Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Plazma Thomson 42WM03L wymiana p造ty ZSUS

07 Feb 2009 11:38 7407 3
  • Level 23  
    Witam .
    Mam pewien problem telewizor w Thomson ale w 鈔odku to LG.
    Uszkodzona by豉 p造ta ZSUS 6871QZH030B , po jej wymianie TV uruchania sie, fonia jest prawid這wa , reaguje na pilota s造cha pracuj帷y modu YSUS i ZSUS prawid這we napiecia z przetwornicy , ale niestety ekran pozostaje ca趾owicie ciemny .
    Co w takim przypadku trzeba wzi捷 jeszcze pod uwag i w jakim kierunku dalej skierowa poszukiwania , wymienia貫m ju kilka p造t ZSUS ale nigdy nie mia貫m jeszcze takiego przypadku coby po jej wymianie co by這 nie tak . Czy mo瞠 sprzedali mi jaki uszkodzony modu ZSUS , bo w dzisiej szych czasach mo積a wszystkiego sie spodziewa . Jak mo積a sprawdzi w takim przypadku czy jest on dobry.
    Nie mam du瞠go do鈍iadczenia w plazmach bo w wiekszo軼i naprawiam telewizory LCD TFT , wiec mo瞠 dla bardziej obeznanych koleg闚 w tym temacie jest to niezbyt m康re pytanie , ale prosze o wyrozumia這嗆.
    Czy Twoje urz康zenia IoT s bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj si za darmo
  • Level 23  
    Klient twierdzi ze przed uszkodzeniem obraz zacz掖 bledn帷 i ciemnie a znik ca趾owicie , po otwarciu tv jak pisa貫m wcze郾iej znalaz貫m uszkodzon chybryd i rozerwan jedn diod 61FC4 na module ZSUS . Wymiana p造ty nie usune豉 usterki i w dalszym ciagu panel wy鈍ietlacza pozostaje ca趾owicie czarny , podejrzewam jeszcze uszkodzenie YSUS jednak nie jestem pewien czy na sto procent jego uszkodzenie mo瞠 powodowa ca趾owity brak obrazu , czy mo瞠 posz豉 sama matryca nie wiem co o tym my郵e , ale mysle 瞠 matryca nie mo瞠 sie a tak uszkodzi coby nic kompletnie nie by這 wida .
    Prosz bardzo koleg闚 o jakie wskaz闚ki.
  • Service technician RTV
    ZSUS (6871QZH030B) (Z-sus czasem jest 6870QZE009H) jest przeznaczony do plasm Toshiba ( 42WP48R_/LG/ nawet Sony .. zbudowanych na bazie panelu LG 42V5
    dokladnie PDP42V50341 , part.no – 3315Q-E018A

reszta modu堯w:
    YPSU – J006A , part.no – 6709V00010A.
    Board Z - LGE PDP 030826, model : 42V5 –Z , p/n – 6871QZH030B.
    Board YSUS – LGE PDP 030915, model : 42V5 YSUS, p/n – 6870QYE007G.
    czasem 6871QYH027C
    TV Plazma Thomson 42WM03L wymiana p造ty ZSUS

Zalecenie firmy : wymie dodatkowo Y-board(sus)
    -sprawdz nap. zgodnie ze stickerem

TV Plazma Thomson 42WM03L wymiana p造ty ZSUS W ramach Walentynkowej promocji dla poczytania , wszystkim kt鏎zy pragn naprawia plasmy
    Co prawda manual-training dla LG (ale idea dzia豉nia plasmy ta sama)
  • Level 23  
    YSUS w tym TV to 6871QYH027B niestety ale zmyli mnie nie przepalony bezpiecznik 6.3A napiecia VS , dlatego mysla貫m 瞠 raczej nie powinno by problemu z t p造t , i to by這 moje b喚dne myslenie , po wyjeciu p造ty i odlutowaniu Chybrydy okaza這 sie moim oczom rozsadzone sze嗆 tranzystor闚 i tak ko鎍za sie naprawy plazm闚ek , bo i jak tu teraz powiedzie klientowi jak sie na pocz徠ku powiedzia這 瞠 koszt naprawy bedzie w okolicach 230 Euro , bo tak mniej wiecej cenie sobie za wymiane samego ZSUS , jak tu nagle trzeba doda do tego ponad 200Euro wiecej czyli koszt naprawy TV jest prawie taki sam jak koszt nowego telewizora , gdzie tu sens i logika serwisowania . Nie wiem jak w polsce ale w grecji wiekszo軼 servis闚 , nie naprawia ani plazm闚ek ani LCD , twierdz帷 瞠 jest to pozbawiane sensu , i maja s逝szna racje.
    Lekcja jak wyci庵n掖em z tego TV to taka 瞠 je瞠li mamy w danym modelu ca趾owity brak obrazu i nie przepalony bezpiecznik zasilania VS p造ty YSUS , i jednocze郾ie widzimy uszkodzon p造t ZSUS , to jest prawie 瞠 pewne 瞠 do wymiany kwalifikuje sie tez i YSUS , czyli naprawa nie op豉calna.

Dodano po 32 [minuty]:

Chcia豚ym podzi瘯owa koledze ,, lisek ,, za wspania陰 lektur.