Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows vista - optymalizacja - zżera RAM i dysk

terragady 06 Lut 2009 03:16 6972 2
  • #1 06 Lut 2009 03:16
    terragady
    Poziom 15  

Witam, mam mały problem z vistą, od razu mówię że ten system zostaję, porady zmiany systemu są zbyteczne :)
    A więc problem jest następujący, po rozruchu komputera, czyli na goło, system zżera mi 700-800 mb pamięci ram, czy to jest normalne? U innych widziałem że po 400 bierze. Jest to sp1 ultimate. Druga sprawa ma się z dyskiem, cały czas znika mi miejsce z dysku c:/, zmienilem wielkosc miejsca na przywracanie systemu, nic nie zmieniło, np teraz po ponownym uruchomieniu, patrzę a tu znów 300 mb mniej, niby nic przy tych rozmiarach dysków, ale od jakiegoś tygodnia to już będzie parę gigabajtów, oczywiśćie nie mam żadnego virusa czy coś takiego, mam program avtywirusowy, i sprawdzam skanerami online i nic nie ma.

Może ktoś pomóc?

aha. ps niektóre procesy startowe te które zdawały się mi zbyteczne też usunąłem, więc teoretycznie powinno zwolnić się troche ramu, a tu nic ;/

0 2
  • #2 06 Lut 2009 06:57
    Matuzalem

Poziom 43  

Z tą pamięcią to może być normalne - tego jednak nie da się ustalić beż informacji o uruchomionych procesach i usługach.
    Sama zmiana ilości miejsca dla przywracania to jest mało, bo nie napisałeś do ilu zmieniłeś - jeżeli limit przydzielony jest cały czas niewykorzystany to punkty się tworzą, a nie zastępują. - Najprościej wyłączyć przywracanie, by sprawdzić czy to jego "zasługa", a po weryfikacji tego podejrzenia znowu je włączyć (tyle, że równie dobrze może to być kwestia odkładania na dysku np. plików tymczasowych pobieranych z sieci - nie podałeś czy i czym czyścisz katalogi z nimi związane)

BTW - nie wszystkie programy AV radzą sobie z innymi typami robactwa niż wirusy więc co do tej części Twojej wypowiedzi też można mieć wątpliwości, chociaż - z drugiej strony - nie sygnalizujesz nadmiernego zajęcia czasu CPU więc jest prawdopodobne, że nic specjalnie szkodliwego Ci się nie zalęgło.

0
  • #3 06 Lut 2009 20:28
    3rzyk
    Poziom 13  

O ile mi wiadomo wersja Ultimate jest najbogatsza, a co za tym idzie zżera dużo zasobów, a miejsce ci pewnie znika dlatego że pobierane są aktualizacje albo coś w tym stylu chociaż z drugiej strony 300mb na jedną aktualizacje to trochę dużo. Nie wiem co o tym myśleć. Na koniec polecił bym ci usnąć tą wersje Visty i wgrać Home Basic jest mniej wymagająca.

0