Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TomTom 920 nie działa podświetlenie ekranu

edzioweb 06 Lut 2009 17:12 6201 16
  • #1 06 Lut 2009 17:12
    edzioweb
    Poziom 10  

Witam,
    z dnia na dzień podświetlanie ekranu przestało działać (czasem miga). Nawigacja jest bezwypadkowa, ekran dotykowy poza tym mankamentem działa bez zarzutu.
    Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
    pozdrawiam

0 16
  • #2 28 Sie 2009 18:42
    marlon.pl
    Poziom 18  

Witam.
    Czy udalo sie koledze rozwiazac ten problem.Wlasnie wysiadl mi tom tom 730 z takimi samymi objawami rowniez mrugal teraz padl calkiem chociaz dzisiaj mrugnal raz.

0
  • #4 02 Wrz 2009 22:00
    Freddy
    Poziom 43  

marlon.pl napisał:
    Witam.
    Czy udalo sie koledze rozwiazac ten problem.Wlasnie wysiadl mi tom tom 730 z takimi samymi objawami rowniez mrugal teraz padl calkiem chociaz dzisiaj mrugnal raz.

Prawdopodobnie dławik przetwornicy zasilania podświetlenia.

0
  • #5 06 Wrz 2009 22:36
    medicb
    Poziom 28  

Układ, dławik, dioda od podświetlenia i układ zasilania.

0
  • #7 14 Wrz 2009 20:29
    medicb
    Poziom 28  

Dioda w układzie przetwornicy 42V dla twoich diod o których wspomniałeś w wyświetlaczu LCD. Nie wprowadzaj w błąd.

0
  • #8 15 Wrz 2009 06:19
    Freddy
    Poziom 43  

medicb napisał:
    Dioda w układzie przetwornicy 42V dla twoich diod o których wspomniałeś w wyświetlaczu LCD. Nie wprowadzaj w błąd.

:D:D:D
    "dioda od podświetlenia" można zrozumiec w jeden sposób, a ta dioda o której myślisz, to dioda w przetwornicy, poza tym nie 42V a 21 V, i kto tu wprowadza w błąd ?
    TomTom 920 nie działa podświetlenie ekranu

0
  • #9 18 Lut 2011 23:28
    grzes99
    Poziom 9  

witam
    mam pytanie gdzie to mozna naprawic??
    najlepiej kraków

0
  • #11 19 Lut 2011 14:35
    grzes99
    Poziom 9  

może ktoś ma namiary na kogoś sprytnego kto się na tym zna z Krakowa??

0
  • #13 19 Lut 2011 14:50
    grzes99
    Poziom 9  

Podświetlenie, raczej.
    nie używałem go jakis czas, a gdy była mi potrzebna podłączyłem ją do laptopa żeby się trochę podładowała. Następnie podłączyłem ja w samochodzie wszystko śmigało aż tu nagle w trasie obraz bardzo ciemny głoś pozostał. Szukałem przyczyn na forach i to tylko pasuje właśnie że podświetlenie padło

0
  • #14 19 Lut 2011 16:19
    medicb
    Poziom 28  

Wykasuj pliki mapsettings i settings, wyresetuj. Jeżeli masz ekran prodkcji sharpa to prawdopodobnie on padł. Jak to sprawdzić? Podmienić na chwilę ekran z innej nawigacji, może być w tym czasie lekko przesunięty obraz ale jeżeli podświetlenie będzie to znalazłeś przyczynę ... Jeżeli nie ma dalej to uwalone jest U19 i pobliskie elementy. Jeżeli nie masz ekranu na podmianę to mogę wspomnieć że sharpa można rozpoznać po lekko fioletowym kolorze gdy spoglądasz na wylaczony ekran. Ekrany samsunga są szarawe, padają rzadko a jeżeli już to na touchpanel. Wyślij do serwisu TT (życzę Ci żeby nie trafiła do Rumunii tylko do Holandii) lub oddaj do dobrego serwisu rtv w Krakowie.

Popraw błędy. marek216

0
  • #15 19 Lut 2011 19:21
    waaaa
    Poziom 12  

medicb gratuluje konkretna pomoc na tym polega forum a nie jak trójca święta nie będe pisał kto podają tylko,że podejmą się naprawy ale podpowiedzi zero to tyle w temacie

0
  • #16 19 Lut 2011 19:29
    Freddy
    Poziom 43  

medicb napisał:
    Wykasuj pliki mapsettings i settings, wyresetuj. Jeżeli masz ekran prodkcji sharpa to prawdopodobnie on padł. Jak to sprawdzić? Podmienić na chwile ekran z innej nawigacji, może być w tym czasie lekko przesunięty obraz ale jeżeli podświetlenie będzie to znalazłeś przyczynę ... Jeżeli nie ma dalej to uwalone jest U19 i pobliskie elementy. Jeżeli nie masz ekranu na podmiane to mogę wspomnieć że sharpa można rozpoznac po lekko fioletowym kolorze gdy spoglądasz na wylaczony ekran. Ekrany samsunga są szarawe, padają rzadko a jeżeli już to na touchpanel. Wyślij do serwisu TT (życzę ci żeby nie trafiła do rumunii tylko do holandii) lub oddaj do dobrego serwisu rtv w krakowie ale patrz im na ręce ...

Kolego co maja pliki mapsettings i settings do podświetlenia. Co za bzdury opowiadasz. Wiesz na temat jakiej nawigacji dyskutujemy, czy zgadujesz ?
    Rzeczywiście, gdyby kolega waaaa miał ekran od innej nawigacji, to byłby mądrzejszy i wiedział co ma uszkodzone.
    Twoja diagnoza, lekko fioletowe i szarawe, jest również bzdurna i nieprawdziwa. Może u Ciebie tak się rozpoznaje wyświetlacze, gdzie indziej nie. Nie rozumie również co znaczy dobry serwis rtv, ale patrz im na ręce.
    Jeśli serwis jest dobry, to nie trzeba im patrzyć na ręce.

--------------------------------------------------------------------
    Domagam się jako mieszkaniec Krakowa przeprosin, tu nie ma złodzieji w serwisach ! Może w Twojej miejscowości taka jest reguła, okraść klienta, w Krakowie nie !

0
  • #17 20 Lut 2011 20:46
    marek216

Poziom 43  

Padają wszystkie ekrany TT bez względu na producenta - da się naprawić ale trzeba brać miernik w łapki i pomierzyć elementy na taśmie LCD.

Cytat:
    na tym polega forum a nie jak trójca święta nie będe pisał kto podają tylko,że podejmą się naprawy ale podpowiedzi zero

Dostałeś podpowiedź w pierwszym moim poście - dokonałeś pomiarów ?
    Nie !
    Po co, ty czekasz na informację: wymień to i to.
    A skąd mam wiedzieć co padło ? Telepatycznie wykonam pomiary ?
    Forum pomaga, ale wróżek tu nie ma.

To tyle w temacie.

0