Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K800i CID53 Kto pomoże zdjąc mi simlocka

05 Lut 2009 23:04 18862 28
  • Poziom 10  
    Czytałem juz wszystko. Nie ukrywam nie mam dużego pojęcia w tym. Próbowali mi pomagać odsyłali mnie do różnych stron bądź tłumaczyli na szybciaka jak i co ale nie mogłem załapać. Wiem ze istnieje juz możliwość złamanai CID 53. Czy znajdzie się ktoś tak cierpliwy i wyrozumiały, kto poprowadzi mnie krok po kroku przez cały proces?
    Telefon pochodzi z sieci Vodafone nie posiadam tez karty sim Vodafone wiec jedna z metod, o której juz czytałem odpada. Proszę o pomoc.
  • Relpol
  • Poziom 19  
    To temat w dziale dla początkujących ale jak chcesz to napiszę Ci skrótowo.

Potrzebny UniversalBox i karta testowa motoroli.
    -odpalasz program wybierasz model.
    -wciskasz unlock i podłaczasz telefon
    -wsadzasz kartę wchodzisz w menu, gry i wybierasz unlocker

Jeśli nie dysponujesz tym lub innym boxem to pozostaje jakiś płatny logger lub serwis gsm.
  • Relpol
  • Poziom 10  
    A czy istnieje możliwoś darmowego ściągnięcia Simlocka? Czytałem podobno ze jakoś niby idzie ?
  • GSM Product Supporter
    Tomekwojciechowski napisał:
    A czy istnieje możliwoś darmowego ściągnięcia Simlocka? Czytałem podobno ze jakoś niby idzie ?

Za darmo umarło.

Radzę iść do serwisu zapłacić normalnie za usługę i mieć z głowy. Przy domowych próbach jak ubijesz telefon to za naprawę zapłacisz x4 a wtedy nie będzie wesoło.
  • Poziom 26  
    Lawarov napisał:
    Za darmo umarło.

A właśnie że nie. Ostatnio pojawił się sposób na patchowanie cid-u53. Ten sposób działa w 100%.
  • Poziom 13  
    potwierdzam jest sposób darmowy i cida 53 da się załatwić pathem sposbu 100% sprawny niestety nie mam linku do całej strony ale wkleję to co zapisałem na dysku

And he did it again. @den_po - THANKS
    Thanks to him,now we can patch CID53 (DB2020) and DB2010 & DB2012 (any CID) for free.
    That also mean - we can patch unlock that phones.

From now on you are doing this on your own responsability and don't blaim me or TopSony if something goes wrong.

For DB2020 CID53 users

You need :
    1. jdflasher (Jdflasher CID53 update - Top Sony Forums)
    2. any cid ( [Only registered and activated users can see links. ] )
    3. Firmware for your phone(first look in any cid folder-your phone model-firmware)

Let's start patching some phone:

1. With your MAIN make rest files with mkrest2 (you find him in /Far/Plugins/jdflasher/rest/mkrest2)
    2. With same MAIN create QA patch with qamaker from Setool2lite
    3. Unpack anycid.rar and find your phone model

4. But first copy qa2020.xml in /Far/Plugins/jdflasher/scripts/
    5. Unpack DB2020.zip (you will get folder /tpa/preset/custom/ and inside you have customize_upgrade.xml and executor.jar
    6. Unpack .zip archiv for your firmware(or match firmware with one in anycid- but for your phone model).Here you have executor.b
    7. Upload this 3 files(customize_upgrade,executor.jar and executor.b) in /tpa/preset/custom/ with jdflasher

8. Turn on phone and go to FileManager-Games- and run EXECUTOR.Now your phone will restart,but before he turns on - remove battery and put it back - don't turn on phone.
    9. Start jdflasher - press Alt+F1 - and select just da flasher

Now you have opened bflash and bfs
    10. Go to bflash and choose rest that we made at start

11. Flash MAIN and after that apply QA patch (we also made this at start). Now we have bypassed security of phone and you can add patches to phone on the same way.

For DB2010 & DB2012 users(any CID)

I'm sorry,but I'll finish this tutorial very soon

więc w200 też jest już złamany xD została tylko platforma A2

mam nadzieje że to ci sie przyda

źródło top sony forum
  • Poziom 13  
    może ja czegoś nie rozumiem ale tu nic nie robi się za pomocą boxa xD a jeśli karta vodafone jest potrzebna żeby włączyć fon to można ją wyemulować słyszałem że są takie programy ale kolega robił na swoim k800 właśnie z vodafone eksperyment i wrzucił mu cid-a 53i nie musiał mieć do tego karty testowej wżucił path na sim locka po zwykłym kablu dcu-60

Dodano po 4 [minuty]:

sory nie doczytałem że masz sim lock na vodafone ale nadal możesz probować emulować kartę sim i nie wiem czy w nowszych se nie działa ten kod *04*0000*0000*0000#
    jak wyskoczy że niewłaściwy pin dajemy NO i mamy dostęp do menu bez sim
    ten sposób działał w starszych se
  • Warunkowo odblokowany
    Bzudry takie piszecie że aż plakac sie chce naprawde.

