Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP P1005

06 Lut 2009 11:47 6552 12
  • Poziom 11  
    Witam. Chcę zakupić drukarkę laserowa najlepiej HP( duża ilość zamienników i w miarę tania eksploatacja) Moje pytanie dotyczy drukarki HP P1005:

-czytałem, że dołączony do niej wkład może wydrukować około 700 stron( w zasadzi mi to nie przeszkadza gdyż niewiele drukuję) - czy jest możliwość regeneracji tej kasety? i czy muszę zmieniać chip zliczający jeśli tak to po jakim czasie(czytałem, że ten chip jedynie zlicza wydrukowaną ilość stron ale nie blokuję drukarki np po 2000 wydrukowań- jednakże niemam pojęcia czy jest to prawda.

-drugie pytanie dotyczy bębna światłoczułego. Na allegro jak na razie nie można dokupić go oddzielnie . po jakim czasie się on zużywa? i czy jak kupię nową kasetę to będzie w niej już bęben?
    -trzecie pytanie jest bardzo ogólne- co jeszcze oprócz tonera i bębna najczęściej należy wymieniać w tych drukarkach?

wiem że większość będzie polecała inne drukarki np HP 1018 jednakże ich ilość na allegro to -2sztuki, zaś w sklepie już jej raczej kupić nie można.
    jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje co do drukarek laserowych to będę wdzięczny tylko proszę podawać takie do 400zł oczywiście mono i raczej nowe(ale nie koniecznie) w uzasadnieniu proszę napisać jakie są koszty eksploatacji takowej drukarki(oczywiście mniej-więcej).

Dzięki z góry.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    czy jest możliwość regeneracji tej kasety?

tak
    Cytat:
    czy muszę zmieniać chip

nie

Cytat:
    -drugie pytanie dotyczy bębna światłoczułego. Na allegro jak na razie nie można dokupić go oddzielnie . po jakim czasie się on zużywa? i czy jak kupię nową kasetę to będzie w niej już bęben?

kaseta wystarczy na 2 regeneracje, bęben bedzie w nowej

Cytat:
    -trzecie pytanie jest bardzo ogólne- co jeszcze oprócz tonera i bębna najczęściej należy wymieniać w tych drukarkach?

beben i toner są razem, nic już się nie zmienia

Generalnie wolałbym drukarkę z serii 1010
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź. a jeśli chodzi o serię 1010 to jaką drukarkę dokładnie masz na myśli? czy jest możliwość kupna nowej?

Dodano po 25 [minuty]:

Odnośnie tej drukarki HP 1010 to niestety na nowa nie ma co liczyć- używana kosztuje ponad 300 zł na allegro obecnie 2 sztuki(to tyle co za nowa HP P1005) a ja mam raczej uraz do używanych rzeczy :)

ale strasznie dużo jest hp 1010 części zamiennych (bardzo tanich)
  • Poziom 13  
    Seria 1010 to na przykład 1010, 1015, 1018, 1020, 1022
    poszukaj moze którąś z tych kupisz do 400zł nówkę. drukarki są wydajniejsze od p1005 i jak sam piszesz części jest full. na pewno jeśli nawet dołozysz do niej 100zł to w eksploatacji wyjdzie dużo taniej o 50% większa wydajność kasery, kasety regenerują się pięknie i tanie tonery
  • Poziom 11  
    dzięki za poradę, poszukam
  • Poziom 12  
    Chip jest dobrze wymienić, 18 zł czy nawet taniej to nie wielkie koszty a jak dojdzie do 0% to drukarka zwalnia pracę i wali komunikaty - jak ktoś mało drukuje to moze mu to nie przeszkadzać.

Zużycie wałka OPC nie jest określone jednoznacznie. Moim zdaniem wałek wystarczy na wiecej jak 2 regeneracje. Ja mam serię 1000 w domu od 8 lat i tylko dosypuję tonera (wałek zmieniłem tylko raz w tym czasie).

A ja bym osobiście polecał Minoltę serii 1300 (regeneracja 40 zł/6000 stron) lub 1400 (30 zł 2000 stron), albo lexmarka E120 (30 zł 2000 stron).

Wejdź sobie na stronę www.instrukcje-kl.pl i przejżyj instrukcje regeneracji. Z HP spędzisz min. 30 minut i jeszcze mozęsz coś uszkodzić bo HP bardzo skomplikowane te tonery robi. A te powyżej zregenerujesz w niecałą minutę.
  • Poziom 11  
    nawet zastanawiałem się nad tym lexmarkiem, ale nad tą 2 firmą to szczerze mówiąc nie ale jeszcze nad tym pomyślę, wielkie dzięki za podpowiedź.

