Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Cabasse Tronic + 6CD zmieniarka Renault - schemat złącza

bobekrj 06 Feb 2009 14:08 42438 9
 • #1
  bobekrj
  Level 2  
  Witam
  Mam radio zintegrowane ze zmieniarką na 6CD+MP3 - Cabasse Tronic.
  Jest to Clarion dla Renault (ta sztuka podobno ze Scenica 2007).
  Chcę go podłączyć do Scenica 2006r, w którym aktualnie mam CD RENRDW347-15 na złączu "leżące" ISO + żółte mini-iso do komunikacji z LCD i kierownicą.
  Problem w tym, że ten Cabasse (Clarion) ma złącze 2 rzędy po 12 ,pin do którego od miesiąca nie mogę znaleźć schematu. Potrzebowałbym zwłaszcza rozpiskę pinów DATA itp. do LCD (a najlepiej całego złącza).
  Może ktoś się orientuje czy to można podłączyć zamiast mojego CD - może protokoły komunikacji są różne i nie ma się po co męczyć.
  Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

  Radio Cabasse Tronic + 6CD zmieniarka Renault - schemat złącza
  Radio Cabasse Tronic + 6CD zmieniarka Renault - schemat złącza
 • #2
  bobekrj
  Level 2  
  Witam ponownie.
  Temat okazał się chyba trudny - zero odzewu - tak więc rozebrałem sprzęt i znalazłem na płytce opisy wyprowadzeń - poniżej zrobiłem rozpiskę (widok od strony wyprowadzeń a NIE lutów). Styki oznaczone N/C? są raczej nie używane.
  Okazało się również, że sprzęt jest raczej typu DECK- bez wzmacniacza (w środku nie znalazłem końcówek a ścieżki L i R są bardzo cienkie).
  Mam pytania:
  - które styki (TXD i RXD - wiadomo) są od komunikacji z LCD? W moim Philipsie mam wykorzystane 5 styków w żółtym mini-ISO C3 (przewodów 7 bo niektóre są zmostkowane)
  - potrzebowałbym opis wyprowadzeń w/w żółtego mini-ISO w nowych PH-Renault 2006 UpdateList (zdjęcie poniżej) - na studio24.prv.pl nie znalazłem nazw tych wyprowadzeń.
  Może teraz, jak sytuacja jest już trochę jaśniejsza, ktoś się orientuje czy mój wysiłek ma sens.
  Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.

  Radio Cabasse Tronic + 6CD zmieniarka Renault - schemat złącza
  Radio Cabasse Tronic + 6CD zmieniarka Renault - schemat złącza
 • #3
  awadow
  Level 1  
  Nie wiem czy nie będzie ciężko, ponieważ ta zmieniarka jest pod system cabasse carminat dvd. Mam taki w Espace i jest to deck, wzmacniacz jest dodatkowy i dodatkowy czytnik dvd/bluetooth (1din). Może być taka sama sytuacja jaką miałem kiedyś. Miałem Lagunę z 99 r i chciałem wrzucić cd TunerList od Laguny 2. Nie dało się radia zgrać z wyświetlaczem.
 • #4
  shadowman2001
  Level 10  
  Wiecie, gdzie znajduje się wzmacniacz do tego Cabasse Tronic w Renault Espace 2007?? Nie ma go w bagażniku na pewno. Miałem Lagunę II i tam była zmieniarka.
 • #5
  gameserv
  Level 13  
  Po prawej stronie za schowkiem pasażera :D
 • #6
  Simon2000
  Level 10  
  Zamierzam wymienić fabryczne głośniki w swoim Sceniku, posiadam takie samo radio i szukam podpowiedzi, czy da się podłączyć do niego zewnętrzny wzmacniacz. Czy jest osobne wyjście, czy można je zrobić?
  Nigdy nie wyciągałem tego radia, nie mam kluczy, ale to nie problem, można kupić.
  Chodzi mi o możliwość podłączenia wzmacniacza.
  Pomoże ktoś?
 • #7
  ontdamian
  Level 2  
  Posiadam taką samą zmieniarkę 6cd ze sterowaniem tunera, który jest w schowku pasażera + navi DVD i bluetooth nad zmieniarką wraz z dużym wyświetlaczem, joypadem i sterowaniem z kierownicy. Niestety mechanizm wydawania płyt padł nieodwracalnie i tutaj rodzi się moje pytanie, czy do tunera można podłączyć przez niebieskie ISO cyfrową zmieniarkę, tak żeby zachować kompatybilność z resztą urządzeń? Czy raczej piny w tym złączu to także wyprowadzenia do sterowania lub wyświetlania info i nie będzie to działać?
 • #8
  gameserv
  Level 13  
  Tak, można, sam używałem cyfrowej zmieniarki zamiast fabrycznej, działa dosłownie jak jej klon. Nawet można szybko przewijać utwory :D.
 • #9
  ontdamian
  Level 2  
  Czy na pewno miałeś taki sam "zestaw" sprzętu? Zmieniarka na 6 cd ze sterowaniem radia (tuner w schowku)? Na wielu forach ludzie piszą, że wg producenta z tym "radiem"/zmieniarką to nie działa. Współpracuje gdy masz osobno radio, osobno zmieniarkę (tam gdzie ja mam navi DVD).
 • #10
  gameserv
  Level 13  
  Faktycznie, ja miałem samo radio Tuner List i podłączyłem zamiast zmieniarki, którą miałem w bagażniku.