Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Problem] Samochodzik - NIE RC!

06 Lut 2009 23:27 726 1
  • Poziom 9  
    Witam, jestem nowy na forum, a w elektronice powiedzmy, że raczej zielony. Przeczytałem kilka poradników itp. no ale muszę też pogłębiać wiedzę praktyczną.

Zamierzam zbudować samochodzik (prototyp się rozwalił :P), ale ten zamierzam zrobić w trochę inny sposób. Chodzi tylko o to, aby jeździł do przodu, włączany był za pośrednictwem przycisku umieszczonego na samochodzie. Wiem, że trochę nie pomysłowe, ale RC nie wykonam, bo nie posiadam aparatury, ani nawet odpowiedniej wiedzy, więc nie chce się porywać z motyką na ''księżyc''.

Oto części które posiadam.
    1x silnik z walkmana - taki dość płaski
    1x silnik z jakiejś zabawki - większy od poprzedniego
    jakieś tryby, ale nie wiem zbytnio jak ich użyć
    2x koła o promieniu ok. 4cm (zabawka)
    3x koła o promieniu ok. 1,5cm (lego)
    bateria z komórki - 3,6V
    wyłącznik/włącznik

Nie mam pojęcia zbytnio, jak to wszystko dobrze połączyć, napęd na 2 silniki chyba nie wchodzi w grę ponieważ są rożne. Nie mam też pomysłu jak połączyć koła (oś czy coś) oraz jak ''podłączyć'' pod nie napęd. Myślę, że silnik, na osi tryb, a wszystko połączone gumką. Chyba nie posiadam odpowiedniego trybu...
    Proszę o pomoc, może macie jakieś zdjęcia takich samochodów, w jaki sposób są połączone. Co do elektroniki, że pozwolę sobie tak to nazwać, to pod jakim napięciem pracują takie silniki i który będzie lepszy. Czy oprócz baterii 3,6V muszę dawać jakieś rezystory czy inne elementy.

P.S
    Przeszukałem trochę forum, ale nie znalazłem interesujących mnie informacji.

P.S
    Jak będzie potrzeba to mogę dać zdjęcia elementów jakie posiadam (ostrzegam, że jakość będzie słaba - komórka)

Za każdą pomoc będę wdzięczny! :D
  • Poziom 2  
    Dla chcącego nic trudnego! Ale do rzeczy... Jak chcesz robić ten samochodzik to musisz mieć najpierw jakieś podwozie, czasami na allegro są wraz z ,,elektroniką". Popytaj kolegów czy kogoś z rodziny czy mają jakieś zbędne części elektroniczne czy też silniczki. Zaplanuj wygląd (jaki kształt ma być podwozia) oraz umiejscowienie silnika baterii i czego tam jeszcze będziesz chciał.. A jeżeli potrzebna będzie jeszcze jakaś pomoc to pisz.(nawet na GG: 11809051), sam się interesuję elektroniką i mam brata elektronika więc śmiało można pytać jeżeli się czegoś nie wie. To dotyczy każdego komu potrzebna jest pomoc.
    Pozdrawiam!