Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manekin by megadega WOŚP

megadega 07 Lut 2009 00:21 12231 24
  • Manekin by megadega WOŚP

Witajcie, z racji, ze moja modyfikacja została zakończona postanowiłem pokazać wam efekt prac.

Może zacznę od początku, idea zrobienia komputera w manekinie dość długo siedziała w mojej głowie.
    Dokładnie 15 grudnia 2007 pojawił się u mnie korpus oraz głowa manekina.
    Wtedy zacząłem prace, ich najkrótszy opis to „szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla”, co widać na zdjęciach.
    Minęło trochę czasu zanim manekin zaczął przypominać dzisiejszy efekt. Spędziłem „trochę” godzin w piwnicy.
    Z resztą wydaje mi się, że fotki wystarczająco pokazują to co się z nim stało
    Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP
    Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP

Tak wygladalo to po zakupieniu korpusu i glowy:
    Manekin by megadega WOŚP Manekin by megadega WOŚP
    Nie chce zasypywać was masą fotek, wydaje mi się, że najprościej będzie jeśli podam linki do workloga i videologow.

Oto Worklog:

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=148615
    i Videologi:

Link

Link

Link

Czekam na pytania ;). Na chwile obecna moge pochwalic sie, ze obudowa zajela wysokie miejsca w konkursie Allekomp http://allegro.pl/phorum/read.php?f=268&i=359844&t=359844

Proszę poprawić zdjęcia zgodnie z tym.
    (joy_pl)

Fajne!
  • #2 07 Lut 2009 00:59
    zbyrek
    Poziom 23  

Bardzo fajna i nietypowa obudowa na kompa. :D Na początku myślałem, że to zwykły pusty manekin. Co sprawiło kłopoty?

• #3 07 Lut 2009 04:06
    adriano210
    Poziom 11  

szkoda że nie wygrałeś moim zdaniem należy ci się
    ale może napisał byś coś więcej o specyfikacji komputera

• #4 07 Lut 2009 09:14
    megadega
    Poziom 11  

zbyrek2 napisał:
    Bardzo fajna i nietypowa obudowa na kompa. :D Na początku myślałem, że to zwykły pusty manekin. Co sprawiło kłopoty?

Chyba najwiekszym klopotem dla mnie bylo pomalowanie manekina. Dlatego tez zdecydowalem sie oddac go w rece osobie, ktora o malowaniu aerografem ma duzo wieksze pojecie niz ja ;).
    Drugim problemem bylo szlifowanie, pierwszy raz uzywalem szpachlowki, ale chyba sobie jakos poradzilem (polaczenie glowy z tulowiem tez do latwych nie nalezalo).
    Ostatni problem wyszedl przy skladaniu zestawu, chodzilo o napelenienie chlodzenia wodnego ciecza...... ale i na to znalazlem sposob.

adriano210 napisał:
    szkoda że nie wygrałeś moim zdaniem należy ci się
    ale może napisał byś coś więcej o specyfikacji komputera

Co do specyfikacji, przyznam szczerze, że dla mnie priorytetem zawsze byl wyglad komputera, a nie to co ma w srodku. Mobo: FSC 2030, Grafika: PX 6200, 1GB Ramu, Athlon 64 3200+ 2,0Ghz, Chlodzenie: Zestaw Frost Basic Kit firmy Realitynet. Oczywiscie komputer jest caly czas uzywany.

• #5 07 Lut 2009 09:57
    229071
    Usunięty  
  • #6 07 Lut 2009 10:47
    maciej113
    Poziom 14  

A mógłbyś podać przybliżony kosztorys obudowy? Tak z ciekawości pytam

• #7 07 Lut 2009 11:40
    opel2111
    Poziom 20  

A wszystko miałeś od początku dokładnie zaplanowane czy pomysły przychodziły podczas pracy, spontanicznie? I skąd w ogóle wziąłeś pomysł zrobienia obudowy do komputera z... manekina :)

• #8 07 Lut 2009 11:59
    Digitron
    Poziom 21  

Naprawde udana i nietypowa obudowa :D

Jak wyglądała sprawa wygładzenia szpachli pod areograf? Papierem?

Manekin się ładnie świeci stąd moje pytanie, czy jest pomalowany jakimś lakierem na farbę czy farba połysk...?

