Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5720Z - zacinający się dźwięk

05 Lut 2009 21:30 8798 32
  • Poziom 10  
    Witam mam problem od dłuższego czasu z moim lapkiem wiec problem pojawia sie wtedy gdy puszcze jakąś muzyke albo film wtedy dzwięk się zacina,przerywa i trzeszczy mam juz tak prawie rok i pomału mnie to denerwuje.Wiec prosze was o jakieś porady bo ja co w tym kierunku zrobiłem to sformatowałem dysk i wgrałem na nowo windowsa i mówili mi żeby nie instalować Klite najlepiej xpcodeck pack i tak zrobiłem ale to nic nie pomogło a jeszcze inni mówili żeby coś w systemie porobić ale wtym to ja już jestem ciemny,wiec doradzcie coś prosze.Z góry dzieki
  • Poziom 28  
    Witam, Napisz jaki system , jaki notebook(model)
    a moja rada to - sprawdź DMA
    Menadżer urządzeń >kontrolery IDE ATA/ATAPI >po otwieraj kanały IDE i sprawdź ustawienia

pozdro
  • Poziom 10  
    Wiec tak system jest XP model to jak wyżej wymieniony ACER ASPIRE 5720Z no i wszedłem w ten menadżer pootwierałem te kontrolery i co dalej ??
  • Poziom 28  
    sprawdź tryb pracy kontrolerów ide > ustawienia zaawansowane i sprawdź tryb transferu
    albo lepiej- spróbuj skopiować jakiś większy plik z dysku na dysk i sprawdź przy tym zużycie CPU w menadżer zadań jeżeli jest nie wielkie to problem leży gdzie indziej .......No ale sprawdź :)
  • Poziom 10  
    No wiec wydaje mi sie że zużycie tego CPU jest nie wielkie
  • Poziom 43  
    Pobierz HD Tune i wklej screeny z wszystkich zakładek.
    Wszystkie sterowniki (łącznie z tymi do płyty głównej-chipsetu) zainstalowane?
  • Poziom 10  
    Ok. ale gdzie je wkleić i z kąd pobrać
  • Poziom 43  
    Pobierz HD Tune, zrób screeny z wszystkich zakładek - screeny wykonasz wciskając print screen na klawiaturze i wklej te screeny na forum.

Poza tym zadałem pytanie:

Cytat:
    Wszystkie sterowniki (łącznie z tymi do płyty głównej-chipsetu) zainstalowane?

Na które oczekuję odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    A wiec zrobiłem mniej wiecej to tak wyglądało jak nic nie robilem
    Acer 5720Z - zacinający się dźwięk

pózniej jak słuchałem muzyki
    Acer 5720Z - zacinający się dźwięk Acer 5720Z - zacinający się dźwięk Acer 5720Z - zacinający się dźwięk

Dodano po 3 [minuty]:

Ale jak te sterowniki ci pokazać to ja nie wiem bo mnie chyba ten przycisk nie działa print screen
  • Poziom 10  
    i co pomoże mi ktoś :-(
  • Poziom 43  
    To co nie wiesz czy instalowałeś sterowniki po instalacji systemu i jakie to sterowniki instalowałeś ?
  • Poziom 10  
    Ja mialem podobny problem w Acer 2492 i po ponizszym dzialaniu smiga.
    Menedzer Urzadzen/Kontrolery IDE ATA/ATAPI/wlasciwosi-usun Podstawowy i Pomocniczy kanal /reset komputera i smiga
  • Poziom 10  
    No własnie tak zrobiłem odinstalowałem pomocnicze i podstawowe ale po włączeniu lapka samoczynnie sie zainstalowały ponownie i dalej lipa

Dodano po 43 [minuty]:

dane mojego kompa to : Intel Pentium dual CPU T2310 @1.46GHz i tak mam 2xnapisane kontrolery: Intel ICH8M3 port Serial ATA Storage Controller-2828 i Intel ICH8M Ultra ATA Storage Controllers_2850 zasoby płyty głównej ACPI/PNP0C02/4&FFE84EA&0 Wersja5.1.2600.5512

