Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon. uziemienie

05 Lut 2009 17:59 3591 3
  • Poziom 18  
    Siema chłopaki. Tym razem ja się zgłaszam z problemem. Mam numarka dm 1050 i stara unitre. Kiedyś padła wkładka to wymieniłem. Mam niestety problem z samym podłączeniem. Kupiłem odpowiedni kabel już kupe czasu temu. Było podpięte bezpośrednio pod wzmacniacz, a teraz podpiąłem do miksera. Moim problemem jest buczenie :/ Jestem pewien, że jest to wina uziemienia, ale nie wiem jak się zabrać do uziemienia tego dziada. Obudowa jest plastikowa, jest to stary artur, tudzież wg 901, 903. Wszystko niby gra ok, sygnał łądny jest, tylko to buczenie mnie dobija. We wtyczce do kontaktu niby są trzy kable. Podpięcie trzeciego do uziemienia guzik daje. Tak samo wyprowadzenie tego kabla do uziemienia w mikserze też nic nie daje. Mogę rozebrać gramofon bez obaw więc jak ktoś mógłby doradzić gdzie podpiąć uzmienienie w środku gramofonu to będę wdzięczny. Próbowałem już na kilka sposobów i wysiadam. Kazda porada mile widziania smile.gif

Jak będzie trzeba moge porobić foto, kabel jakiego używam to DIN -> chinch

Dodatkowe info, talerz jest plastikowy, wkładka unitra fonica uf70, nawet jak gramofon jest odłaczony od prądu to buczy. Jak kabel jest odłaczony od gramofonu (podpiety tylko do miksera) to też buczy, chyba, że odciągne wtyczke gramofonową daleko od miksera to jest cichsze. Kabel to jakiś tani wynalazek, wątpie, żeby producent słyszał o czymś takim jak ekran.

Gramiec niedokładnie taki ale prawie identyczny: http://unitra.eu.org/node/133 (ramie to samo)
    Jak podłacze oryginalne głosniki to buczenia nie ma nawet na max.
  • Poziom 13  
    A co jest jeszcze podłączone do miksera?
    Jeżeli jest do całego systemu podłączone jakieś urządzenie które ma styczność z uziemieniem sieciowym, t. z. PE (n.p. komputer), to, to buczenie najprawdopodobniej to 50 Hz z sieci energetycznej. Odizoluj wszelkie urządzenia w twoim grającym systemie od sieciowego uziemienia, a gramofonowe GND podłącz do obudowy wzmacniacza.
  • Poziom 18  
    Nie jest to napewno przydźwięk z sieci, sprawdzone. Wczoraj pogrzebałem na necie i chyba znalazłem rozwiązanie. Okazało się, że stare gramofony unitry, typu artur lub cyryl posiadają tzn pętlę magnetofonową. Oznacza to, że sygnał przez din może być zarówno wprowadzany i wyprowadzany. Teoretycznie powinno się kupować kabel din --> 4x chincz, a ja niestety kupilem 2x chincz. Pogrzebałem dalej za schematem wtyczki. Postanowiłem, że rozpieprze swoją i zobacze jak to jest podłączone. Okazało się, że odsłuchiwałem przez wejście. Moje ździwienie było ogromne więc postanowiłem poszukać dlaczego to grało. Dotarłem do info, które twierdzi, że wejście jest tak zrobione, że sygnał idzie jakby przez igłe. Stąd pojawiał się dźwięk na mikserze. Jutro lece do sklepu kupić wtyk din, kabel ekranowany, zlutuje odpowiednio i zobacze co się bedzie działo. Mam nadzieję, że to koniec moich przygód z tym gramofonem i w koncu bede mogł w spokoju posłuchać płyt. ps. wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na temat polskiego sprzętu audio własnie z takiego powodu.

EDIT:
    Sukces.
    Koszta:
    - wtyczka din: 2zł
    - kabel: 1,8zł/metr
    - 2x chinch: 6zł
    - satysfakcja z niebuczącego gramofonu i odsłuchu ulubionych płyt: bezcenne

Zero buczenia nawet na tak tani kablu. Zdjęciami się nie pochwale niestety. Byłem zmuszony kupić kabel, który ma wszystkie żyły poprowadzone w jednej otulinie co spowodowało, że do chinchy wchodzą cieńkie kable. Postaram się temu zaradzić w nabliższym czasie wink.gif

Dzięki za chęć pomocy :)