Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezpieczniki w citroenie c5 - wersja angielska

ps600 07 Feb 2009 14:12 19218 2
    ps600
    Level 1  
    Witam
    Mam następujący problem w bardzo proszę o pomoc. Jakiś czas temu przy odpalaniu samochodu i włączaniu świateł mijania zgasły one jednocześnie, i do tej pory nie działają. Podejrzewam że może to być bezpiecznik, ale jest to wersja angielska i jesli ktoś może niech odp jaki jest to bezpiecznik (kolor lub numer), który jest odpowiedzialny za światła mijania. chyba że ktoś ma jakąś innom koncepcję odnośnie przyczyny. Bardzo proszę o pomoc
    z góry dzieki
    wzagra
    Level 33  
    Wydaje mi się, że padłyby Ci dwa bezpieczniki. W moim C5, przynajmniej wg instrukcji, obwody lewej i prawej strony są rozdzielone. (Ale mój to wersja ;) normalna - chociaż nie podejrzewam, żeby elektryka się różniła)
    kybernetes
    Level 39  
    Poniewaz usterka wystapila jednoczesnie w obu swiatlach a kazda zarowka ma wlasny bezpiecznik wiec raczej nie to jest przyczyna usterki. Bardziej prawdopodobne jest uszkodzonie przekaznika w BSM (b. rzadko) badz uszkodzony przelacznik swiatel (b. czesto).

1) sprawdz zarowki!

2) sprawdz bezpieczniki na skrzynce w komorze silnika; poniewaz nie podales jaka to C5 (stara czy remodelle) wiec nie powiem ci jakie - sprawdz wszystkie male

3) sprawdz dzialanie wszystkich funkcji manetki przelacznika swiatel (sw. mijania, mgielne, drogowe, kierunkowskazy, przycisk automatycznego zalaczania swiatel) - czy dzialaja, czy zapalaja sie odpowiednie kontrolki na tablicy wskaznikow, czy nie ma zadnych anomalii.

Pamietaj, ze w trybie eko swiatla nie dzialaja normalnie, jesli masz watpliwowsci sprawdz ich dzialanie na uruchomionym silniku

Jesli wciaz nie wykryjesz przyczyny usterki a chcesz by ci pomoc - podaj numer VIS pojazdu (osiem ostatnich cyfr numeru nadwozia)

Pozdrawiam