Tylko z karta testowa, nie ma zadnych programow emulujacych karte sim w SE.
  • Poziom 13  
    mogę upnąć ten program jak go znajdę podobno działa ja z niego nie korzystałem ale sporo ludzi potwierdzało działanie tego programu

Dodano po 1 [minuty]:

proszę bardzo link do strony producenta http://simemu.cjb.net

Dodano po 2 [minuty]:

naprawdę nie wiem jak to działa i czy w se też czy nie mówię tylko ze taki program istnieje
  • Spec od GSM
    @ZSE_Master; to skoro nie wiesz, to nie pisz, bo wstyd mojej szkole przynosisz ;D
  • Poziom 10  
    juz dawno mozna zdjac simlocka z cid 53 i nic nie jest potrzebne do tego nic tylko chwila wolnego czasu :D
  • Poziom 25  
    @wisniaplc za wprowadzanie w błąd powinieneś dostać ostrzeżenie, @Tomekwojciechowski taniej cię wyjdzie zanieść do serwisu
  • Poziom 9  
    Polecam skorzystanie ze strony www.k800i.pl wszystko tam jest, potrzebny jedynie czas i chęci.Bawie się juz 2 lata wgrywaniem i nie było problemów z wgraniem softa w se
  • Poziom 2  
    ja niedawno wgrywałem softa do telefonu SE programem XS++ i nie było problemu (soft R4EC001), problemik pokazał sie dopiero potem jak na ten swiezy soft chciałem wgrac patcha jakiegos, to potem trzeba było maina wgrywać od nowa, bo w trakcie wgrywania patcha program setool, przestawał widzieć teklefon
    Co mogło byc przyczyną????
    telefon to SE k510i, CID 49, obecnie R4EA031
  • Poziom 36  
    pewnie ci się nie włączał potem tzn nie miałeś restów, pisz na centrumse.pl tam ci powiedzą co i jak
  • Poziom 10  
    i-punkt powiedz mi jakie wprowadzenie w blad?? juz z nie jednego k800 z cid 53 zdjąłem simlocka wiec daruj sobie....
    juz dawno jest to mozliwe domowym sposobem bez boxa
  • Poziom 13  
    może i jest możliwe darmowym sposobem w domu z tym że może nie zauważyłeś ale kolega ma sim lock na siec vodafone i żeby wgrać patcha musi posiadać karte operatora który złożył sim lock w tym przypadku VODAFONE i w tym tkwi problem trzeba chyba wszystkim zafundować kurs czytania ze zrozumieniem :)
  • Poziom 9  
    Mój kumpel wgrał softa od nowa w sieci vodafone mówił ze to żaden problem nie potrzeba karty vodafone
  • Poziom 17  
    Zeby zdjac pachem trza miec karte w tym przypadku vodafone albo tstowke bo jak ma ci pacha staworzyc ?? :>
  • Poziom 26  
    A jaki jest problem w przeflashowaniu na nowo cały soft. Potem SimLockPatchGenerator i po sprawie, a wy cały czas że trzeba mieć kartę sim. Nic z tych rzeczy.
  • Moderator - GSM
    To jest cid 53 i aby odpalic egsekutora musi miec karte sim.
  • Poziom 33  
    dexter_86 ciekawe rzeczy opowiadasz. jak chcesz pomóc koledze to napisz jeszcze jak tego pacza wgrać do tela z cid53
  • Moderator - GSM
    slawko_k napisał:
    to napisz jeszcze jak tego pacza wgrać do tela z cid53

Cid 53 da sie już patchowac za free:D
  • Poziom 13  
    "Użycie tego sposobu wymaga wejścia do menu i odpalenia gry, dlatego też musimy posiadać kartę na nasz aktualny simlock." i już nie wprowadzejcie nikogo w błąd w tym przypdaku trzeba mieć karte vodafone albo testową bo inaczej zostaniemy zsimlockiem na vodafone :/ grrr jak jej nie mamy to nie wgramy patha xd
    dexter eidać że cida 53 jeszcze nie robiłeś tak jak napisałeś można było max cid 52 zrobić radze ci jak masz fona na platformie db 2020 podpiąć go pod seusa zaktualizować soft (i Erom razem z cidem :d ) wtedy próbuj pathować jak już się okaże że nie miałeś racji podziel się z nami wrażeniami :) jak tego nie robiłeś to nie wyskakuj takim textem :P
  • Poziom 26  
    Cid53 patchowałem już ponad miesiąc temu i sam posiadam K810i z cid53.
    Faktycznie zapomniałem że to simlock dla vodafona i bez karty się nie obejdzie. Mój błąd.
  • Poziom 20  
    Tak na dodatek dodam ze jako karte testowa mozna zastosowac tanie rozwiazanie z allegrogo czyli Turbo-Sim :)
    nie dlatego zeby obejsc simlocka ale zeby odpalic telefon z trybie testowym jak ma to miejsce z karta Testowa Motorli za ktora trzema zaplacic 40 zł

pozdro all
  • Moderator - GSM
    Karta testową można kupić taniej około 30zł i jest pewniejsza niż turbo szajz.