Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.2 16v świeci kontrolka

10 Kwi 2004 00:25 84346 18
  • Poziom 11  
    Witam
    Może ktoś poradzi co mam zrobić z moim problemem
    Moja Corsa to rocznik 99 co jakiś czas świeci mi kontrolka taka pomarańczowa chyba od elektroniki silnika
    Objawy są następujące: rano jak odpalę brykę jest ok moge jechać i nic
    po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu zostaje pomarańczowa kontrolka, która gaśnie dopiero po przejechaniu 40-50 km. Jeżeli samochód postoi parę godzin to po ponownym uruchomieniu kontrolka nie świeci. Jak zgaszę i znów zapalę to znowu świeci. Samochód zachowuje się normalnie tzn spalanie w normie, moc , temperatura też silnik pracuje równo.
    Proszę o pomoc nie wiem zupełnie jak to ugryźć
    Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 31  
    Witam . Przyczyn może być wiele że kontrolka świeci , tylko komputerowe badanie odpowie dlaczego sygnalizuje błąd,kosz około 80-100 pln wszystkie autoryzowane stacje taki komp mają.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    mozesz sprawdzic blad w kodzie migowym lampki.
    a jak dobre pamietam to ta lampka jest podlaczona rowniez pod czujnik przeplywu paliwa moze on sie zacina (bynajmniej tak mialem w omedze z 90 roku)

• Poziom 15  
    Radzę podpiąć kompa - o ile się nie mylę to w tym aucie nie można wywołać kodu migowego.
  • Spec od samochodów
    Czy nie masz problemów ze zbyt dużym spalaniem?
  • Poziom 11  
    pali mi normalnie jakby palił jak smok to 99% przepływomierz powietrza a tak niewiem co jest grane
  • Poziom 16  
    Sprawdź przewody i czy jest dobrze dokręcony czujnik spalania stukowego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Czy egr jest podłączony do plynu chłodzącego?
  • Poziom 10  
    do kolegi tymbark
    Zawór ERG nie jest podłączony do układu chłodzenia
    To zwór recylkulacji spalin.
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że jednak jest (załączam fotkę ) nic innego w okolicy nie podejrzewam o to żeby był to EGR chyba że ktoś wie co to na zdjęciu jest?
  • Poziom 25  
    A masz w aucie ABS bo może ta lampka to nieświeci się przypadkiem od tego układu.
  • Poziom 11  
    Nie mam ABS to kontrolka na pewno od elektroniki
  • Poziom 25  
    Wygląda na to że coś ci niełączy np. jakiś kabel od układu zapłonowego.
  • Poziom 11  
    Trudno mi uwierzyć że to niełączący kabel ja raczej stawiam na ten cały egr
    prawdopodobnie jak silnik osiąga temp pracy to płyn chłodzący podnosi temp w zaworze EGR jednak wydaje mi się to trochę dziwne bo orientowałem się i EGR w zasadzie nie potrzebuje połączenia z chłodziwem? Może ktoś zweryfikuje moje przypuszczenia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam po przerwie
    Samochodzik już sprawny
    winny był zawór EGR (AGR)
    po podłączeniu do kompa wystąpił błąd w funkcjonowaniu zaworu
    zacinał się na szczęście po parokrotnym wymuszeniu jego pracy przez kompa przeszło mu (ciekawe na jak długo)
    w każdym razie od tygodnia jest ok
  • Poziom 10  
    witam w crsie 1.2 16v świeci kontrolka silnika jest problem z przyspieszeniem na pierwszych biegach(gaz reaguje po chwili)kontrolka świeci chwile lub cala jazdę.proszę o poradę
  • Poziom 35  
    jaki ten korsarz i z którego roku?
    Jeżeli B i silnik to X12XE to wyczytać błąd samodzielnie ("wymigać"). Jak ? A tak:
    http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html
    Jeżeli C i silnik to Z12XE to miganie raczej nie możliwe -> potrzebna diagnostyka odpowiednim narzędziem (tzw. "komputerowa")

EDIT:
    Niestety głupotę napisałem. X12XE, podobnie jak X10XE jest sterowany przez Motoronic 1.5.5 i żadnego migania nie ma. W obu przypadkach trzeba się podpiąć z odpowiednim narzędziem.... Albo chociaż "fejsem" ;)