Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o wzmacniacz - czy on ma taka moc ??

05 Lut 2009 23:22 885 4
  • Poziom 19  
    Kupil ktos - mierzyl - podlaczal to cos?? Bo nie chce mi sie wierzyc w ta moc..

http://www.allegro.pl/

Pozdrawiam
    Link do Allegro - usunięto . Do stosowania się regulaminu-zachęcono. [S]
  • Poziom 43  
    Papier jest cierpliwy ...
    Moc maksymalna 2x600W to razem 1200W, co przy sprawności 100% (nie ma tyle, prawda?) wymaga poboru prądu z akumulatora ok. 100A. W tym miejscu podstawowe pytanie: a na ile jest bezpiecznik? Jeśli na 30A, to mamy przypadek "lipy kwitnącej".

Następne pytanie: a ile jest w stanie oddać akumulator? Zwykle rozrusznik ma moc ok. 700W, więc coś, co pobiera moc prawie 2 razy większą, może tego akumulator "nie uciągnie"? Próbowałeś kiedykolwiek jechać na samym rozruszniku?

Dla prądu 100A potrzeba kable takie, jak do spawarki, do zasilania jakieś 35mm2, a do głośników też po 20mm2.
    Jeśli zasilanie ma być zapewnione nie z akumulatora, tylko przez alternator, to popatrz do charakterystyk swojego alternatora, kiedy on dysponuje "nadwyżką" kilkuset wat - aż do 1kW, ponad podstawowe zużycie energii w samochodzie, abyś miał z czego zasilić to "cudo". I jeszcze coś: moc alternatora jest podawana zwykle dla dość wysokich obrotów, np. powyżej 4000 obr/min, więc dla grania z taka mocą musiał byś wszędzie jeżdzić na trójce ...

A obciążenie alternatora ponad to, co dla niego przewidziane, może się dla niego źle skończyć.
  • Poziom 19  
    Chodzi mi raczej o ten RMS.. Czy ktos to podpinal i godnie napedzil jakis przynajmniej 300 W glosnik.. Wedlug Twojej teorii to wzmacniacze typu SLA 1500 nie mialyby prawa wogole istniec chyba w samochodzie, albo czegos nie rozumiem..
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Zacznijmy od tego ze tam napewno nie bedziesz mial 2x350RMS, dobrze nie pamietam ale biały bezpiecznik ma 20 albo 25A chyba HPB 1502 ktory ma ok 450W no max 500wg producenta ma 2x30A z tego wychodzi ze ten wzmacniacz powinien miec ok 200W RMS maksymalnie, ps. nie mozna wklejac linkow do allegro
  • Poziom 19  
    Wiem, ze nie mozna, ale liczylem na szybka odpowiedz i na to, ze Wielki Mod nie zobaczy :P O taka odpowiedz mi chodzilo, bo tez nie pamietalem kolorow bezpiecznikow.. Dzieki :D