Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp lj 1200 Silnik lasera i co dalej ? Dziwny problem.

07 Lut 2009 03:41 3021 8
 • Poziom 17  
  Witam
  podczas drukowania kolejnej ze stron drukarka zaczęła wydawać dziwne dźwięki (buczenie, obcieranie), błąd 3 LEDY zapalone czyli coś z silnikiem lasera, rozebrałem go próbowałem przekręcić faktycznie ciężko chodził, przesmarowałem, już chodzi lekko, ale silnik raz rusza się delikatnie i staje, raz nie reaguje, raz natomiast wkręca się na bardzo duże obroty i drukarka tak się zawiesza, silnik od lasera chodzi ciągle. Błąd jest nadal taki jaki był czyli 3 LEDY zapalone. Grzałka w porządku opór na białej wtyczce 90 Ohm, silnik główny pracuje. Podejrzewam że albo czujnik halla w bldc poszedł i sterownik nie potrafi zlokalizować położenia wirnika, albo coś ze sterownikiem.
  Pomóżcie Fachowcy z doświadczeniem :)

  z góry dzięki !

  kbus
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Kilkukrotnie spotykalem się z tym błędem. moze pochodzić albo z formattera (co się nie zdaża), albo z silnika lasera (co zdaża się zawsze). Ja zawsze kupowałem drukarkę z demobilu i przekładałem część. będzie Cię to kosztować ze 30zł. I to chyba jest najrozsądniejsze. Kup na allegro uszkodzoną i poproś o wysyłkę tej części jeśli nie zajmujesz się drukarkami.
  Jeśli się zajmujesz kup całą. może przyda Ci się sprzęgło (często padają), albo fuser (też częsta usterka folii)
 • Poziom 17  
  Co do kodów błędu to ja znalazłem takie opisy:

  Hp lj 1200 Silnik lasera i co dalej ? Dziwny problem.

  Mam pytanie, sąsiad ma taka samą drukarkę czy mogę bezpiecznie podmienić moduł lasera lub formatera (żeby moje części nie uszkodziły części wkładanych na sprawdzenie)?
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  A całą serwisówkę masz tutaj
  Te kody błędów co podałeś są poprawne ale to tylko część z nich.

  Co do lasera i formatera to myślę że nie będziesz miał problemów z przełożeniem.
  jednak z piecem to różnie bywa. nie powinno nic uszkodzić, ale wiesz to tylko sprzęt i ma różne kaprysy :)


  pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Witam podmieniłem formater od innej drukarki i nie ruszyła, po podmianie modułu lasera drukarka działa, wiec czeka mnie zakup całego modułu lasera, Czy ktoś może wie gdzie mogę kupić taki moduł, jaka jest jego cena, a może ma do sprzedania :> :),

  Hp lj 1200 Silnik lasera i co dalej ? Dziwny problem.

  Hp lj 1200 Silnik lasera i co dalej ? Dziwny problem.
 • Poziom 13  
  Allegro oczywiście chcąc mieć tanio....
  zobacz też lasery do HP 1000. zdaje się że to dokładnie to samo, na pewno te same gniazda mają i wyglądają identycznie. elektrycznie chyba to też jest kompatybilne
 • Poziom 21  
  Przypuszczam że przesunęło się wielokątne lustro na osi silnika , zdemontuj i lekko uderz z góry wtaki sposób podniesiesz lustra o może wystarczającą odległość aby nie tarły o stojan. Ostrożnie nieprzesadź wspomniane lustro lubi furkotać jak helikopter jeśli się przesadzi.

  Pozdr....
 • Poziom 23  
  najpierw spróbuj wyczyścić i delikatnie naoliwić. Kupić jeszcze zdążysz.