Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera CCTV Vista NCL1100

FlyBoy 05 Feb 2009 16:35 2443 4
Optex
 • #1
  FlyBoy
  Level 28  
  Witam
  Dostałem kamerę CCTV jak na zdjęciach niżej, niestety nie ma ona obiektywu ani żadnej dokumentacji. Na pewno jest zasilana napięciem 230V i na tym moja wiedza o niej się kończy. Jeżeli ktoś wie cokolwiek o tej kamerze to bardzo proszę o informacje. Szczególnie zależy mi na info jaki obiektyw mogę do niej dokupić, oraz czy mogę ją podłączyć do DVR RapidOS takiego: http://www.rapidos.com.tw/products_detail.php?c=2&n=4

  Kamera CCTV Vista NCL1100

  Kamera CCTV Vista NCL1100

  Kamera CCTV Vista NCL1100
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  junek
  Level 16  
  Po 1 - wyjście standardowe, BNC - powinno działać. (drugie BNC jest wejściem na zewnętrzną synchronizację - czasem wymagana- przy rozległych systemach itp).
  Po 2 - Obiektywy są o mocowaniu C i CS, Zwykle w kamerce jest CS oraz pierścień redukcyjny do C. Możesz wpaść z kamerką do sklepu i sprawdzić co pasuje. Po 3 - jeżeli kamera ma pracować w zmiennym oświetleniu - tylko obiektyw z Autoiris, - posiada automatyczną przesłonę, podłączaną pod gniazdo widoczne z tyłu kamerki. Standardowo są kwadratowe, u ciebie jak widzę może być problem z wtyczką. Może dopasujesz coś (od myszki kompa itp), bo z obiektywem z okrągłą szczerze pisząc nie widziałem :) Może masz z boku "standardowe" gniazdo? Bo to wygląda jak wyjście Y/C, ale opisane jest IRIS.... Typy sterowania irisem też są dwa - VIDEO i DC. Z obiektywem zazwyczaj jest rozpiska kabelków/opis wtyczki więc sobie poradzisz. Zasada jest taka, że przesłona w obiektywie się zamyka, gdy na przetwornik kamery pada więcej światła i odwrotnie. Miernikiem można sprawdzić na których wyprowadzeniach gniazda są zmiany. (ja sprawdzam mając zdjęty obiektyw - patrzę prze niego dodając lub zmniejszając światło padające na przetwornik:) Potem oczywiście regulacja w miejscu instalacji, z filtrem szarym albo w nocy :)
 • Optex
 • #3
  FlyBoy
  Level 28  
  Dzięki wielkie za informacje. Jeszcze takie pytanie, średnica wewnętrzna tego mocowania obiektywu ma 24mm czyli to jest ten montaż CS?
 • #4
  edison

  Level 25  
  Sporo zamontowałem sprzętu tej marki i nie mam powodów do narzekań. A dystrybutorem jest firma Norbain.
 • Helpful post
  #5
  junek
  Level 16  
  FlyBoy wrote:
  Dzięki wielkie za informacje. Jeszcze takie pytanie, średnica wewnętrzna tego mocowania obiektywu ma 24mm czyli to jest ten montaż CS?


  Zerknij np TU : http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/58/5835.dat
  - w C i CS są różne odległości do przetwornika.
  adapter gwintu CS na C;
  zmienia dystans pomiędzy powierzchnią przetwornika , a obiektywem o 5mm (z 12,5 na 17,5mm); gwinty wg tego, co wyczytałem są takie same 1 calowe. Szczerze pisząc - nigdy ich nie mierzyłem tylko montowałem :)
  I tu rzuć okiem :
  http://www.ctr.pl/artykuly/wybor-kamer---cctv-ip.htm
  i TU: http://www.tprzybylski.pl/slownik.htm