Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adapter USB-->COM. Gdzie znajdę sterowniki?

krychu1111 06 Feb 2009 19:14 2194 5
    krychu1111
    Level 12  
    Witam. Mam taki problem. Musze wgrac soft do swojego ferdka a w mojej płycie głównej nie ma wyjścia COM. Więc kupiłem adapter USB-->COM. Niestety bez sterowników. Szukałem na forum i jak znalazłem to ściągnełem ale nie sterowniki nie były poprawne. I mam takie pytanie gdzie mogę znaleźc takie sterowniki. Mój adapter to "Prolific PL-2303". Z góry dziękuję.
    krychu1111
    Level 12  
    Wielkie dzięki. Zaraz zainstaluje i sprawdzę czy wszystko ok.

Dodano po 20 [minuty]:

Zainstalowałem sterowniki i gdy podłęcze adapter to wyświetla mi sie okno z kreatorem znajdowania nowego sprzętu i pisze że wystąpił błąd.:( Co może byc przyczyną?

Dodano po 18 [minuty]:

Spróbowałem jeszcze raz zainstalowac i wszytsko się zainstalowała ale gdy chce wgrac soft do ferdka wybieram port COM w tym przypadku COM3 i nic się nie dzieje tak jakby dekoder był odłączony od komputera.:( Jak to naprawic?

Dodano po 12 [minuty]:

Czy ktoś może mi pomóc?:(
    janpl
    Level 10  
    Jesteś pewny, że system przyporządkował twojemu kablowi port COM3 ?
    Po podłączeniu kabla, wejdź w menedżera urządzeń, sprawdź jaki nr portu COM został mu przyporządkowany i ewentualnie go zmień na taki jaki jest obsługiwany przez program do wgrywania softów.
    Więcej znajdziesz na następnej stronie tego forum w temacie "problem z rs232 i Vista"
    k.marcin
    Level 18  
    musisz dodac za przejsciowka z usb konwerter na max 232 ktory zrobi ci pelnego rs232c, ja sie mecze z podobnym przypadkiem chodzi mi o polaczenie sie z autem ale cos nie daje rady :(