Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

viessman vitopend 100 - zapala się czerwona lampka

panrutek1 15 Lis 2013 22:04 31216 48
  • #31 15 Lis 2013 22:04
    TomD
    Poziom 10  

Szkoda, że bez wpływu na pracę kotła, bo już myślałem, że może mieć to związek z moim problemem:)

• #32 13 Cze 2014 12:49
    Slezny
    Poziom 9  

Witam
    posiadam podobny problem moj kocioł to vitopend 100 dwufunkcyjny z zamknieta komora spalania ( kod bledu 5 migniec)
    z gory dziekuje za pomoc

• #33 13 Cze 2014 17:58
    Nargo
    Poziom 17  

Sygnał płomienia występuje
    przed startem palnika

Telepatycznie nikt tu nie pomoże. Najlepiej skontaktować się z serwisem.

• #34 17 Gru 2014 22:02
    birut
    Poziom 21  

Muszę obsłużyć piec Viessman Vitopend 100 dwu funkcyjny z otwartą komora spalania bez wyświetlacza LCD. Jak się robi reset ustawień. Co znaczy znaczek na pokrętle CO , za skalą w kształcie zbiornika z kreską. Czy fabrycznie wszystkie nowe piece mają automatyczny odpowietrznik u góry przy kominie.

• #35 02 Mar 2015 11:43
    dros
    Poziom 11  

Witam.Posiadam kocioł jednofunkcyjny vitopend 100 ma już 8-siem lat.Używam go praktycznie tylko do podgrzania c.w. i bardzo rzadko podczas dużych mrozów zimą
    czyli bardzo rzadko.Ostatno trapiły mnie problemy z błędami , chodzi o czerwona
    kontrolkę .Ponadto piec załączał się na raty załaczać czyli uruchamiał się i gasł i tak 2-3 razy
    zanim zaczał pracować.Zawór trójdrożny zacinał się notorycznie itd.Mialem wezwać sewisanta ale cos mnie podkusiło żeby czyszczenie zrobić samemu i ewentualnie potem zawolać serwisanta.Rozebralem piec na części pierwsze,odkamieniłem zawór trójdrożny złożyłem i na razie spokój.Załącza sie odrazu bez jąkania ,zawór działa jak należy.Moge podeslać fotki co i jak jeśli ktoś chce sie podjąć zamodzielnej naprawy pozdrawiam

• #36 13 Mar 2015 16:47
    Krzypo
    Poziom 1  

Byłbym wdzięczny za te fotki. Mam podobny problem. Pozdrawiam. krzysiek(malpa)werve.pl

• #37 01 Kwi 2015 09:41
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

dros napisał:
    Witam.Posiadam kocioł jednofunkcyjny vitopend 100 ma już 8-siem lat.Używam go praktycznie tylko do podgrzania c.w. i bardzo rzadko podczas dużych mrozów zimą
    czyli bardzo rzadko.Ostatno trapiły mnie problemy z błędami , chodzi o czerwona
    kontrolkę .Ponadto piec załączał się na raty załaczać czyli uruchamiał się i gasł i tak 2-3 razy
    zanim zaczał pracować.Zawór trójdrożny zacinał się notorycznie itd.Mialem wezwać sewisanta ale cos mnie podkusiło żeby czyszczenie zrobić samemu i ewentualnie potem zawolać serwisanta.Rozebralem piec na części pierwsze,odkamieniłem zawór trójdrożny złożyłem i na razie spokój.Załącza sie odrazu bez jąkania ,zawór działa jak należy.Moge podeslać fotki co i jak jeśli ktoś chce sie podjąć zamodzielnej naprawy pozdrawiam

Popraw pisownie.
    Rada dobra ale potencjalnie niebezpieczna.
    Przyczyną jest brak przeglądów (poprawnych przez uprawnione do tego osoby).

• #39 30 Kwi 2015 15:25
    dziubek102

Taka tabelka jest w każdej instrukcji, nie mówi wiele o przyczynach.
    A każde wyjaśnienie i tak wymaga głębszej analizy.

Założyciel tematu dowiedział się co się stało z jego kotłem. Była to woda w wężykach presostatu. Podał dwie istotne w tym wypadku dane, kierunek poszukiwań odczytany z diod, oraz reakcje na wstrząs.
    Ostatni post tez chyba jest jasny był to 8letni "bród".