• #9 07 Lut 2009 13:15
    zbyrek
    Poziom 23  

Kartę grafiki i monitor już dostałeś. :D Czas na dalsze ulepszenia. :wink: Może i jest jedynie drugie miejsce ale za to i wg. jury i allegrowiczów.

• #10 07 Lut 2009 13:58
    paradox91
    Poziom 9  

Ja mam pytanie czy wewnątrz głowy manekina znajdują się jakieś elementy elektroniczne? I czy ta rórka która podąża do mecha oka to tylko ozdoba czy jest faktycznie do czegoś potrzebna np. chłodzenie.

A w ogóle to dobrym pomysłem by była ta kamerka w oku, pod warunkiem że stał by on tak żeby kamera widziała obsługującego. Lub wykorzystać poprostu kabel wychodzący z oka a kamerkę ładnie wymodelować na oko.

• #11 07 Lut 2009 14:23
    wąsaty
    Poziom 14  

Wydaje mi się, że ładniej by wyglądał potraktowany matowym lakierem :)
    Poza tym nie powinien świecić mu się spód. Albo podświetlenie powinno być tylko czerwone.

Ogólnie - fajnie wygląda :P
    Jestem ciekaw, jak reagują ludzie widząc coś takiego na Twoim biurku komputerowym :D

• #12 07 Lut 2009 16:15
    JAJO_TWEETY
    Poziom 9  

Heh. Teraz już mnie nie zdziwi jak ktoś powie że komputery nie są dla dzieci xD. Jak pierwszy raz go zobaczyłem od razu przypomniał mi się umarlak przelatujący po ekranie w intro do Q4. Robi wrażenie, ale pomysł z lakierem mat jest dobry. Możesz też dodać kropelki potu z czoła(z żywicy) i wtedy będzie uzasadnione że się świeci xD. Moim zdaniem 9,95/10 :)

Ps. Może klawiatura w rozpłatanej nodze i mysz z dłoni xD

• #13 07 Lut 2009 17:31
    megadega
    Poziom 11  

maciej113 napisał:
    A mógłbyś podać przybliżony kosztorys obudowy? Tak z ciekawości pytam

Szpachlowka, Wlokno szklane, Zywica epoksydowa = ok. 300zl
    Akcesoria do dremla, papiery scierne, maty wygluszajace = 100zl
    Malowanie: farby: 200zl, malowanie: 100zl, razem: 300zl
    Oswietlenie (katody, diody itp) = 70zl
    Manekin + glowa, plexa itp = 100zl
    Weze, czerwona ciecz do chlodzenia, kontroler przeplywu cieczy itd. = 100zl
    Razem ok. 1000zl, reszte rzeczy mialem w domu.

opel2111 napisał:
    A wszystko miałeś od początku dokładnie zaplanowane czy pomysły przychodziły podczas pracy, spontanicznie? I skąd w ogóle wziąłeś pomysł zrobienia obudowy do komputera z... manekina :)

Przyznam, ze nie mialem zaplanowanej calosci z gory, wszystko wychodzilo jakos po kolei.... tzn jednego bylem pewien, ze bedzie to polaczenie czlowieka z robotem. Ogolnie bardzo duzo pomagali ludzie z roznych for o moddingu (mod-planet, purepc, bit-tech). Oczywiscie duza zasluga w tym modzie jest tez malarza, ktory wiedzial co robi ;).
    Pomysl.... hmm, idea moddingu jest chyba taka: zrob cos czego inni jeszcze nie zrobili, wydaje mi sie, ze udalo mi sie. Po prostu dla mnie obudowa nie moze byc nomalna. Chodzili mi tez o udowodnienie, ze Polak potrafi i nie trzeba miec sprzetu za niewiadomo jakie pieniadze, zeby zrobic cos wielkiego ;) (mam nadzieje, ze udowodnilem).

Digitron napisał:
    Naprawde udana i nietypowa obudowa :D

Jak wyglądała sprawa wygładzenia szpachli pod areograf? Papierem?

Manekin się ładnie świeci stąd moje pytanie, czy jest pomalowany jakimś lakierem na farbę czy farba połysk...?

Wygladzanie szpachli - papier scierny i jechane ;) (widac na filmikach szlifowanie), nastepnie lakier, ktory nadal polysk.

kaldachar napisał:
    Ogólnie : WIEŚ TAŃCZY , WIEŚ ŚPIEWA :-).

