Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić antenę SAT z liveboxa przy użyciu dekodera

Norbi06 06 Lut 2009 21:10 21835 1
  • #1 06 Lut 2009 21:10
    Norbi06
    Poziom 12  

Jestem posiadaczem liveboxa wraz z telewizją. Skonfigurowałem sieć bezprzewodową i podpiąłem dekoder do liveboxa, zamontowałem antenę i nie wiem jak ją ustawić. Mozliwe że cos robie źle więc napisze w jaki sposób próbuję ustawić antenę...

Włączam dekoder uruchamiam wyszukiwanie, następnie trwa test instalacji anteny, po teście wchodzę w menu główne -> telewizja TP --> moje ustawienia ---> wejdź do katalogu --> kanały TV sat --> odbiór przez satelitę i wybieram satelitę Hot Bird i ukazuje mi się jakośc sygnału (pokazany jest biały pasek z zaznaczą kreską min i max) i idę kręcić talerzem.
    Dla Częstochowy parametry ustawienia anteny są takie:
    Azymut:
    187.88°
    Kąt elewacji:
    31.56°

Jeżeli chodzi o kąt elewacji to na uchwycie jest podziałka i ustawiłem na 31,5° wiec przy założeniu że ściana jest prosta to kąt powinien być dobry, gorzej z kątem Azymut 187.88° nie wiem jak go ustawić więc powoli kręcę talerzem ale na pasku który jest wyświetlany na telewizorze nic się nie zmienia.
    Może ktoś ustawiał już ten talerz na tym dekoderze i wie jak to zrobić, a może coś źle robię?
    Proszę o jakieś wskazówki jak to można ustawić
    Z góry dziękuję za odpowiedźi.

0 1
  Szukaj w 5mln produktów