Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.2 16v świeci kontrolka

10 Apr 2004 00:25 85528 18
  • Level 12  
    Witam
    Może ktoś poradzi co mam zrobić z moim problemem
    Moja Corsa to rocznik 99 co jakiś czas świeci mi kontrolka taka pomarańczowa chyba od elektroniki silnika
    Objawy są następujące: rano jak odpalę brykę jest ok moge jechać i nic
    po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu zostaje pomarańczowa kontrolka, która gaśnie dopiero po przejechaniu 40-50 km. Jeżeli samochód postoi parę godzin to po ponownym uruchomieniu kontrolka nie świeci. Jak zgaszę i znów zapalę to znowu świeci. Samochód zachowuje się normalnie tzn spalanie w normie, moc , temperatura też silnik pracuje równo.
    Proszę o pomoc nie wiem zupełnie jak to ugryźć
    Pozdrawiam
    Tomek
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 31  
    Witam . Przyczyn może być wiele że kontrolka świeci , tylko komputerowe badanie odpowie dlaczego sygnalizuje błąd,kosz około 80-100 pln wszystkie autoryzowane stacje taki komp mają.Pozdrawiam
  • Level 14  
    mozesz sprawdzic blad w kodzie migowym lampki.
    a jak dobre pamietam to ta lampka jest podlaczona rowniez pod czujnik przeplywu paliwa moze on sie zacina (bynajmniej tak mialem w omedze z 90 roku)

• Level 15  
    Radzę podpiąć kompa - o ile się nie mylę to w tym aucie nie można wywołać kodu migowego.
  • Level 29  
    Czy nie masz problemów ze zbyt dużym spalaniem?
  • Level 12  
    pali mi normalnie jakby palił jak smok to 99% przepływomierz powietrza a tak niewiem co jest grane
  • Level 16  
    Sprawdź przewody i czy jest dobrze dokręcony czujnik spalania stukowego.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Czy egr jest podłączony do plynu chłodzącego?
  • Level 11  
    do kolegi tymbark
    Zawór ERG nie jest podłączony do układu chłodzenia
    To zwór recylkulacji spalin.
  • Level 12  
    Wydaje mi się że jednak jest (załączam fotkę ) nic innego w okolicy nie podejrzewam o to żeby był to EGR chyba że ktoś wie co to na zdjęciu jest?
  • Level 25  
    A masz w aucie ABS bo może ta lampka to nieświeci się przypadkiem od tego układu.
  • Level 12  
    Nie mam ABS to kontrolka na pewno od elektroniki
  • Level 25  
    Wygląda na to że coś ci niełączy np. jakiś kabel od układu zapłonowego.
  • Level 12  
    Trudno mi uwierzyć że to niełączący kabel ja raczej stawiam na ten cały egr
    prawdopodobnie jak silnik osiąga temp pracy to płyn chłodzący podnosi temp w zaworze EGR jednak wydaje mi się to trochę dziwne bo orientowałem się i EGR w zasadzie nie potrzebuje połączenia z chłodziwem? Może ktoś zweryfikuje moje przypuszczenia?
  • User removed account  
  • Level 12  
    Witam po przerwie
    Samochodzik już sprawny
    winny był zawór EGR (AGR)
    po podłączeniu do kompa wystąpił błąd w funkcjonowaniu zaworu
    zacinał się na szczęście po parokrotnym wymuszeniu jego pracy przez kompa przeszło mu (ciekawe na jak długo)
    w każdym razie od tygodnia jest ok
  • Level 10  
    witam w crsie 1.2 16v świeci kontrolka silnika jest problem z przyspieszeniem na pierwszych biegach(gaz reaguje po chwili)kontrolka świeci chwile lub cala jazdę.proszę o poradę
  • Level 35  
    jaki ten korsarz i z którego roku?
    Jeżeli B i silnik to X12XE to wyczytać błąd samodzielnie ("wymigać"). Jak ? A tak:
    http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html
    Jeżeli C i silnik to Z12XE to miganie raczej nie możliwe -> potrzebna diagnostyka odpowiednim narzędziem (tzw. "komputerowa")

EDIT:
    Niestety głupotę napisałem. X12XE, podobnie jak X10XE jest sterowany przez Motoronic 1.5.5 i żadnego migania nie ma. W obu przypadkach trzeba się podpiąć z odpowiednim narzędziem.... Albo chociaż "fejsem" ;)