Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telestar AURA 928 próbkuje

13 Gru 2008 16:06 2302 10
  • Poziom 17  
    Posiadam telewizor AURA 928, prosiłbym o pomoc w naprawie i o schemat tego telewizora .
    Objaw jego niesprawności to próbkowanie przetwornicy.
    Od czego zacząć naprawę (trudno mi na razie zabrać się za niego ponieważ nie posiadam schematu )prosił bym o pomoc od których elementów w zasilaczu zacząć poszukiwania (kondensatory wizualnie wyglądają na całe) płyta 02TA058.
  • Poziom 17  
    schemat znalazłem ale coś mi się zdaje że nie bardzo pasuje
  • Poziom 17  
    tą stone obejrzałem nim napisałem ten post (wszystkie odnośnie telestara aura )
    prosił bym o więcej wskazówek (jestem bardzo mało doświadczonym w sprawie telewizorów , ale chciałbym go zrobić sam dla własnej satysfakcji)kiedyś popsuł mi się unimor i za pomocą doświadczonych forumowiczów naprawiłem go sam (a to link do tego tematu w którym mi forumowicze pomogli https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic626782.html
  • Poziom 17  
    po sprawdzeniu elementów po pierwotnej stronie transformatora przetwornicy telewizor zaczął działać, wprawdzie trochę szwankowało odchylanie poziome, a potem pionowe ,pograł z 6 godzin i klapa , a dzisiaj uruchomił się ponownie bez problemów ,gdzie szukać????
  • Poziom 17  
    Witam
    odświeże temat
    telewizor zawiózł ojciec do naprawy ,(do najlepszego fachowca w mojej okolicy) i po sześciu naprawach fachowiec oddał kasę i zwątpił (podobnież wymienił elektrolity) telewizor czasami pogra godzinę czasami 15 minut (w sobotę spróbuje zajrzę do niego )i dalej czekam na jakieś wskazówki
  • Poziom 43  
    Wydzieliłem z innego tematu.

Napisz jeszcze raz dokładnie - jeśli się nie włącza to co się dzieje? Jak zachowują się napięcia wyjściowe przetwornicy?

A może już się włącza teraz lecz tylko wyłącza samoczynnie? Jak gra to co w końcu z tym obrazem? Dobry? Zniekształcony?
    Ten schemat wreszcie masz odpowiedni?
  • Poziom 17  
    WITAM
    schemat mam raczej dobry
    napięcia są dobre
    włącza się na godzinę czasami 2 a potem miga dioda i słychać tykanie w głośniku
    raz tak jakby zwężał się w pionie i poziomie
    obraz jest prawidłowy jak gra
  • Serwisant
    Przelutuj bardzo dokładnie stronę pierwotną przetwornicy wylutuj transformator przetwornicy i oczyść i jeżeli nie są wyprowadzenia zalewane to przelutuj wyprowadzenia jeżeli widac druty nawojowe to te połaczenia też przelutuj chyba że jest cały zalewany,potem wylutuj tranzystor w odchylaniu i jako obciązenie zastępcze podłacz żarówkę i tak potestuj kilka dnia włączając i wyłączając OTVC.
  • Poziom 17  
    witam
    (telewizor wrócił od następnego fachowca bez efektów, wprawdzie twierdzi, że u niego gra dobrze, poprzedni też tak twierdził z tego co widzę to wymienili kilka elektrolitów w zasilaczu i na wysokim)
    i znowu ja zacząłem z nim walczyć
    transformator przelutowałem i nic na razie nie pomogło
    telewizor gra jakiś czas (kilka minut) prawidłowo potem zwęża
    sie w poziomie, nim przestanie grać ,
    napięcia na początku prawidłowe, w trakcie zwężania
    1. 145V spada do 100V -poniżej tego napięcia włącza się (zanika też głos przy spadkach)
    2. 33V prawidłowe
    3. 16V spada do 10V
    4. 8V prawidłowe
    5. 5V prawidłowe
    6. 30V spada do 20V

pytanko
    żarówkę mam wpiąć zamiast tranzystora?
    czy odpiąć zasilanie 145V i pod przetwornicę?