Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JAK mozna wzmocnic synal z czujnika parkowania??

Ligi 06 Feb 2009 19:11 2136 5
    Ligi
    Level 10  
    Witam mam duży problem musze stworzyć czujnik który będzie eliminował martwy punkt w samochodach. Wydaje mi się że nałatwiej będzie gdy wykozystam do tego czujnik cofania tylko wzmocnie jego sygnał? Nie wiem czy dobrze myśle? jesli macie jakie pomysły lub rady to będe wdzięczny
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kybernetes
    Level 39  
    Kolego Ligi, nie jestesmy tu prorokami, w myslach nie czytamy i z tych paru zdawkowo i niedbale rzuconych slow twoja koncepcja zupelnie do nas nie dociera. Musisz sie troche wiecej postarac - napisz jasno co chcesz zrobic, dlaczego to chcesz zrobic, jakimi metodami chesz osiagnac swoj cel i jakie masz do nas pytania w zwiazku ze swoim pomyslem.

Pozdrawiam
    Ligi
    Level 10  
    Musze stworzyć do pracy magisterskiej, system do lusterek samochodowych eliminujący martwe pole. początku myślalem żeby działał on na zasadzie czujnika parkowania, jednak musi on sygnalizować jedynie samochody w ruchu a nie stojace, badz przeszkody za samochodem(np. drzewa).Ma ktoś z was jakiś pomysł jak coś takiego stworzyć. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, jakieś materiały, linki, oraz schematy (takrze czujnikow cofania)
    kybernetes
    Level 39  
    Co ma wykrywac ten twoj system, w jakich warunkach ma dzialac i jakie zakladasz parametry (odleglosc wykrywanych objektow, predkosc objektow, polozenie w przestrzeni wzgledem pojazdu). Czy masz juz jakas wlasna koncepcje (najlepiej pokaz rysunek)?
    Ligi
    Level 10  
    Rysunków narazie nie mam bo nie bardzo wiem jak za to się zabrać. Moja koncepcja to wykorzystać czujnik cofania bo przecież wykrywa on przeszkody, lecz jak czytałem to ode najwyżej wykrywają z 2 metrów przeszkody a to za mało, sygnał musiaby łapać z przynajmniej 5 metrów. umieścił bym taki czujnik z tyłu zderzaka na rogu gdyby auto wjechało w jego zasięg zasygnalizował by on to kierowcy, tylko nie wiem czy czujniki cofania tak szybko reaguja bo przecież jego celem jest wykrywanie przeszkód stojących a nie w ruchu.
    emeryt2
    Level 42  
    Wejdz na strony "Elektroniki praktycznej " i 'Praktycznego Elektronika /elportal/. W/g tematów i artykułów wyszukaj "radar ultradzwiękowy". Sterowanie nim i przeliczanie odległości , to już inna bajka.