Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik poziomu na 1 diodzie

10 Kwi 2004 01:24 1389 4
  • Poziom 11  
    cześć :)

W jednym z urządzeń brytyjskiej firmy Auditel zauważyłem ciekawy wskaźnik poziomu sygnału (dźwięku), zbudowany w oparciu o jedną dwukolorową diodę LED (i coś tam jeszcze w środku urządzenia ;-)

Działało to w ten sposób, że przy niskim poziomie świeciła na zielono, w miarę jak poziom rósł, zaczynało świecić złącze "czerwone", co razem dawało wrażenie żółtego koloru. Przy wysokim poziomie dioda świeciła tylko na czerwono.

Zmiana barwy następowała bardzo płynnie i sprawiało to naprawdę ciekawe wrażenie. Przy nagłym spadku sygnału dioda nie gasła od razu, tylko przygasała z małym opóźnieniem.

Macie może schemacik czegoś podobnego lub jakieś sugestie, jak wykonać coś takiego?

Chciałbym dołożyć takie wskaźniki na każdy kanał do miksera audio, a jestem mizernym elektronikiem-konstruktorem i sam wymyśleć czegoś takiego nie potrafię ;-)

Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt :)

- Grzesiek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Heh :) poszukałem i sam sobie odpowiadam:

http://www.proaudio.nwz.pl/ol_sig.gif

ciekaw jestem, czy on działa tak, jakbym chciał - ano trzeba będzie spróbować, jak się znajdzie chwilę czasu.

:)

Grzesiek