Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra 1,8 16v benzyna gasnie

linesman 07 Lut 2009 18:38 4627 4
  • #1 07 Lut 2009 18:38
    linesman
    Poziom 9  

witam wszystkich

mam taki maly problem z moim samochodem mianowicie jest opel vectra 1,8 16v i ma 150 tys przebiegu.Problem polega na tym ze jak sie nagrzeje to mi gasnie na swiatlach zapalam i jade dalej do nastepnych i to samo niewiem moze to ma jakis zwiazek z filtrem paliwa bo jak sie orientuje to kilka lat nie byl wymieniany moze ma ktos jakis pomysl na taka usterke

0 4
  • #2 07 Lut 2009 20:48
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Przeczyść "silniczek krokowy". Ten element jest odpowiedzialny za regulację i stabilizację obrotów biegu jałowego.
    vectra 1,8 16v benzyna gasnie

Moderowany przez robokop:

A kolega zna jakieś inne elementy układu wtryskowego silnika odpowiedzialne za regulację i stabilizację biegu jałowego silnika? Regulamin pkt. 8.1, 12 - następnym razem będzie ostrzeżenie.

0
  • #3 07 Lut 2009 21:40
    bartek_j
    Poziom 35  

Masz jakieś błedy w terowniku, czy czek się nie lampi czasem ?
    Czy lewegoo powietrza nie masz, może ci szlafuiki wedle przepustnicy pospadały / popękały.
    A tak jak sugerują trzeba obejżeć zawór regulacyjny powietrza biegu jałowego wraz z kanałami wokół niego. To się syfi często w tych silnikach i może się objawiać gaśnięciem. Niekiedy czyszczenie nie pomaga i trza wymienić.

0
  • #4 08 Lut 2009 13:10
    jurekk55
    Poziom 35  

poczytaj parametry pracy a nie tylko błędy wszystko stanie się jasne

0
  • #5 08 Lut 2009 13:38
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Dziękuję moderatorowi za uwagę, ale zdjęcie pochodzi z mojego samochodu w którym była dokładnie taka sama usterka. Rozgrzany silnik po zatrzymaniu samochodu zaczynał pracować nierówno i gasł.
    Szczególnie gdy było zwiększone zapotrzebowanie na moc - włączona klimatyzacja, wspomaganie kierownicy - skręt kołami podczas postoju.

Przeczyszczenie kanałów elektrozaworu ("nazywanego potocznie silniczkiem krokowym") za pomocą czystej benzyny rozwiązało całkowicie problem.
    Uważam, że również w tym przypadku, skoro nie ma wzmianki o jakichkolwiek błędach sterownika silnika, ten zabieg pomoże.

Jednak skoro Moderator "robokop" gani mnie za tą poradę, to może niech się wypowie na temat Swoich osobistych doświadczeń z silnikiem OPLA 1,8 16V XE + jeżeli oczywiście takowe posiada!

0