Dodano po 2 [minuty]:

no nie wiem co jeszcze chcecie jeśli coś brakuje to powiedzcie co??
  • Poziom 28  
    OKi, Kolega mat_ed pytał czy instalowałeś sterowniki po instalacji systemu -ciągle brak odpowiedzi!!!
    a to może być ważne...
  • Poziom 10  
    No instalowałem ale o co konkretnie chodzi ?i gdzie to zobaczyć?
  • Poziom 11  
    może tu chodzi o karte dzwiekowa Realtek ALC 268. z nim zawsze były problemy tylko na xp-eku. Na viscie zadnych problemów nie powinno być , ale nie namawiam na viste bo sam nie uzyje jej nigdy :) spróbuj sciagnąć poprawki z microsoftu KB835221 i kb888111xpsp2 lub po prostu SP3 no i zaktualizuj direct 9.0 c do najnowszej jak nie ostatniej. Powinno pomóc.
  • Poziom 10  
    wiesz co w tym nie jest problem bo instalowałem viste i to samo było ale spróbuje zrobić to co napisałeś
  • Poziom 10  
    No dziekuje pomogłeś mi wtym cybereq jest o wiele wiele lepiej niekiedy zatnie ale to sporadycznie jeszcze raz dzieki,ani nie wiesz jaki jestem zadowolony
  • Poziom 10  
    Witam a wiec ponownie musze powracać do problemu dalej sie zacina dzwiek co robić?Jak by ktoś pytał to mam w systemie zainstalowany SP3
  • Poziom 25  
    Odpal system z LiveCD Linuxa. Przynajmniej wykluczymy przyczyny sprzetowe jesli tam bedzie dzialac ok.
  • Poziom 10  
    czyli co mam zrobić sciągnąć LiveCD i??

Dodano po 37 [sekundy]:

odpalić
  • Poziom 25  
    Tak, sciagnac, nagrac na plyte i odpalic z plyty system. Odpalic jakas mp3 i zobaczyc czy dzwiek jest taki sam.
  • Poziom 10  
    No zrobiłem tak jak powiedziałeś ale nic z tego gdy wszedlem w linuxa to ja nawet nie wiedziałem gdzie sie głosniej daje a co dopiero znależ jakąś muzyke np.mp3 oj nie dobre rozwiązanie
  • Poziom 10  
    pomóżcie mi z tym dzwiekiem bo juz nie mam sił do niego żeby ciągle sie zacinał oj
  • Poziom 28  
    Jest jeszcze opcja zewnętrznej karty muzycznej na USB - bo jeżeli dalej występuje usterka a DMA jest włączone , masz najnowsze stery i poprawki ( lub XPsp3) to może być coś ze sprzętem - może oddać go na gwarancje?
  • Poziom 10  
    a wiec zauwarzyłem jeszcze takie coś że jak podłącze jakieś głosniki pod lapka to ten głos sie nie zacina tylko wbudowane głosniki hm dlaczego ?
  • Poziom 34  
    Nie spodziewaj sie żadnej konkretnej odpowiedzi - najpierw napisz jakie sterowniki instalowales... Zwłaszcza chipset i dzwięk.
  • Poziom 10  
    A wiec myśle ze o to ci chodzi; Intel Chipset Driver v8.3.0.1013 i dzwiek; Realtek Audio Driver v6.0.1.5413_R167
  • Poziom 10  
    i co żaden nie miał takiego problemu ?
  • Poziom 2  
    cichy lis napisał:
    sprawdź tryb pracy kontrolerów ide > ustawienia zaawansowane i sprawdź tryb transferu
    albo lepiej- spróbuj skopiować jakiś większy plik z dysku na dysk i sprawdź przy tym zużycie CPU w menadżer zadań jeżeli jest nie wielkie to problem leży gdzie indziej .......No ale sprawdź :)

No właśnie ja mam dokładnie taki problem jak mówisz. Przy kopiowaniu plików użycie procesora jest kosmiczne, a kopiowanie kilkuset mega trwa nawet dwie godziny. Jak w takim przypadku się pozbyć tego problemu?
    Z góry dzięki za odpowiedź.