Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma TH-42pv8 bzyczy jak lodówka

07 Lut 2009 13:02 2203 7
  • Poziom 2  
    -Bzyczenie nie jest uzależnione od siły głosu , szumi nawet na wyciszonym głosie i w nocy jest to bardzo uciążliwe
    -po włączeniu samego telewizora szum jest okey, problem pojawia się gdy włacze do tego tuner aby coś oglądać
    -bzyczy zarówno na polsacie cyfrowym (jakość 53%)przez tuner echostar jak i TNK (jakość 80%) na fergusonie połączonymi z telewizorem kablem euro-euro, dodam ze obraz jest ładny
    stare telewizory na tych tunerach chodza mi supercicho
    -może kabel component by coś pomógł, inne propozycje? a może ten typ t?ak ma
  • Poziom 23  
    Może problem leży po stronie uziemienia (masy) TV i odbiornika?

Kiedyś mi też buczało jak wpiąłem komputer do wieży, która miała tuner podłączony do kablówki. Separacja kablówki (za pomącą kondensatorów szeregowych) rozwiązała definitywnie problem. :-)
  • Poziom 10  
    Mam ten sam problem. Też polsat cyfowy. Rozwiązaniem był kabelek 3xchinch (od tunera) --> euro (do telewizora).
    Z tym że nie mam teraz stereo tylko mono :(
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Z tym że nie mam teraz stereo tylko mono

Więc co tymi (3xchinch) podajesz, rozumiem że jednym video, a dwa pozostałe co podają. Bo skoro nie masz stereo to zapewne nie R,L
  • Poziom 10  
    Jeden z nich to oczywiście video. Natomiast dwa pozostałe to audio. Z tym że podłanczając tylko jeden nic nie słychać, dopiero podłaczenie 2 chinch od audio słychać dźwięk. i niestety tv w opcjach dźwięku pokazuje tylko mono.
    Kabelek kosztował tylko 5 zł więc możliwe ze jest to tandeta. Więc jak przed zakupem sprawdzić czy kabelki audio będą prawdziwym stereo.czyli po podlaczeniu jednego bede słyszał dźwięk w prawym głosniku, a po podlaczeniu drugiego w lewym??
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Kabelek kosztował tylko 5 zł więc możliwe ze jest to tandeta.

Ile kosztował niema znaczenia, jeśli wyjście jest R/L i wejście też R/L to musi działać, chyba że "kabelek" ma przerwę. A po niskiej (korzystając z prawego i lewego kanału) zawsze będzie stereo. A to co jest wyświetlane na ekranie, mono czy stereo, dotyczy dekodera.
  • Poziom 10  
    Więc może w kablu coś nie tak :

Plazma TH-42pv8 bzyczy jak lodówka

1 i 3 są złączone
    2 i 6 są złączone
    4 łaczy znich wszystkich mase