Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta z sygnałem testowym do CD

10 Kwi 2004 14:05 2459 4
  • Poziom 18  
    Gdzie można coś takiego dostać ?
    Chodzi mi i płyte CD przy pomocy której dokonuje sie pomiarów
    i kalibruje odtwarzaczy CD audio.

Czy to ma być płyta tłoczona czy wystarczy "treść" przekopiowć na CD-R ?

prosze o pomoc !
  • Tektronix
  • Tektronix
  • Poziom 18  
    90 zeta , a moze coś taniej ?
    I czy płyta testowa jest z muzyka czy z tonami czy moze jeszcze z czyms innym ?
    Chce jej uzyć do strojenia odtwarzczy , a nie do słuchania w sensie
    "rozrywki" !

Moze ktoś ma taka płyte i cos o tym wie ?
    prosze opomoc !
  • Poziom 14  
    Polecam www.north.pl znajdziesz tam plyty testowe audio , które nie są tanie ( ok 250,00 PLN)ale jeśli zajmujesz sie tym zawodowo to napewno zwróci Ci się zakup szybko.
    Ja osobiscie dysponuję taką złotą płytką i muszę przyznać ze cd Pioneer elegancko można wyregulować. POLECAM.
    Przegrać tych płyt nie można - niestety.
  • Poziom 27  
    Hi
    Zależy co chcesz tą płytą sprawdzać.
    Są różne płyty testowe.
    Jedne posiadają sygnały testowe audio - dzwięki o różnych częstotliwościach,modulowane i nie ,różna amplituda - służą do sprawdzania i ewentualnej regulacji toru audio - taką płytę możesz spokojnie przegrać.
    Są też płyty do testowania i (ewentualnej regulacji) układów serwo - to są płyty posiadające "mechanicznie" naniesione odpowiednie błędy - (zamalowane na odpowiedniej długości ścieżki),symulacja "odcisku palca",itp. - takiej płyty nie przegrasz.
    Jednak do "strojenia" odtwarzaczy CD wystarczy zwykła płyta z muzyką - ważniejsze jest aby wiedzieć co się sprawdza (czy reguluje) - gdzie oscyloskop podłączyć i co ma się zmieniać i jak powinno wyglądać.
    Powodzenia.