Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie antywłamaniowe.

07 Lut 2009 18:00 2016 11
  • Poziom 22  
    Witam !!!
    Dziś chciałbym sobie zabezpieczyć garaż. Trzymam w nim motor (dokładniej to 3 motory - cała rodzinka jeździ :)). Chcę sobie zbudować jakieś zabezpieczenie. Może na ultra dźwięki czy coś. W garażu to montuję i włączam i w domu mam pilota. Jakby ktoś wszedł to mi w domciu uruchomi sygnał dźwiękowy, albo zaświeci się jakaś lampka :D
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Dobre by to było na baterię 9V (ewentualnie 12V - mam taki akumulator). I żeby fale wysyłało co najmniej na 1km - 2km. (Garaż stoi na łące dość daleko od domu). W sumie mógłbym kupić gotowy, ale chciałbym to zrobić sam :)

Pozdrawiam !!!

Ps. - W mojej okolicy ostatnio dość często ludziom giną różne rzeczy z placu... Lepiej się zabezpieczyć :idea:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    Noooooo też tak sobie teraz myślę. A mógłby ktoś dać jakiś projekt takiego układu ???
    -------------------------------------------------------------------
    Zamontuję jedną diodę IR z jednej storny drzwi a drugą diodę z drógiej strony drzwi. Ale taki układ dobry by był na 9V. I tak żeby mógł przesiedzieć na baterii przynajmniej 12 godzin...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Sytuacja jest trudna. Nawet jeśli ten alarm zadziała, to oznacza, intruz jest już w garażu, a Ty w gaciach w nocy będziesz do niego biegł przez 1-3 minut jeśli nie dłużej a pacjent właśnie odjeżdża Twoim cackiem...

Żeby dobrze zabezpieczyć, to trzeba by zaminować albo coś w tym rodzaju i zwłoki (a raczej ich resztki) dotychczasowych złodzieji wystawiać na pokaz publiczny...
  • Poziom 14  
    Stworzenie układu który załączy się w wypadku nie autoryzowanego wejścia nie jest trudne gorzej z przesłaniem tej informacji bo to jak by nie patrzeć kawałek drogi. Między domem a garażem są jakieś zabudowania, las czy coś takiego ?
  • Poziom 22  
    Jest góra (mała do 300m wysokości) i kawałek małego lasku :| Pozostaje kwestia tego czegoś co prześle mi sygnał że ktoś jest w garażu :| Przypominam... Chcę mieć coś co podłącze do układu i gdy on się włączy to zamiast zacząć piszczeć to żeby po cichu wysłał sygnał do pilota (będzie on oddalony od nadajnika jakieś 1Km-2Km) i żeby się zapaliła jakaś lampka... Najlepiej jakby już nie gasła. I proszę o jakiś projekt nadajnika :!:
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Najlepiej na 9V i żeby wytrzymał na baterii całą nockę :D
  • Poziom 14  
    Ja bym to zrealizował tak że kupiłbym laser taki za 3 zł. Połączył bym go z układem sterowania. Po drugiej stronie drzwi fotorezystor. W momencie przerwania wiązki pojawia się napięcie na przekaźniku który załącza nadajnik a odłącza laser (żeby złodziej go nie zauważył)dzięki temu nadajnik nie chodzi całą noc tylko jak coś się dzieje i bateria wytrzyma klika dni jak nikt nie będzie wchodził :). Nadajnik wysyła jakieś bzdury a gdy odbiornik odbierze jakikolwiek sygnał na danej częstotliwości zapala lampkę włącza alarm i co tylko dusza zapragnie :)
  • Poziom 19  
    Z przesłaniem tego będzie ciężko. A może zrobić alarm odstraszający złodzieja. Czyli układ załączający z barierą IR i "odstraszacz" nie pobierający prądu podczas czuwania. Za odstraszacz można użyć wszelkiego typu sygnalizatorów dźwiękowych, kogutów policyjnych, stroboskopów, wyrzutni farby na CO2 ( no może mię trochę poniosło ). I do tego aparat :)
  • Poziom 22  
    Wolę rozwiązanie kolegi marcin1990. Proszę, zamieść jakiś schemat :) Nie mogę nic takiego znaleść :|
  • Poziom 22  
    Witam !!!
    Pisałem już kiedyś tutaj o tym jak zrobić alarm. I dowiedziałem się. Teraz tylko pozostaje kwestia tego że taki alarm zamontuję w garażu który jest oddalony od domu jakieś 1Km-2Km. Po drodze jest mała góra (do 500m wysokości) i kawałek lasu. Chcę to podpiąć do alarmu (zamiast głośniczka) i jak alarm się włączy to żeby takie coś wysłało sygnał od pilota i żeby zaczęło piszczeć w domu :) Nie wiem jak to zrobić. Szukałem już ale nie mogę znaleźć nic tego typu. POMOCY :!:
    Najlepiej taki nadajnik na baterię 9V. I żeby wytrzymało na niej przynajmniej te 10-12 godzin.

Pozdrawiam !!!
  • Poziom 14  
    A czy nie interesuje Cie rozwiązanie GSM? w takim przypadku ten alarm troszkę kosztuje (doładowanie konta tak aby ciągle na nim coś było)
    Ale nie trzeba budować nadajnika tylko wystarczy jakiś stary tel i mały myk przy nim i odbiornika z piszczkiem w domu nie trzeba.. odbiornikiem będzie twój telefon..
  • Poziom 22  
    Hmmm. Za dużo roboty... I w tamtej miejscowości nie ma zasięgu sieci... Tylko stacjonarny. Więc dalej jestem za jakimś nadajnikiem i odbiornikiem.

Moderowany przez Mariusz Ch.:

W związku z dalszym zaśmiecaniem forum, poprzez otwieranie wielu tematów dotyczących jednego problemu, udzielam czternastodniowego urlopu. Proszę ten czas przeznaczyć na dogłębne poznanie regulaminu i opanowanie nieodpartej chęci pisania.