Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router z Qos do 20 wpisow

06 Lut 2009 14:46 1257 6
  • Poziom 9  
    Witam. Czy jest jakiś router co ma więcej niż 10 wpisów, bo DrayTek Vigor 2700Ge ma tylko 10. Jakie routery polecacie, aby dzialalo stabilnie z przypisanymi przepustowosciami ?

Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Linksys WRT54GL + Tomato np.1.21. Ale do tego może być potrzebny modem ADSL (nie na USB), zależnie od łącza.
  • Poziom 9  
    Internet 6mb np. neostrada. Czy np. do neostrady bym dostal taki modem ?

Dodano po 4 [minuty]:

Linksys WRT54GL
    QoS:
    możliwość zdefiniowania pasma upstream (dla całego ruchu - nie dla poszczególnych użytkowników),
    Widać, ze w opisie jest mozliwość przyblokowania pasma dla wszystkich, a nie na poszczegolne osoby.
  • Poziom 36  
    Nie wiem skąd to wziąłeś, ale w Tomato możesz blokować poszczególne osoby, korzystając ze skryptu Robsona czy też ustawiając QoS dla IP lub mac-a.
    Więcej (niemal wszystko) o tym routerze masz tu. O modemach też tam jest.
  • Poziom 9  
    A jest jakiś limit osob na ktory ma byc przypisany qos ? Tzn. w draytek'u masz max 10 macow. Czy mozna bez ograniczen wklejac mac'i ?
  • Poziom 16  
    Witam

thomas_481216 napisał:
    A jest jakiś limit osob na ktory ma byc przypisany qos ? Tzn. w draytek'u masz max 10 macow. Czy mozna bez ograniczen wklejac mac'i ?

w tomato (ja uzywam 1.23) nie jest to zadnym problemem i nie ma ograniczen. Tylko do tego potrzebujesz router linksys (nie wszystkie). Po prostu ustawiasz w QoS jako standard (low, lowest lub class a-c) np. max. 10% dl i ul przepustowosci. Wyjatki (np. Twoj IP) lub uprzywilejowanych userow mozesz sobie osobno dla kazdego zdefiniowac. Wszyscy pozostali dostaja tylko te 10%.

Jezeli masz pytania - pisz, chetnie pomoge.

Pozdrowienia z Wiednia
    Wojtek
  • Poziom 21  
    Linksysa nie podepniemy bezpośrednio pod kabel telefoniczny więc potrzeba modemu z wyjściem RJ-45. Widziałem ostatnio na allegro z jednym RJ-45 (wystarczy) Thomsony Speedtouch za 50zł (nówki).