Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megakick MP3 SD - kontroler USB

horsky 07 Lut 2009 15:52 2279 2
  • #1 07 Lut 2009 15:52
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

Radio nie czyta USB - PC nie widzi portu. Prawdopodobnie jest on zablokowany - nie wiem czy na "amen"? Być może wgranie nowego softu problem rozwiąże.
    Nie wiem jak to zrobić - ale chyba należy - skasować obecną pamięć jak błędną??

Znalazłem schemat koncepcyjny Samsunga - i jest on zgodny z tym radiem - mam wrażenie że zostało ono zaprojektowane i wykonane pod nadzorem tej firmy.

Wszystkie IC można odczytać - są Samsunga /zgodne z koncepcją/ ale jeden niestety nie - a właśnie on mnie interesuje - wg. koncepcji ma to być Tamul TMC51F /G/ - nie umiem znaleźć aplikacji - nie istnieje choć Tamul pokazuje przykłady ogólne zastosowania. Znalazłem coś co może być zamiennikiem S3FC9UB - lub podobne - też nie umiem znaleźć aplikacji i schematu wyprowadzeń.
    Kontroler ten potrafi odczytać karty SD/MMC, USB, i sygnał z CD.

Po włożeniu USB lub SD radio przełącza się na odpowiedni tryb - wypisuje to na "display'u" jednak nie szuka /nie umie/ zawartości tych mediów. "Dotykając w pewne miejsce" płyty radio przełącza się na CD i szuka informacji. Nic nie może znaleźć bo ten model choć ma przygotowaną elektronikę nie ma samego CD.
    Może można zamienić niesprawne wejście na sprawne??

Proszę o pomoc - przynajmniej w aplikacjach, oznaczeniach wyprowadzeń - dla IC:
    Tamul TMC51F /G/
    Samsung S3FC9UB

0 2
  • #2 08 Lut 2009 12:57
    SlaweK
    Poziom 43  

Urok tandety. Nie ma co filozofować z wgrywaniem softu bo trzeba go najpirw mieć a tu producent przewidział wymianę na nowe najlepiej jego produkcji a nie naprawę. A psuć to się ma z założenia i dlatego jest tak a nie inaczej wykonane, byle lepiej wyglądało i sprzedawało się a nie działało. O schemacie tak samo jak o sofcie również zapomnij. Podobnie z aplikacjami procesorów, są dość typowe ale wszystko zależy od programu jaki wykonują. Jeśli rutynowe zabiegi mycia płyty, poprawienia lutów nie pomogą to pozostaje śmietnik, moim zdaniem, już nakarmiłeś kupując je jakieś chińskie dziecko.

SławeK

0
  • #3 08 Lut 2009 19:44
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

Z tym się nie zgodzę - płyta to Samsung - wykonana bardzo poprawnie - IC w większości też tej Firmy. Urządzenie jest dobrze mechanicznie rozwiązane. Czułość radia i selektywność o niebo lepsza od mojego starego Clariona - a to chyba dobry punkt odniesienia. Dobrze działa RDS. Jenak dźwięk Clarion ma lepszy - ale to kwestia innego "konturu" - który podbija tylko niskie.
    Miałem w rękach wiele różnych zabawek - i ta nie jest taka zła. Wiem już jaki jest /może być/ kontroler - Samsung daje do niego całą gamę softów.
    Intel 80C51FC
    Philips 8XC51FA

Nie wiem co zrobić aby zobaczyć w PC zawartość kontrolera - lub usunąć stary soft.

0
  Szukaj w 5mln produktów