Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cinquecento 900-wysokość pierścieni tłokowych?

06 Lut 2009 21:36 4479 7
  • Poziom 17  
    Witam
    Mam zdjęto głowice i przy okazji postanowiłem wymienić pierścienie tłokowe i powstał problem, którego się nie spodziewałem. Otóż, pierścienie oferowane w sprzedaży mają wysokość od góry:
    1.-1,5 mm
    2.-1,5mm
    3.-3mm
    Czy te wymiary są prawidłowe?
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    robokop napisał:
    A dlaczego miały by nie być prawidłowe ? Dwa wąskie, uszczelniające, jeden szeroki ( składany) zgarniający.

Spore luzy na rowkach tłoków przy tych rozmiarach, a nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów wysokości pierścieni nominalnych. W dwóch źródłach książkowych podają nadwymiarowe dla tłoka zwiększonego o 0,4mm średnicy, dla którego wysokość pierścieni wynosi:
    1- 1,728 do 1,740mm
    2- 1,978 do 1,990mm
    3- 3,925 do 3,937mm
  • Poziom 12  
    najlepiej jak kolega pojedzie do fiata tam sie wszystkiego dowie tylko trzeba mieć nr nadwozia i wszystkiego sie dowiesz
  • Poziom 11  
    Silniko numerze mniejszym niż8600000 pierścień ogniowy1,790 do1,810 uszczelniający 2,030 do 2,050 zgarniający 3,967 do 3,987 . Silniko numerze większym niż 8600000 ogniowy 1,785 do 1,805 uszczelniający 2,015 do2,035 zgarniajacy 3,957 do 3,977. Nowe pierścienie muszą się dotrzeć do profilu cylindra, więc jezeli silnik nie pobiera oleju , to odradzam tej wymiany, bo wiekszej mocy tym sposobem nie uzyskasz.

Dodano po 10 [minuty]:

Jeżeli masz zdjętą głowice to proponuję jej planowanie, wymianę gumek zaworowych ,no i sprawdzenie szczelnosci zaworów. Powodzenia w regulacji o ile ten silnik posiada śruby regulacji zaworów mimo że ma hydrosztosy. Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Witam
    Tych rozmiarów wysokości żaden sklep nie posiada.
  • Moderator Samochody
    AndM napisał:
    Witam
    Tych rozmiarów wysokości żaden sklep nie posiada.

Dlatego nie pakuj żadnego przypadkowego rozmiaru. Jeśli już to kup komplet z tłokami, jeśli masz zamiar pojeździć tym autem. Ważna jest szerokość szczeliny pomiędzy pierścieniem a ścianką kanału.