Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór cyfrowy za pośrednictwem dekodera Digt MF4-K

hantverkare 07 Lut 2009 00:03 1079 1
  • #1 07 Lut 2009 00:03
    hantverkare
    Poziom 10  

Witam
    Proszę, jeśli łaska wyjaśnić mi wątpliwości dotyczące telewizyjnego sygnału cyfrowego w sieciach telewizji kablowej.Sprawa dotyczy możliwości odbioru sygnału za pośrednictwem dekodera Digt MF4-K firmy TechniSat.
    Kolega w pracy twiedzi,że może odbierać sygnał cyfrowy za pośrednictwem wspomnianego dekodera w odbiorniku telewizyjnym Sony V 4500 wyposażonym w tunery cyfrowe.Moim zdanie nie ma takiej możliwości, czy mam rację? Ponad to twierdzi,że istnieje taka opcja,iż może odbierać sygnał bez pośrednictwa dekodera instalowanego przez dostawcę usługi wykorzystując wspomniane tunery.Zapewniam,że w okolicy nie nadaje żaden nadajnik w formacie MPEG-4.Próbuję go przekonać,że inwestycja w telewizor z tunerem cyfrowym jak na razie nie miała sensu gdyż według mojej wiedzy usługodawca oferuje jeden kanał w jakości HD tj.TVN HD w pakiecie platynowym Jedynym rezultatem odbioru cyfrowego wymienionej stacji jest sygnał audio.Mam pytanie, co daje sygnał cyfrowy skoro nie można go wykorzystać kupując nowoczesny odbiornik telewizyjny? Czy służy to wyłącznie „pacyfikowaniu” nielegalnych odbiorców sygnału TV kablowej? Czy mam rozumieć,ze jedynym wyjściem jest kupno platformy i rezygnacja z dotychczasowej sieci skoro DigtMF4 –K nie zezwala na odbiór cyfrowy? Zastanawia mnie jeszcze zachwycanie się jakością obrazu „z kablówki” różnej maści forumowiczów przekonanych o zbawiennym działaniu” cyfrowej”jakości sygnału odbieranego za pośrednictwem dekodera. Serdecznie proszę o podzielenie się wiedzą i rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam

0 1
  • #2 07 Lut 2009 23:44
    not
    Poziom 9  

Jak w tytule nic dodać nic ująć .Tuner do odbioru sygnału analogowego.Niedoinformowanie klienta to typowy zabieg pracowników biura obsługi klientów.Skoro to sygnał analogowy to nie ma możliwości odbioru za pośrednictwem tunera cyfrowego.Nadawcy kablowi oczywiście starają się wycisnąć jak najwyższe zyski i nic nie mówią o efektach odbioru z wykorzystaniem telewizorów z unerami cyfrowymi.Uczmy się aby nas nie oszukiwano, ale niestety nauka kosztuje!

0