Pokaz mi swoja modyfikacje, chyba wtedy zaczniemy dyskusje....

paradox91 napisał:
    Ja mam pytanie czy wewnątrz głowy manekina znajdują się jakieś elementy elektroniczne? I czy ta rórka która podąża do mecha oka to tylko ozdoba czy jest faktycznie do czegoś potrzebna np. chłodzenie.

A w ogóle to dobrym pomysłem by była ta kamerka w oku, pod warunkiem że stał by on tak żeby kamera widziała obsługującego. Lub wykorzystać poprostu kabel wychodzący z oka a kamerkę ładnie wymodelować na oko.

Rurka to bajer.... kamerke sobie odpuscilem.

wąsaty napisał:
    Wydaje mi się, że ładniej by wyglądał potraktowany matowym lakierem :)
    Poza tym nie powinien świecić mu się spód. Albo podświetlenie powinno być tylko czerwone.

Ogólnie - fajnie wygląda :P
    Jestem ciekaw, jak reagują ludzie widząc coś takiego na Twoim biurku komputerowym :D

Oswietlenie - na lato niebieskie, na zime czerwone ;).
    A co do ludzi..... zazwyczaj mowia "wow" ;).

• #14 07 Lut 2009 18:20
    markovip
    Poziom 34  

Gratulacje! Obudowa zrobiła na mnie wrażenie.
    Wszystko pięknie, tylko jak sprawa z chłodzeniem płyty głównej? Te przedłużenie na grzbiecie to miejsce na radiator od WC? I poco aż tyle slotów PCI?

Osobiście zamontował bym monitor LCD na przodzie.

Jeszcze raz gratuluję, naprawdę udowodniłeś że 'Polak potrafi'! w Hiszpanii już podziwią ;)

• #15 07 Lut 2009 20:05
    megadega
    Poziom 11  

markovip napisał:
    Gratulacje! Obudowa zrobiła na mnie wrażenie.
    Wszystko pięknie, tylko jak sprawa z chłodzeniem płyty głównej? Te przedłużenie na grzbiecie to miejsce na radiator od WC? I poco aż tyle slotów PCI?

Calosc chlodzona ciecza, zestawem Frost Basic Kit, na plecach znajduje sie chlodnica, a to wybrzuszenie musialem zrobic ze wzgledu na to, iz jest tam poleczka na zasilacz, ktory nie zmiescilby sie, gdybym go normalnie wstawil.

tomoo2 napisał:
    A co siedzi w środku??

O tym juz pisalem ;) Mobo: FSC 2030, Grafika: PX 6200, 1GB Ramu, Athlon 64 3200+ 2,0Ghz, Chlodzenie: Zestaw Frost Basic Kit firmy Realitynet

• #16 08 Lut 2009 16:22
    markovip
    Poziom 34  

Chłodzenie wodne jest procesora, a co z chłodzeniem powietrznym kondensatorów i innych elementów płyty głównej? Chłodzenie (nawet najmniejsze) płyty głównej musi być!

PS. Przez FSC chciałeś powiedzieć Fujitsu Siemens Computers czy Foxconn?

• #17 08 Lut 2009 17:31
    megadega
    Poziom 11  

Nad plyta glowna jest zasilacz, stad na filmikach widac taka poleczke..... To on zapewnia przeplyw powietrza w obudowie, w podstawce sa otworki..... dzieki czemu powietrze moze swobodnie przeplywac.

Oczywiscie mialem na mysli Siemensa ;).

• #18 10 Lut 2009 01:47
    wader_669
    Poziom 28  

kiedys tez sie zajmowalem case-moddingiem, ale juz z tego wyroslem. Ogolnie nie podoba mi sie projekt, jednak to kwestia gustu. Widac ze wsadziles w to pelno pracy i pieniedzy, wiec respekt za to. Chcialem ci poddac pare pomyslow moze na przyszlosc, bo tej obudowy chyba juz nie bedziesz przerabiac, moze bedziesz budowal podobny projekt i wtedy zastosujesz moje pomysly.
    np. zrobic ruchome oko na serwie jak znasz sie na uC i umiesz programowac to chwila, dodac jeszcze jakas diode do srodka. Pomysl nastepny: zrobic "zyly" czyli np. dac swiatlowody zeszlifowane i rozgaleziajace sie i podswietlic je diodami czerwonymi. Jeszcze zrobic by ta diody powoli sie zapalaly i gasly

• #19 10 Lut 2009 08:35
    Doominus
    Poziom 34  

Gdzie są prace reszty uczestników ?
    Jest tylko przyklejony temat z wynikami.

