Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer nie chce sie wlaczyc po zawieszeniu sie

bilu1238 07 Feb 2009 13:07 3612 10
    bilu1238
    Level 10  
    Witam. Mam problem podczas przeglądania poczty komputer mi się zawiesił, więc zresetowałem go po czym komputer włączył się na 3sec i wyłączył. Ponowiłem próbę i dalej to samo. Więc odłączyłem wszystkie kable i zwróciłem uwagę ze się dzieje to wtedy gdy są podłączone 2 kable.
    Tutaj daje zdjęcie:Komputer nie chce sie wlaczyc po zawieszeniu sie

Jak są odłączone kable to komputer się uruchamia ale obraz się nie pokazuje bo jest chyba za mało mocy na płycie;/

Proszę o pomoc :)
    Xylometazolin!
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podaj PEŁNĄ konfigurację komputera włącznie z MOCĄ i MARKĄ zasilacza.
    iron64
    Level 41  
    Te kable muszą być podłączone, bo to zasilanie procesora.
    Podłącz je, a wyjmij wszystko z płyty z wyjątkiem procesora i głośniczka z obudowy. Czy wtedy speaker wydaje jakieś dźwięki?
    I opisz dokładnie komputer (hardware).
    bilu1238
    Level 10  
    Intel Core 2 Quad 9550,GF GTX280,Ram 2GB 1333Mhz Corsair, Asus Striker II Extrem n790i, zasilacz 620 Pentagram

Dodano po 2 [minuty]:

a dźwięków nie wydaje żadnych i komputer mam jakieś 4 miesiące i wszystko było ok do dzisiaj jak mi się myszka zepsuła i po czym komp się zawiesił i tera nie działa ;/
    iron64
    Level 41  
    Odłącz wszystko jak wyżej napisałem i daj znać jakie dźwięki speaker wydaje.
    bilu1238
    Level 10  
    problem w tym że nie mam tego głośniczka ;/ ale tera mam jeszcze co innego :) komputer się zaczoł włączać ale obrazu tera nie mam i zmieniałem sloty na płycie i nic nie pomogło;/
    Xylometazolin!
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dla pewności zmierz napięcia.

W obudowie na pewno nie masz głośniczka?
    iron64
    Level 41  
    Bez speakera diagnoza nie jest możliwa.
    Albo speaker, albo karta post, albo reszta elementów na podmianę.
    Na początek wystarczy karta graficzna na PCI (ten biały port, używany od bardzo dawna), ale resztę odłącz. Jeśli nic z tych rzeczy, które napisałem nie sprawdzisz, to po co mam pisać cokolwiek nowego?
    bilu1238
    Level 10  
    jak wszystko wyłączyłem i zostawiłem sam procesor nic nie pikało ;/
    mat_ed
    Level 43  
    Wyciągnij procesor z gniazda,uruchom bez procesora po czym zamontuj go ponownie i uruchom w tej samej konfiguracji tj. płyta główna+procesor. Sprawdź czy głośniczek nie jest wbudowany na płycie głównej oraz czy na pewno nie masz możliwości podłączenia go z obudowy - powinien być kabelek z opisem speaker.
    bilu1238
    Level 10  
    byłem zobaczyć do kumpla czy będą działać moje cześć u niego i okazało się ze wszystko chodzi oprócz płyty głównej, wiec musiało się coś spalić i tyle roboty było oddaje na gwarancje :) ale dzięki za wskazówki