Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault 19 czarne swiece 1 zalewa

07 Feb 2009 17:09 3028 7
  • Level 10  
    Witam,
    Prosze o porade zalewa mi caly czas 2ga swiece i jezdze tylko na 3ch garach, reszta swiec jest czarna co tez nie powinno mieć miejsca? nowa kopułka nowy palec i bez zmian ...
    Co może być przyczyną?
  • Moderator of Cars
    Przewody janmor-a. Jak nie to, to kompresje zmierz i podaj co to za silnik.
  • Level 15  
    Musisz ustalić co jest przyczyną- czy brak iskry,czy brak cisnienia na tłoku.
  • Level 12  
    to bardziej brak ciśnienia na tłokach jak wymienił kopułkę i palec to na pewno nie będzie brak iskry
  • Level 10  
    Problem zalany Moto Doktorem... Niema jak remont silnika za 16zł, wlałem to badziewie i po 100 km (ostrego katowania) świece zaczęły być siwe, właściwy kolor nabrały. Teraz wyczyściłem je i podzielę się refleksjami za następne 100km. Auto to kopiłem za cenę złomy (400zł) tylko po to by poszaleć, normalnie jeżdżę A4 V6, także renówka dostanie w dupcie...
  • Level 12  
    Nie napisałeś czy jest to silnik na gazniku czy na wtrysku, jeżeli na wtrysku , to swiece czarne mogą być przez uszkodzoną sondę lambda. Może też być uszkodzony czujnik temperatury lub termostat.W tym układzie komputer widzi że silnik jest jeszcze zimny i wzbogaca mieszankę stąd te czarne świece. Co do gaznika to wiadomo jak świece czarne to winę ma tylko i wyłącznie gaznik.
  • Level 10  
    Silnik to jest chyna monowtrysk 1.4 + gaz...
  • Level 24  
    Właściwy kolor świecy to rudy/brazowy...