Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka gazowa Mastercook model 1500 - gaśnie płomień

kallor17 07 Feb 2009 13:33 27972 14
 • #1
  kallor17
  Level 10  
  Otóż mam taki problem, że po zapaleniu piekarnika trzeba pokrętło przytrzymać jakieś 10-15 sek aby po puszczeniu go piec się palił. Niestety od pewnego czasu gaśnie więc nie można go w ogóle uruchomić. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
 • #2
  jmk
  Level 28  
  Sprwadź czy jest ogrzewana końcowka termopary przy tym palniku, albo podłoż np papier do gniazda w pokrętle- może wciskając je nie doprowadzasz do kontaktu zwory z rdzeniem elekromagnesu blokady.
  Dla sprawdzenia tej wersji niesprawności spróbuj zapalić palnik po zdjęciu pokrętła.
 • #3
  kallor17
  Level 10  
  Próbowałem zapalic bez pokrętła i nic.
  Tą ogrzewaną końcówkę już ostatnio wygiąłem pod samą rurkę (tą z dziurkami co pali) i też nei pomaga;/
 • #4
  marcinender28
  Level 11  
  termopara do wymiany , moze kuchnia jeszcze na gwarancji ?

  jakby była to w łatwy sposób mozna dostac nowa kuchnie szczegolnie dotyczy kuchni gazowych tego producenta
 • #5
  kallor17
  Level 10  
  no to kicha... kuchnia ma już kilka lat więc o gwarancji nie ma mowy. Ile może orientacyjnie kosztować ta wymiana i ta część?
  Jaka termopara będzie pasować do tej kuchenki? I czy dam rade sam ją wymienić? Jetsem laikiem w tych sprawach.
 • #6
  waldekel
  Level 28  
  Nie do końca kicha. Jeśli nie uszkodziłeś termopary
  kallor17 wrote:

  Tą ogrzewaną końcówkę już ostatnio wygiąłem /

  Bardzo częstą usterką (ze względu na panującą temperaturę w piekarniku) jest brak dobrego połączenia elektrycznego (styku) termopary w piekarniku. Oczyścić, przykręcić i będzie działało.
 • #7
  kallor17
  Level 10  
  ale którą część oczyścić? tą przy pokrętle czy tą przy palnikach w piekarniku?
 • #8
  waldekel
  Level 28  
  Quote:
  jest brak dobrego połączenia elektrycznego (styku) termopary w piekarniku.
  :D
 • #9
  kallor17
  Level 10  
  cała ta termopara była mocno nadłamana... Teraz pozostaje mi ja tylko wymienić. Ale jaką kupić? Ona nie ma rzadnych oznaczeń ani nic.
  Czy poradze sobie z jej wymianą?
 • #10
  kallor17
  Level 10  
  Jaki gwint łączący z zaworem ma ta termopara z tej kuchni mastercook model 1500?
 • #12
  andro1977
  Level 2  
  termopara do wymiany na 100% koszt samej termopary ok 20 zł prosta w wymianie jeśli wymontujesz starą to i bez problemu zamontujesz nową. Powodzenia:D
 • #13
  dlugipl
  Level 10  
  jaki model termopary zakupić do tego piekarnika bo na moim nie ma oznaczeń a ze zdjęć jest podobny do modelu L-850,L-1000,L-1200 , wiem tylko ze mam zakończenie nakrętką na kluczyk 8 mm
 • #14
  Nostus
  Level 12  
  Przepraszam że odkopuję temat ale mam identyczny problem ze swoją kuchnią Mastercook Wrozamet 1500. Mianowicie służyła mi dobrze już ponad 10 lat ale teraz dzieje się z nią coś dziwnego. Mianowicie piekarnik jak w temacie gaśnie. Wyjąłem więc blachę osłaniąjącą palnik i przypatrywałem się przez szybkę co się dzieje. Po zapaleniu palnika cały pali się równomiernie poczym jego część najbliżej szybki drzwiczek wygasza się i gaz spala się tylko po bokach, po chwili strona gdzie nie ma termopary również się wygasza i pali się tylko ta po stronie termopary. Następnie płomień odsuwa się od termopary i zaczyna działać zabezpieczenie przeciwypływowe które odcina dopływ gazu i piekarnik całkiem gaśnie. Można go ponowie odpalić ale sytuacja się powtarza tak samo. Jak myślicie - czy wymieniając termoparę uda mi się naprawić kuchenkę tak by piekarnik dobrze działał? Dodam że gdy włączę piekarnik to czuć bardzo mocno wyraźny swąd oraz aż szczypie w oczy od niego. Na palniku ani na płycie nie wylało się nic co by się mogło wypalać, przerwę w okienku przy dyszy ustawiłem na równiutko 10 mm bo jest zasilana kuchnia gazem z butli - dysza jest czysta - dotąd przez 10 lat było wszystko ok. Co tu zrobić by kuchnia znów działała? Nie sądzę zeby wina leżała w pokrętle ponieważ bez jego wciśnięcia i przytrzymania przez kilka sekund palnik natychmiastowo gaśnie ale gdy już złapie troszkę temperatury to działa w sposób opisany powyżej. Płomień się odsuwa od termopary i palnik piekarnika gaśnie... Jaką termoparę należy dokupić by to działało jak należy?