Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha RX-V595RDS nie pamięta ustawień i stacji radiowych

07 Feb 2009 09:14 2250 4
  • Level 12  
    Zakupiłem używaną Yamahę RX-V595RDS i mam z nią mały problem, po wyłączeniu z gniazdka nie trzyma ustawień głośników oraz stacji radiowych.
    Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co trzeba wymienić. Pewnie jakiś kondensator podtrzymujący, tylko gdzie go znajdę?? Schemat mam ściągnięty, ale nie wiem gdzie szukać. Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Helpful post
    Level 29  
    Sprawdź kondensator 47000µF/5,5V na płytce za wyświetlaczem, tam jest główny kontroler wszystkich funkcji, kondensator zaznaczyłem zieloną strzałką. Pytanie, czy działało pamiętanie stacji wcześniej, czy taki już kupiłeś?
    Yamaha RX-V595RDS nie pamięta ustawień i stacji radiowych
  • LegrandLegrand
  • Level 12  
    Witam
    Taki kupiłem, i to dopiero tydzień temu, natomiast jak potrzymałem go na zasilaniu jakieś 2 dni, to trochę wytrzymał bez prądu,(podtrzymał i ustawienia i stacje). Ale po kolejnym wyłączeniu na noc znowu zgubił stacje i ustawienia. Czy to kondensator, czy coś innego.
  • Admin of Audio group
    m_viper wrote:
    Czy to kondensator, czy coś innego.

Nie prościej kupić i wymienić, zamiast zadawać dziwne pytania?
    Przecież nikt Ci nie powie, czy to na pewno kondensator. Objawy na to wskazują, ale skąd mamy mieć pewność?
  • Level 12  
    Witam
    Wymiana pomogła. Śmiga jak należy.
    Pozdrawiam i dziękuję