Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zabezpieczyć układ przed wilgocią i niską temperaturą?

07 Lut 2009 13:32 1646 5
 • Poziom 13  
  Tak jak w temacie. Potrzebuję zabezpieczyć pewien układ przed niską temperaturą i wilgocią. Stosowanie innych elementów nie wchodzi w grę. Mam tam stabilizator napięcia na radiatorze i tyrystor dużej mocy. Jak sprawić by te elementy przestały się "pocić"?
 • Poziom 43  
  Przed wilgocią ochroni układ np masa silikonowa - zalewasz i po sprawie ale żeby się układ nie grzał no to problem bo nie ma idealnych elementów, zastosowane rozwiązania mają swoje wady - np jeśli masz stabilizator liniowy to jest nieszczególnie sprawny więc się grzeje, a tyrystor? No cóż spadek napięcia na złączu, duży prąd swoją moc też dają.
 • Poziom 13  
  No właśnie w tym jest problem. Do niegrzejących sie elementów użyłbym nawet wosku(stara szkoła), ale nie wiem co zrobić z radiatorami. Na pewno będą się pocić...
 • Poziom 43  
  A po co chcesz całe radiatory izolować? Zabezpiecz obszar styku z elementami a reszta niech wystaje - aluminium znowu jest całkiem odporne jeśli chodzi o samą wilgoć.
 • Poziom 13  
  Powiem jak sprawa wygląda. Otóż jest to układ automatu do gorących napoi. W środku będzie temperatura grzałki a na zewnątrz lodowisko. Trzeba zabezpieczyć układ tak by nic mu nie było. Ścieżki też zabezpieczę silikonem?
 • Poziom 27  
  Do zabezpieczenia płytki użyj Plastik-u 70 (spray) 200 ml około 30 PLN.
  Najpierw umyj płytkę w alkoholu izopropylowym a następnie daj dwie warstwy Plastik-u. Należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie krawędzi płytek by nie było penetracji wilgoci wzdłuż warstw!