Ja się dowiedziałem z postu kolegi iż we Wrocławiu jest serwis komercyjny. powiązany z Viessmann, nazwą. :D

Cytat:
    Jeżeli serwis stwierdził u Ciebie usterkę lub awarię płyty głównej, sterownika kotła Viessmann - zadzwoń do nas. Ciekawą alternatywą do nowego sterownika może być używana płyta którą dajemy gwarancję.

ciekawe co nie :D

• #40 14 Paź 2015 07:54
    discharge
    Poziom 12  

Dziś u siebie włączyłem piec Viessmann Vitopend 100 WHE4 przy zakręconym gazie i świeci czerwona lampka przy włączniku z symbolem iskry mimo że już gaz otworzyłem. Kod błędu (iskra) 14. Instrukcja mówi ze błąd modułu zapłonowego. I rzeczywiście nie słychać pykania przy uruchamianiu. Zielona wcale się nie świeci ale pompa chodzi. Proszę o podpowiedź czy można jakoś to zresetować?

• #41 14 Paź 2015 13:44
    dziubek102

Mniej czasu byś poświęcił odnajdując instrukcje obsługi.
    strona 22Link

• #42 14 Paź 2015 17:16
    discharge
    Poziom 12  

Tak rano robiłem ale to nie poskutkowało. Ale spróbuję o 19 mając już pewność. Może to pomoże. Dzięki za odpowiedź.

O 19:50
    Nie pomogło. Czerwona świeci od samego włączenia.
    Może jakieś pomysły?

• #43 14 Paź 2015 20:24
    dziubek102

Jeśli lampka gaśnie , a przy uruchamianiu ponownie się zapala to padł układ zapłonowy.

• #44 14 Paź 2015 21:45
    discharge
    Poziom 12  

Możliwe, że padł z powodu uruchomienia z zakręconym zaworem od gazu? Przez ok 2-3 minuty latem wodę do wanny gdy gaz był zakręcony.

• #45 14 Paź 2015 23:00
    dziubek102

Kolego albo resetujesz to źle, albo powinieneś grać w totka :D

Naciśniecie resetu powinno spowodować zgaśnięcie czerwonej lampki pioruna.
    Kocioł powinien zacząć pracować.
    Reset to nie to samo co OFF.
    Jeśli jednak z zielonej przechodzi w czerwoną bez próby zapalenia to serwis.i do kolektury.

• #46 14 Paź 2015 23:16
    discharge
    Poziom 12  

Jest tak. Włączam i mam czerwoną. Naciskam reset i wszystko gaśnie. Z powrotem się włącza (tym razem samo) i od razu mam czerwoną.

• #47 27 Maj 2016 23:28
    danieand
    Poziom 9  

Mam problem z Vitopend 100-W dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania WH1B. Gdy piec dłużej nie chodzi pierwsze odpalenie (przy włączeniu ogrzewanie lub pobieraniu c.w.u.) nie jest właściwe, gaz leci ale odpala się z opóźnieniem po kliku sekundach iskrzenia układu zapłonowego i to cały gaz który wtedy się nagromadził w komorze spalania. Czasem po takiej próbie zapala się na stałe (do wył. i zał. kotła) czerwona lampka. Piec był uruchamiany 6 m-cy temu przez serwisanta i na początku było ok. Odkręciłem osłonę komory spalania i przeczyściłem elektrody, ale to nic nie dało. Odległości elektrod są zgodne z instrukcją i iskra jest dość duża. Za drugim i następnym odpalenie palnika nie ma już tego efektu. Co może być przyczyną? Czy może przytkała się jakaś dysza lub jakieś inne zabrudzenie, które to powoduje, a mogę je sam usunąć, czy coś poważniejszego? Z góry dzięki za podpowiedz.

• #48 29 Maj 2016 21:02
    Nargo
    Poziom 17  

Regulacja mocy startowej = potrzebny facet z głową, wiedzą i narzędziami.

• #49 30 Maj 2016 01:39
    danieand
    Poziom 9  

Zrobione (sam zrobiłem) i od 2 dni jest ok, ustawiona moc górna i dolna była ok :), wystarczyło przeczyścić wszystkie 12 dysz (najprawdopodobniej by równomiernie podawało gaz). Dzięki za pomoc :).