Dodano po 2 [godziny]:

Skoro już weszliśmy na temat tego LEXMARKA E120- to on na starcie ma toner wyłącznie na ok 700 wydrukowań- jeśli w tej próbnej kasecie skończy się proszek to zapewne bez problemu można go na nowo samemu zasypać proszkiem, ale jak jest z chipem- jak czytamy w opisie tej drukarki chipy są ustawione na 2000 wydrukowań.
    oczywiście na allegro można dokupić kasetę dzięki której można wydrukować 2000 stron.
    a więc czy ta kaseta startowa jest mniejsza, czy jest taka sama lecz jest w niej mniej proszku?

tak szczerze mówiąc to ta drukarka jest sporo tańsza od HP p1005 prawie o 150zł także nie jest to mało

• Poziom 31  
    Poleciłbym Samsunga 2010PR lub 1640 zamiast tego Lexmarka:)
  • Poziom 17  
    Mam hp p1006 i nie narzekam. Co do chipa w tych modelach to w sterowniku można wyłączyć komunikaty o braku tonera. Ale jeżeli jeszcze raz bym kupował, to poważnie zastanowiłbym się nad Xeroxem phaser 3117
  • Poziom 11  
    Ale samsung 2010PR nie jest obecnie do kupienia a ten 1640 chyba ma chipa zliczającego- a jak patrzyłem na allegro to nie można go kupić. a i z bębnem światłoczułym może być problem(chyba że dokupuje się go razem z kaseta). proszek jest tańsze bo za 26 zł można wydrukować 4000 stron. a jakieś bardziej szczegółowe powody które by przemawiały za samsungiem?

Dodano po 38 [minuty]:

lynx22 napisał:
    poważnie zastanowiłbym się nad Xeroxem phaser 3117

Jak byś mógł to sprecyzuj dlaczego(chodzi mi o eksploatację bo cena tej drukarki jest jak wiadomo bardzo niska), a co z bębnem do tego produktu?(długość pracy i możliwość dokupienia)

Prosiłby aby pisać czy jest chip zliczający i czy toner startowy jest regeneracyjny(z reguły pierwsze tonery sa zasypane mniejszą ilościa proszku.
  • Poziom 17  
    Jest tania i nie ma chipa zliczajacego. Poszukaj, na elce jest kilka postów na ten temat
  • Poziom 11  
    Nikt z was w sposób zdecydowany nie poleca tego HP. Dokładnie nie wiem ale kupię chyba lexmarka. Czytałem o nim wiele pozytywnych komentarzy. Tani toner z chipem, bęben wystarcza na bardzo długi czas, jakość wydruku poprawna(dla moich potrzeb będzie zapewne idealna.

Dzięki za wszystkie porady.
  • Poziom 11  
    Kupiłem drukarkę LEXMARK e120. Moje uwagi(które mam nadzieje przydadzą się osobom poszukującym drukarki mono).
    1. Bardzo łatwa instalacja(zdjęcie zabezpieczeń-banalne), miałem problem z zainstalowaniem oprogramowania(próbowałem według instrukcji 3 razy i nic), ale wystarczy wejść do do panelu sterowania > drukarki>zainstaluj drukarkę(wcześniej podłącz drukarkę i wsadź płytę). Wszystko trwał 20 sekund i nie trzeba resetować komputera jak to jest gdy instaluje się z płyty według instrukcji.
    2. Papier wsadza się dość dziwnie(mam także atramentówkę w domu i tam jest zupełnie inaczej), ponieważ zagina się kartka, trochę to mi się wydało dziwne, ale po wydruku nie ma po tym nawet śladu.
    3. Wydruk, zarówno tekst jak i grafika(w trybie normalnym) idealne jak na potrzeby studenckie- zapewniam.
    4.szybko drukuje pierwszą stronę, 20 stron na minutę to też całkiem nieźle.
    5. najważniejsze eksploatacja--- jak zapytałem w sklepie o toner to uwaga usłyszałem, że kosztuje 400złotych, a drukarka kosztowała 213 złotych, także mnie to zaszokowało, ale od czego jest allegro:-) za 30 złotych można kupić proszek z chipem i wydrukować na tym 2500 stron(koszt 1 kartki 0,01 zł-także najdrożej później wychodzi papier).
    Co do bębna światłoczułego to wystarcza na 25000 wydruków, w moim wypadku to szybciej drukarka się popsuje(ale można za 70 złotych taki dokupić oczywiście na allegro-oryginał 190zł)
    6.Gdzieś czytałem, żeby nie przesadzać z ilością wydrukowanych stron na raz- bo można ją spalić-ale nie wiem czy to prawda(nie będę sprawdzał:-)
    7.Podsumowując. Lexmark e120 Bardzo dobra drukarka do warunków domowych. Na start jest toner na około 700 wydruków

A co do Hp p1005 to żaden sprzedawca jej za specjalnie nie zachwalał, chociaż kilka sklepów przeszedłem.

Mam nadzieję że moje spostrzeżenia okażą się pomocne.