Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięcie linuxa z dysku zewnętrznego + bootloader GRUB.

05 Lut 2009 16:44 2697 12
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem. Mam zainstalowanego linuxa na przenośnym dysku. Chcem, go usunąć, bo przy uruchomieniu komputera, gdy nie włożę kabel usb z dysku to ten GRAB się nie załaduję i nic nie chce wystartować. Mam zainstalowanego windows 7 i xp na stałym dysku. Myślałem, aby ten przenośny dysk sformatować, ale nie wiem czy to przyniesie skutki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Bartek!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    A czy nie stracę przy tym windows 7 i xp?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Śmiało możesz sformatować, a właściwie usunąć partycję bo pewnie w formacie EXT3 i pod Windowsem tak się nie przyda. Usuń partycję, załóż nową i sformatuj.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Wielkie dzięki panowie. GRAB usunięty, zostaje mi sformatowanie dysku. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Pozdrawiam!

Dodano po 4 [minuty]:

Jednak za szybko się cieszyłem... Nie wykrywa mi teraz dysku. Wogóle na 7 nie wykrywało go po instalacji linuxa. Co robić?
  • Poziom 43  
    Sprawdź w managerze urządzeń czy dysk widać, jeżeli tak to wszystko w porządku.
    Systemy Microsoftu bez dodatkowego programu/sterownika nie widzą partycji linuksowych. Przejdź do zarządzania dyskami, znajdź na liście ten "po linuksie" i go zrepartycjonuj oraz sformatuj - znajdzie sie wtedy i postanie tylko sprawdzenie czy zostały mu przypisane litery odpowiednie.
  • Poziom 14  
    Tego przenośniego, na którym był linux. Zawsze był pokazany jako local disk obok partycji ze stałego dysku.
  • Poziom 14  
    A jak to zrobić w windows 7(to samo co vista).
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wywołaj diskmgmt.msc i już będziesz tam gdzie trzeba.
  • Poziom 14  
    Wielkie dzięki. Pomogło. Pozdrawiam!