Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio III dodatkowe kontrolki świateł zewnętrznych

06 Lut 2009 20:16 5997 4
  • Poziom 9  
    Chciałbym zamontować w samochodzie Renault Clio III dodatkowe kontrolki (diody LED) sygnalizujące włączenie świateł zewnętrznych tj. mijania, drogowych, kierunkowskazów, przeciwmgłowych i stop. Potrzebne mi to jest ponieważ w Clio słabo widoczny jest włącznik świateł oraz kontrolki na desce rozdzielczej (szczególnie w słoneczny dzień), a samochód w którym chce to zamontować przeznaczony jest do nauki jazdy i takie dodatkowe diody bardzo pomogły by mi w czasie prowadzenia zajęć. Mam już przygotowaną małą obudowę z zamontowanymi diodami i chciałbym ją teraz wpiąć do instalacji, nie chciałbym rozbierać połowy samochodu żeby dostać się do konkretnych wiązek no i oczywiście nie chciałbym ciągnąć "kilometrów" kabli dlatego mam pytanie, gdzie i w jaki sposób najłatwiej mógłbym się wpiąć do przewodów oświetlenia zewnętrznego?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    zdemontuj po lewej stronie kierownicy na wysokości kolan plastik , po przez odczepienie ozdobnej listwy ( podważyć i odejdzie ) jak ją zdemontujesz ukaże ci się śrubka na torxa 20 i plastikowy kołek . Zdejmij uszczelkę drzwi na wysokości zawiasów drzwi podważ boczną część deski rozdzielczej i tam jest śrubka - to tyle z odkręcania . Zdemontuj ten plastik i ukaże Ci się UCH i duże białe złącze tam znajdziesz wszystkie Interesujące Cię przewody .
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za wskazówki! Dostałem się bez większych problemów (no może poza tym plastikowym kołkiem którego nie mogłem wyjąć i troszkę musiałem go uszkodzić ;) ) Mam teraz jedynie problem z rozszyfrowaniem przewodów sporo ich tam jest a ja nie mam schematu elektrycznego dlatego chciałbym się dowiedzieć do której wiązki muszę się dostać i jakie kolory przewodów są przewidziane do lewego, prawego kierunkowskazu, świateł mijania, drogowych i przeciwmgielnych tylnych. Jeśli będzie potrzeba to mogę zamieścić zdjęcie tych złącz i przewodów które mi się pokazały po zdjęciu obudowy pod kierownicą.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Rozepnij biała wtyczkę kontrolkę w rękę i bez problemu znajdziesz które przewody odpowiadają za kierunki itp :]
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście udało mi się znaleźć po odbezpieczeniu i wyjęciu białej kostki podstawowe światła. Nie znalazłem jedynie w niej świateł drogowych i przeciwmłowych tylnych poza tym wszystko udało się podpiąć i wyprowadzić sygnał do diód, które zamontowałem sobie na desce rozdzielczej od strony pasażera.