Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 1.4 16V K4JC - wyświetlacz komputera -problem

06 Lut 2009 23:07 3767 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    niedawno miałem usterkę bezpiecznika w skrzynce przy podszybiu obok akumulatora. Przegnił (dosłownie) bezpiecznik przekaźnika pompy paliwa. Nie było możliwe uruchomienie pojazdu. Bezpiecznik został wymieniony. Samochód daje się uruchomić. Zegary działają poprawnie. Pojawił sie jednak problem z informacjami na wyświetlaczu komputera. Otóż wszystkie dane, tj. poziom oleju, przebieg całkowity, dzienny, ilość spalonego paliwa, średnie i chwilowe spalanie oraz dystans przejechany od ostatniego tankowania są wyświetlane poprawnie. Jedynie informacja o prognozowanym zasięgu auta przy bieżącym spalaniu nie jest wyświetlana. W tym miejscu pojawiły się cztery kreski (- - - - ), które migają. Byłem na odczycie pamięci komputera. Brak wpisów o usterkach. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
    Z góry dziękuję za wskazówki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Oto jak udało mi się rozwiązać mój problem:
    1) uruchomiłem zegary w trybie serwisowym (przycisnąłem i przytrzymałem przełącznik funkcji komputera na manetce wyceraczek, uruchomiłem zapłon, następnie zwolniłem przełącznik)
    2) przycisnąłem dwa razy przełącznik funkcji komputera na manetce wyceraczek i wyświetliła się pozycja zasięgu pojazdu (był tam jakiś dziwny komuikat: -J--)
    3) wcisnąłem przycisk resetowania licznika dziennego na zegarach (wcześniejszy wyświetlany komunikat zmienił się na: - - - -)
    4) wyłączyłem zapłon
    5) ponownie włączyłem zapłon i wszystko było ok