Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD Samsung SP2504C uszkodzenie fizyczne elektroniki

07 Lut 2009 13:59 3141 8
  • Poziom 10  
    Witam Szanowne Grono
    Jak wyzej napisane, byl smrod a nastepnie zgrzytanie zebami.
    A jak widac na obrazku, podczas montowania drugiego dysku uszkodzilem element na starym samsungu. O czym nie wiedzialem gdy wlaczylem zasilanie dobrze ze nie mialem kataru to poczulem ma wine.
    Ok a konkretnie potrzebuje informacji co to za rzecz i z czym powiazana. Oraz jaki moglo miec wplyw jej uszkodzenie na pozostale elementy twardziela ( co jeszce moglo poleciec )? Oraz pytanie dodatkowe czy wymiana calego pcb pomoze go uratowac lub wymiana tylko tego elementu?

HDD Samsung SP2504C uszkodzenie fizyczne elektroniki
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Przyjrzyj sie obrazkowi,przeczytaj tekst a potem dopiero komentuj. Co przegapiles? Uszkodznie fizyczne dokokonane zostalo przeze mnie ( element ktory wskazuje strzalka ). Nie wiem czy nie ma reakcji na podlaczone zailanie. Nie podlanczam urzadzen z widocznym uszkodzeniem fizycznym. Twoja odpowiedz dyskredytuja twoja autoreklame. Specjalista wazy swoje slowa. A servisant slucha uwaznie klienta. Jesli naprawde chesz mi pomoc a nie tylko zaistniec na tym forum prosze odpowiedz na moje pytanie a nie lej wode ktora widzialem w wielu postach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    DZiekuje za rzeczowa odpowiedz. Teraz to rozumie. Nie byl bym soba jak bym nie dodal ;) Duze brawa ;)) Biore sie za lutownice i moze zmyje plame z honoru.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    XgrekoX
    Jakiś problem ze zrozumieniem porady kolegi Nirvanowiec?
    Napisał wyraźnie w odpowiedzi na twoje pytanie co zostało uszkodzone:
    Nirvanowiec napisał:
    Spalony transil (na zwarcie) spala rezystor zerowy co powoduje brak reakcji na podłączenie zasilania.

W twoim przypadku rezystor jest uszkodzony mechanicznie. Wnioskując bezpośrednio z wypowiedzi Nirvanowca masz wymienić rezystor zerowy - ten uszkodzony i sprawdzić i ewentualnie wymienić transil.
    Co trudnego w tej wypowiedzi było?
    Natomiast odnosząc się do tego:
    XgrekoX napisał:
    Twoja odpowiedz dyskredytuja twoja autoreklame. Specjalista wazy swoje slowa. A servisant slucha uwaznie klienta. Jesli naprawde chesz mi pomoc a nie tylko zaistniec na tym forum prosze odpowiedz na moje pytanie a nie lej wode ktora widzialem w wielu postach.

Po pierwsze, nie pozwolę na forum na szkalowanie wizerunku innych osób. Jeśli potrafisz to dowodami i w sposób rzeczowy podważ autorytet i wiedzę Nirvanowca.
    Rangi Specjalisty nie dostaje się na tym forum za piękne oczy. Wiele wody w Wiśle upłynie nim dorówna kolega wiedzą i klasą pomocy udzielanej przez Nirvanowca.
    Nirvanowiec nie musi zaistnieć na tym forum, on ma tu swoje miejsce i jego wiedza jest przez wielu wysoko ceniona.
    Natomiast Ty mając na koncie dwa posty, które są w całości zawarte w tym temacie, masz odwagę oburzyć się na rzeczową poradę.
    Nazwę to po imieniu, to zwykła bezczelność.
    Proszę poczytać sobie regulamin forum pkt.4 oraz 10.8.
    Kolejny taki post zostanie odpowiednio nagrodzony.
  • Poziom 25  
    Wymiana PCB to wymiana całej elektroniki zewnętrznej :D
    Kolega Nirvanowiec już napisał, jak się pozbyć problemu.
    Kolega XgrekoX napisał, że fizycznie uszkodził ten element, co ja rozumiem jako działanie na to coś np. za pomocą młotka. Czy mogę się mylić?
    I jakoś tak nie potrafię zrozumieć tej złośliwości względem kolegi Nirvanowiec, który bez zadawania zbędnych pytań udzielił wyczerpującej odpowiedzi :D
    Przyjmijmy zatem, że mięśniak wali młotkiem po PCB i dewastuje fizycznie, natomiast mózgowiec kombinuje, jak by tu podłączyć, żeby zaiskrzyło i przestało działać (intelektualnie):!:
  • Poziom 10  
    Nirvanowiec mi pomogl ale okrezna droga. A wy w czym mi pomogliscie?
    Problem rozwiazany temat zamkniety.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    XgrekoX napisał:
    A wy w czym mi pomogliscie?

Już koledze pomagamy: jak widać słowo przepraszam kierowane do Nirvanowca z ust kolegi nie może jakoś się wyślizgnąć. Więc żeby kolega już nie musiał się do niego przymuszać, to zamykam temat. Tym bardziej że przecież Nirvanowiec trafnej pomocy udzielił, za co został zrugany.