Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault megane 1.4 16V K4JC - wyświetlacz komputera -problem

mitschel 06 Feb 2009 23:07 5219 1
    mitschel
    Level 2  
    Witam,
    niedawno miałem usterkę bezpiecznika w skrzynce przy podszybiu obok akumulatora. Przegnił (dosłownie) bezpiecznik przekaźnika pompy paliwa. Nie było możliwe uruchomienie pojazdu. Bezpiecznik został wymieniony. Samochód daje się uruchomić. Zegary działają poprawnie. Pojawił sie jednak problem z informacjami na wyświetlaczu komputera. Otóż wszystkie dane, tj. poziom oleju, przebieg całkowity, dzienny, ilość spalonego paliwa, średnie i chwilowe spalanie oraz dystans przejechany od ostatniego tankowania są wyświetlane poprawnie. Jedynie informacja o prognozowanym zasięgu auta przy bieżącym spalaniu nie jest wyświetlana. W tym miejscu pojawiły się cztery kreski (- - - - ), które migają. Byłem na odczycie pamięci komputera. Brak wpisów o usterkach. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
    Z góry dziękuję za wskazówki
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mitschel
    Level 2  
    Oto jak udało mi się rozwiązać mój problem:
    1) uruchomiłem zegary w trybie serwisowym (przycisnąłem i przytrzymałem przełącznik funkcji komputera na manetce wyceraczek, uruchomiłem zapłon, następnie zwolniłem przełącznik)
    2) przycisnąłem dwa razy przełącznik funkcji komputera na manetce wyceraczek i wyświetliła się pozycja zasięgu pojazdu (był tam jakiś dziwny komuikat: -J--)
    3) wcisnąłem przycisk resetowania licznika dziennego na zegarach (wcześniejszy wyświetlany komunikat zmienił się na: - - - -)
    4) wyłączyłem zapłon
    5) ponownie włączyłem zapłon i wszystko było ok