Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie antywłamaniowe.

07 Lut 2009 18:00 2016 11
 • Poziom 22  
  Witam !!!
  Dziś chciałbym sobie zabezpieczyć garaż. Trzymam w nim motor (dokładniej to 3 motory - cała rodzinka jeździ :)). Chcę sobie zbudować jakieś zabezpieczenie. Może na ultra dźwięki czy coś. W garażu to montuję i włączam i w domu mam pilota. Jakby ktoś wszedł to mi w domciu uruchomi sygnał dźwiękowy, albo zaświeci się jakaś lampka :D
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Dobre by to było na baterię 9V (ewentualnie 12V - mam taki akumulator). I żeby fale wysyłało co najmniej na 1km - 2km. (Garaż stoi na łące dość daleko od domu). W sumie mógłbym kupić gotowy, ale chciałbym to zrobić sam :)

  Pozdrawiam !!!

  Ps. - W mojej okolicy ostatnio dość często ludziom giną różne rzeczy z placu... Lepiej się zabezpieczyć :idea:
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 22  
  Noooooo też tak sobie teraz myślę. A mógłby ktoś dać jakiś projekt takiego układu ???
  -------------------------------------------------------------------
  Zamontuję jedną diodę IR z jednej storny drzwi a drugą diodę z drógiej strony drzwi. Ale taki układ dobry by był na 9V. I tak żeby mógł przesiedzieć na baterii przynajmniej 12 godzin...
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 39  
  Sytuacja jest trudna. Nawet jeśli ten alarm zadziała, to oznacza, intruz jest już w garażu, a Ty w gaciach w nocy będziesz do niego biegł przez 1-3 minut jeśli nie dłużej a pacjent właśnie odjeżdża Twoim cackiem...

  Żeby dobrze zabezpieczyć, to trzeba by zaminować albo coś w tym rodzaju i zwłoki (a raczej ich resztki) dotychczasowych złodzieji wystawiać na pokaz publiczny...
 • Poziom 14  
  Stworzenie układu który załączy się w wypadku nie autoryzowanego wejścia nie jest trudne gorzej z przesłaniem tej informacji bo to jak by nie patrzeć kawałek drogi. Między domem a garażem są jakieś zabudowania, las czy coś takiego ?
 • Poziom 22  
  Jest góra (mała do 300m wysokości) i kawałek małego lasku :| Pozostaje kwestia tego czegoś co prześle mi sygnał że ktoś jest w garażu :| Przypominam... Chcę mieć coś co podłącze do układu i gdy on się włączy to zamiast zacząć piszczeć to żeby po cichu wysłał sygnał do pilota (będzie on oddalony od nadajnika jakieś 1Km-2Km) i żeby się zapaliła jakaś lampka... Najlepiej jakby już nie gasła. I proszę o jakiś projekt nadajnika :!:
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Najlepiej na 9V i żeby wytrzymał na baterii całą nockę :D
 • Poziom 14  
  Ja bym to zrealizował tak że kupiłbym laser taki za 3 zł. Połączył bym go z układem sterowania. Po drugiej stronie drzwi fotorezystor. W momencie przerwania wiązki pojawia się napięcie na przekaźniku który załącza nadajnik a odłącza laser (żeby złodziej go nie zauważył)dzięki temu nadajnik nie chodzi całą noc tylko jak coś się dzieje i bateria wytrzyma klika dni jak nikt nie będzie wchodził :). Nadajnik wysyła jakieś bzdury a gdy odbiornik odbierze jakikolwiek sygnał na danej częstotliwości zapala lampkę włącza alarm i co tylko dusza zapragnie :)
 • Poziom 19  
  Z przesłaniem tego będzie ciężko. A może zrobić alarm odstraszający złodzieja. Czyli układ załączający z barierą IR i "odstraszacz" nie pobierający prądu podczas czuwania. Za odstraszacz można użyć wszelkiego typu sygnalizatorów dźwiękowych, kogutów policyjnych, stroboskopów, wyrzutni farby na CO2 ( no może mię trochę poniosło ). I do tego aparat :)
 • Poziom 22  
  Wolę rozwiązanie kolegi marcin1990. Proszę, zamieść jakiś schemat :) Nie mogę nic takiego znaleść :|
 • Poziom 22  
  Witam !!!
  Pisałem już kiedyś tutaj o tym jak zrobić alarm. I dowiedziałem się. Teraz tylko pozostaje kwestia tego że taki alarm zamontuję w garażu który jest oddalony od domu jakieś 1Km-2Km. Po drodze jest mała góra (do 500m wysokości) i kawałek lasu. Chcę to podpiąć do alarmu (zamiast głośniczka) i jak alarm się włączy to żeby takie coś wysłało sygnał od pilota i żeby zaczęło piszczeć w domu :) Nie wiem jak to zrobić. Szukałem już ale nie mogę znaleźć nic tego typu. POMOCY :!:
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Najlepiej taki nadajnik na baterię 9V. I żeby wytrzymało na niej przynajmniej te 10-12 godzin.

  Pozdrawiam !!!
 • Poziom 14  
  A czy nie interesuje Cie rozwiązanie GSM? w takim przypadku ten alarm troszkę kosztuje (doładowanie konta tak aby ciągle na nim coś było)
  Ale nie trzeba budować nadajnika tylko wystarczy jakiś stary tel i mały myk przy nim i odbiornika z piszczkiem w domu nie trzeba.. odbiornikiem będzie twój telefon..
 • Poziom 22  
  Hmmm. Za dużo roboty... I w tamtej miejscowości nie ma zasięgu sieci... Tylko stacjonarny. Więc dalej jestem za jakimś nadajnikiem i odbiornikiem.


  Moderowany przez Mariusz Ch.:

  W związku z dalszym zaśmiecaniem forum, poprzez otwieranie wielu tematów dotyczących jednego problemu, udzielam czternastodniowego urlopu. Proszę ten czas przeznaczyć na dogłębne poznanie regulaminu i opanowanie nieodpartej chęci pisania.