" grzanie się karty graficznej NIE jest spowodowane sterownikami płyty głównej. Sterowniki znajdziesz na stronie producenta płyty głównej. Widzę,że dalej upierasz się przy swoim. Kup/załatw tą pastę i zrób jak napisałem.
  • Poziom 15  
    W Twojej teorii: pasta nie przewodzi ciepła -> więc skąd radiator tak sie grzeje? Z powietrza? Coś innego tu jest nie tak, bo dlaczego komputer się zawiesza po zainstalowaniu jakiegokolwiek sterownika...? Temat zamykam, będę szukał porad gdzieś indziej, a w ostateczności odeśle karte do sprzedawcy.
    Pozdrawiam i miłego wieczor,
    drowning_man