• #20 10 Lut 2009 13:18
    xHeXeNx
    Poziom 10  

Witam

oto i link z wszystkimi modyfikacjami bioracymi udzial w II edycji zabawy allekomp.pl :)

allekomp

P.s. "wyglad byl zawsze wazniejszy" ehh ... i to jest prawdziwa odpowiedz osoby moddujacej a nie typowego pana "wies spiewa i tanczy" tak dalejj Mega!

Serdecznie Pozdrawiam
    HeXeN

• #21 11 Lut 2009 19:01
    patryk1412
    Poziom 10  

Coś niesamowitego! Jestem pełen podziwu. A ile tak mniej więcej kosztowało Cię to roboczo-godzin?

• #22 11 Lut 2009 22:19
    megadega
    Poziom 11  

patryk1412 napisał:
    Coś niesamowitego! Jestem pełen podziwu. A ile tak mniej więcej kosztowało Cię to roboczo-godzin?

Dobre pytanie ;), gorzej z odpowiedzia.
    Manekina kupilem w grudniu 2007, skonczylem go w styczniu 2009. Fakt faktem, byl chyba jeden miesiac, w ktorym go wogole nie ruszylem.
    Jednak pierwsze dwa-trzy, i odstanie dwa miesiace to byla praktycznie praca co drugi dzien po 2h ;).

Jednego jestem pewien, trwalo by to krocej.....gdybym odrazu wiedzial co chce robic i gdybym mial doswiadczenie z szpachlowka.

• #23 18 Lut 2009 20:35
    patryk1412
    Poziom 10  

A wymagało to dużej sprawności manualnej i wiedzy technicznej? Tzn. jak to było – wpadłeś na pomysł i od razu zacząłeś tworzyć, czy miałeś styczność z taką techniką modyfikacji?

• #24 19 Lut 2009 21:02
    megadega
    Poziom 11  

patryk1412 napisał:
    A wymagało to dużej sprawności manualnej i wiedzy technicznej? Tzn. jak to było – wpadłeś na pomysł i od razu zacząłeś tworzyć, czy miałeś styczność z taką techniką modyfikacji?

To nie byl moj pierwszy mod.
    Tak wygladal poprzedni (poszedl na WOSP ;)):
    Manekin by megadega WOŚP
    http://www.youtube.com/watch?v=-UK76anc_sM

Co do sprawnosci technicznej...... hmm jak mowilem, duzo mnie nauczyl manekin, troche juz wiedzialem. Jesli czegos nie bylem pewien to meczylem innych modderow (tutaj wielkie dzieki dla mod-planet i forum purepc.pl). Czesto jest tak, ze jak zaczynasz robic moda i prowadzisz workloga to ludzie sami sie zglaszaja i oferuja pomoc, podpowiadaja itd.
    Moje zdanie jest takie, ze jesli ja potrafilem zrobic taka obudowe to kazdy potrafi. Jednego jestem pewien, charakter tej obudowie nadal ktos inny..... ten, ktory ja pomalowal.

• #25 09 Lis 2009 22:30
    megadega
    Poziom 11  

Czesc,
    Odkopie troche moj temat..... z racji swojej ogromnej skromnosci. Pochwale sie, ze udalo mi sie wejsc na kolejnego etapu konkursu Enermaxa, konkurs polegal na nietypowym wykozystaniu wentylatora. Oto strona konkursu: http://www.enermax.pl/crazytwister/the-vote.html

Jesli uwazacie, ze moj projekt jest wart waszego glosu to zapraszam do glosowania . Dla glosujacych przewidziano nagrody. Link do strony z glosowaniem znajduje sie powyzej.

Przy okazji.... Juz niedlugo bedziecie mogli zostac posiadaczami Manekina (juz w styczniu zobaczycie go na aukcjach WOŚP), przy okazji zachecam was wszystkich modderow i nie tylko do zastanowieniem sie nad oddaniem zmodyfikowanych obudow na WOSP.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson