Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perkusja elektroniczna - generatory

viayner 07 Lut 2009 17:30 5329 9
  • #1 07 Lut 2009 17:30
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    Zwracam sie z prosba do forumowiczow czy moze ktos ma i moglby udostepnic skany z dawnych Radioelektronikow dotyczacych perkusji elektronicznych, jeden byl chyba G. Wodzinowskiego drugiego nazwiska nie pamietam. Chodzi mi dokladnie o generatory drgan gasnacych sluzace do symulacji brzmien bebnow. Na przelomie lat 70/80 bylo cos takiego na tranzystorach a okolo 85-87 na wzmacniaczach operacyjnych oraz w artykule Wodzinowskiego pt. Automat perkusyjny Grazynka - chyba tak to sie nazywalo. Moje numery Re gdzies zaginely a odkopalem swoja dawna konstrukcje i nie bardzo pamietam jak to bylo zrobione.
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 07 Lut 2009 21:16
    Ronin64
    Poziom 35  

Wiem, że był publikowany automat perkusyjny tylko nie pamiętam autora i czy to ten o który Ci chodzi, poszperam i jak znajdę coś to dam znać.

0
  • #3 07 Lut 2009 21:40
    Bonkot
    Poziom 39  

viayner napisał:
    Witam,
    Zwracam sie z prosba do forumowiczow czy moze ktos ma i moglby udostepnic skany z dawnych Radioelektronikow dotyczacych perkusji elektronicznych, jeden byl chyba G. Wodzinowskiego drugiego nazwiska nie pamietam. Chodzi mi dokladnie o generatory drgan gasnacych sluzace do symulacji brzmien bebnow. Na przelomie lat 70/80 bylo cos takiego na tranzystorach a okolo 85-87 na wzmacniaczach operacyjnych oraz w artykule Wodzinowskiego pt. Automat perkusyjny Grazynka - chyba tak to sie nazywalo. Moje numery Re gdzies zaginely a odkopalem swoja dawna konstrukcje i nie bardzo pamietam jak to bylo zrobione.
    Pozdrawiam

Witam
    Na pewno spotkałem sie z tym artykułem i o ile dobrze pamiętam, był on zamieszczony w którymś ze starszych roczników czasopisma "Praktyczny elektronik". Cały zbiór tych czasopism możesz znaleźć np TU
    Pozdrawiam

0
  • #5 08 Lut 2009 15:47
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    dziekuje za odpowiedzi, archiwa przejze.
    Artykuly o ktore pytalem na pewno byly w Re. Pierwszy byl na koniec opisywanego przez Wodzinowskiego syntezatora modulowego a drugi jako oddzielny artykol dotyczacy automatu perkusujnego z pamiecia i symulatorami brzmien bebnow. Byl tez oddzielny syntezator perkusyjny z serii MGW-xxx ale nie o niego pytam.
    Pozdrawiam

0
  • #7 08 Lut 2009 21:22
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    Ronin64 - dziekuje bardzo - uklady na tranzystorach to te ktore przeslales. Jak by ci sie udalo jeszcze znalezc te na wzm. operacyjnych 741 przy okazji automatu Grazynka, powininy on byc jakies 2-3 lata po tym z ukladami M252/253.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #8 09 Lut 2009 22:29
    Ronin64
    Poziom 35  

Niestety nie posiadam tych numerów w których opublikowano automat Grażynka także nie jestem w stanie pomóc.

0
  • #9 10 Lut 2009 10:17
    tomaszgab
    Poziom 27  

Oj łezka i wspomnienia minionej epoki przyszło mi przeżywać raz jeszcze jak zaczełem i ja odkurzać swoje zasoby Radioelektronika.A oto co znalazłem:
    "Elektroniczny metronom perkusyjny "Tymoteusz Bis"-Woźniak -8/1989
    "Symulator dźwięków perkusyjnych "Grażynka"-Woźniak-7/1988
    Instrument muzyczny "Reginka"-Woźniak-11/1989
    "Amatorski automat perkusyjny"-11/1988
    "Organy polifoniczne MGW-442-AD cz.1-Wodzinowski-2/1987
    "Organy polifoniczne MGW-442-AD cz.2"-Wodzinowski-3/1987
    "Syntezator muzyczny MGW-401-D cz.IV-Wodzinowski-7-8/83
    Myślę że coś z tego kolega wybierze.Z racji że nie mam możliwości zeskanowania tego mogę zrobić ksero i przesłać pocztą pod jednym warunkiem ,że materiały te ukażą się tu na forum.Mój meil tomaszgab(malpa)op.pl lub proszę o kontakt

2
  • #10 22 Lut 2009 19:31
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

Niestety te układy sterujące (licznik+pamięć rytmów) M252 i M253 firmy SGS są już nieprodukowane od bardzo dawna a może i dłużej :(

0