Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polar luna 358E filtr pz. 20 min. po wymianie spalił się

05 Lut 2009 23:14 1598 12
  • Poziom 9  
    polar luna 358E filtr pz. 20 min. po wymianie na aktywnym programie prania spalił się.Pralka nie była przeciążona. Być może nie zwróciłem uwagi lub wręcz zbagatelizowałem fakt iż kostka od której wychodzą przewody napięciowe do filtra była w złym stanie (podtopiona). Czy jest to możliwe? Czy chodzi o coś więcej? Gniazdo nie ma połączonego uziemienia. Filtr był podłączony prawidłowo. Pralka prała ok 20 minut i było wszystko oki. Może mi ktoś pomóc?
  • HelukabelHelukabel
  • Specjalista AGD
    Może to tylko bubel produkcyjny .Zdarza się .
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 9  
    Filtr zabrany był z identycznego modelu pralki nie był nowy.
  • Specjalista AGD
    To też nie jestem z tego powodu zdziwiony.
  • Poziom 9  
    Nie wiem dlaczego spalił się poprzedni filtr pralka prała na 120% swoich możliwości - to mogło być przyczyną, nadmierne przeciążenie ? Wymienił bym filtr tylko nie wiem czy jest on jeszcze w ogólnodostępnej sprzedaży, po drugie nie wiem czy historia się nie powtórzy?
  • Specjalista AGD
    Filtry są ogólnie do stepne w każdym sklepie z częąciami AGD.Koszt niewielki ponadto zmień tę przypaloną kostkę.
  • Poziom 9  
    Mam pytanie co do uziemienia pralki bo to ponoć ma wpływ na prace pralki obudowa filtru w końcu przykręcona jest do obudowy pralki. W moim mieszkaniu nie ma uziemienia pralka działała przez 2 lata podłączona do tej instalacji i nie miała żadnej usterki. Czyżby biegunowość miała tu jakiś wpływ to znaczy zamiana przewodu fazowego i zerowego (możliwe jest to w przypadku braku uziemienia?Kostkę wymienię dzięki za przypomnienie.
  • Specjalista AGD
    Filtr posiada przewód o oznaczeniu żółto/zielony czyli przewód ochronny który to powinien być połączony z obudową.Mam nadzieję że gniazdko jest odpowiednie tzn. z bolcem i prawidłowo podłączone.
  • Poziom 9  
    ten filtr nie ma przewodu żółto-zielonego zamiast tego ma śrubę którą mocowany jest do obudowy pralki
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Kostkę musisz wymienić bo tam idzie duże obciążenie rzędu 10 A przez zły styk wszystko się grzeje.Filtr możesz pominąć, aby sprawdzić.Pralka bez filtra będzie również prac.A te filtry dość często wypływają z obudowy.
  • Poziom 9  
    Zmieniłem kostkę podłączyłem pralkę bez filtra pz. Pralka drugi dzień pracuje bez zarzutu niewielkie przeciążenie sieci jednak występuje. Przy najbliższej okazji wymienię ten filtr nowy to koszt 18zł. Dzięki i pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Przeciążenie sieci występuje podczas grzania to normalne.
    Filtr ma za zadanie wygłuszać prace silnika na oddziaływanie innych odbiorników takich jak radio itp.bez niego pralka też będzie pracować normalnie.
  • Poziom 19  
    Zobacz czy w czasie prania nie jest gorący kabel zasilający,jeżeli jest musisz wymienić ten kabelek i gniazdo zasilające w ścianie.Brak dobrego styku w tych punktach może być tego przyczyną.